Jump to content

Crescent Nebula (NGC 6888) paleta HST

Recommended Posts

2 minuty temu, Winter napisał:

Ta dziurka w środku i ten kształt.. :)
Zdjęcie niewyobrażalnie świetne.

Dzięki Panowie! No tak, ta dziurka rzeczywiście jest intrygująca :laugh:

Kształt w pełnym HST faktycznie wychodzi nieco inny niż w bardzo częstej dla tego obiektu metodzie bikoloru. Dlatego właśnie za wszelką cenę chciałem osiągnąć cel w palecie hubbla.

Śladowe ilości siarki czynią ten obiekt bardzo trudnym do wykonania w tej technice. W SHO zdjęć Crescenta jest jak na lekarstwo :flirt:

Ciekawe jak w tych okolicach wyglada azot.

Moze znasz kogos kto ma Chroma 3nm? Prawdopodovnie odjecie 3nm od 5nm pokazaloby jego spor↓a cześć.

• Like 1

To ja dla odmiany trochę pomarudzę ;) Czy mógłyś wrzucić wersję w bicolor? Jakoś do mnie ta kolorystyka nie przemawia. Nie twierdzę, że jest źle, ale pierwrszy raz po obejrzeniu Twojego zdjęcia mam mieszane odczucia 

• Like 1
Posted (edited)
Godzinę temu, patrix napisał:

To ja dla odmiany trochę pomarudzę ;) Czy mógłyś wrzucić wersję w bicolor? Jakoś do mnie ta kolorystyka nie przemawia. Nie twierdzę, że jest źle, ale pierwrszy raz po obejrzeniu Twojego zdjęcia mam mieszane odczucia 

Nie będę robił tym razem wersji bicolor. Jest jej wysyp a ja również ją kiedyś robiłem. Narrowband rządzi się swoimi prawami więc zawsze możesz ruszyć kilkoma suwakami i zmienić  kolory na bardziej akceptowalne twoim gustom.  Nie ma w tym nic dziwnego :D

Przy okazji link do wersji bicolor, którą robiłem w Polsce w 2017 roku:

NGC6888_astrobogdan.jpg

Edited by Jarzyna B.
  • Like 4
  • Love 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 14 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 112 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 181 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 84 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.