Skocz do zawartości

NGC869 & NGC884 podwójna gromada w Perseuszu


diver

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wessel napisał:

Piękne brylanciki Ci wyszły :)

Dziękuję.

Zdjąłem troszkę poświaty z gwiazdek i ich otoczenia. Można było jeszcze więcej, ale sądzę że pozostała w miarę delikatna poświata wprowadza dość przyjemną w odbiorze "powietrzną atmosferę". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tayson napisał:

Kalibrację koloru robisz w pixie z astrometrią, czy starsza metodą? Domyślne ustawienia? Saturacja color saturation, czy inny myk?

1. Uważam, że kamera ASI 294 Pro Color całkiem nieźle rejestruje kolory. ;)

2. Filtr Astronomik CLS zamieniłem na Baader IR Cut Neodymium Moon&Skyglow. Okazuje się, że filtr dobrze dogaduje się z moją kamerą. Nie mam teraz takiej destrukcji kolorów jak przy Astronomiku, szczególnie w paśmie żółto-pomarańczowym.

3. Nie wiem co masz na myśli mówiąc "astrometria". Próbowałem używać funkcji PhotometricColorCalibration, ale w moim odczuciu nie przynosiła mi korzyści. Więc nie używam.

4. Kolory wyciągam generalnie używając CurvesTransformations na typach krzywych CIE c* component i/lub Saturation.

5. Czasem używam ColorSaturation selektywnie, szczególnie w odniesieniu do niebieskiego.

6. Poza tym w zależności od sytuacji delikatne korekty histogramów w kanałach, szczególnie w odniesieniu do tła.

7. Zawsze pracuję na maskach "świateł" i "cieni", które generuję od nowa na każdym etapie obróbki, związanym z ich zmianą.

8. Obróbkę przeprowadzam wyłącznie w PIX.

To chyba tyle. :)

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
7 minut temu, kubaman napisał:

piękna fota

 

Odgrzebałeś moją "starą" fotkę, dzięki. :) Fakt, to chyba jedna z moich najlepszych fotek. Jedna z pierwszych, którą zrobiłem z filtrem Baader IR Cut Moon&Skyglow. Filtr znakomicie dogaduje się z matrycą ASI294MC i w końcu zacząłem dostawać dobre kolory i kształty gwiazdek. Poza tym jak pamiętam, wtedy warunki były bardzo dobre (jak na miasto oczywiście).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.