Skocz do zawartości

Eta Carinae Remastered


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Naski napisał:

Mapa w moim odczuciu, pierwsza wersja jest lepsza - więcej dynamiki, odważniejszy, mocniejszy kolor jak i również tło mi bardziej odpowiada .

Mam dokładnie takie samo wrażenie. Szczególnie w zakresie tła. Nowa wersja w moim odczuciu zawiera za dużo purpury. To już wolę zieleń. ;)

Mogę zapytać, jakim cudem udaje Ci się na HEQ5 uzyskać nie poruszane 5-minutowe klatki bez guidingu?

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Czuję że jednak będzie potrzebna trzecia wersja która wydobędzie najlepsze elementy z obu. Nie chciałbym robić prostego złożenia.

Obróbka od nowa da mi więcej ;)

 

15 godzin temu, diver napisał:

Mogę zapytać, jakim cudem udaje Ci się na HEQ5 uzyskać nie poruszane 5-minutowe klatki bez guidingu?

W sumie to nic nie robię. Pomysł narodził się po tym jak udało mi się uzyskać canonem bardzo dobre 5min klatki 2-3 sezony temu z 135mm

Dałem szansę z mniejszym pixelem i jakoś wyszło :)  Teraz go opaskowałem ( pod kątem guidingu)  zobaczymy czy wogóle coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaPa napisał:

Teraz go opaskowałem ( pod kątem guidingu)  zobaczymy czy wogóle coś to da.

Też mam opaskowany HEQ5. Z około 12 kg obciążenia i ogniskowej 1000 mm 30 sekund bez prowadzenia graniczy z cudem. Ty masz tutaj 135 mm i znacznie mniejsze obciążenie. Jeżeli nawet przy takim setupie budżetowy HEQ5 (bez encodera przecież) daje radę przez 5 minut, to znaczy że ten montaż ma najlepszy na świecie stosunek jakości do ceny! :);)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
39 minut temu, MaPa napisał:

Gdybym więc prezentował po raz pierwszy dzisiaj to pracę widziałbym tak , co jak zawsze zostawiam waszej ocenie i gustom.

Ogromna różnica na "+" - jeśli chodzi o gwiazdy (chociaż jest ich mniej) i tło.

Co do saturacji - jak na mój gust, to celowałbym tak między. Ta wersja dla mnie jest nieco "spłowiała"

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shiryu napisał:

tam jest miś w kombinezonie, który rzuca gałką śniegu w naszym kierunku.

Rzeczywiście... tylko gdzie ten kombinezon? Ja go widzę w futrze i ekskrementującego w trakcie ciskania śnieżnej kulki.

carina2017_200mm_SHO_remastered2022_3000.jpg.c4050522954508dd2d48b32034057365.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie jestem astrofizykiem. Nie znam także najnowszych trendów w dziedzinie koszerności kolorów dla poszczególnych składowych.

Napiszę za to z punktu widzenia fotografa przyrodniczego z wieloletnim stażem, zakochanego w fotkach z Hubble'a i mającego także jakieś pojęcie o druku szerokogamutowym.

 

Gdybym dostał te trzy wersje z prośbą o druk w dużym formacie, to zdecydowanie wybrał bym wersję pierwszą. Jest najbardziej plastyczna, świetlista - "emocjonalna". Ma także lepiej rozłożone lokalne kontrasty. Dodatkowo barwy są na niej najbardziej "mięsiste" :-) a mimo to wciąż są  nieprzesadzone.

Dzięki temu wersja nr 1 sprawia wrażenie najbardziej trójwymiarowej i dlatego z mojej perspektywy na wydruku prezentowałoby się zdecydowanie najbardziej efektownie.

 

Pozdro,

Pyzik

 

Edytowane przez Pyzik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podzielenie się opiniami !

Dla mnie osobiście potwierdza to fakt, że mocno przetransformowałem w sobie podejście od wyciągania i kontrastowania. Staram się sprawdzać praktycznie na 3 monitorach obecnie ( finalnie ) i moja tonacja kolorystyczna, moc sygnału, kontrast w całej serii z ostatniego  roku praktycznie jest na poziomie ostatniej wersji :) ... a jednak ta pierwsza którą obecnie bym zastawił na boku wciąż robi robotę a ja samokrytycznie widzę najnormalniej "braki" :D

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.