Skocz do zawartości

Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Co to się dzieje ostatnio :) Cudo ! nie wiadomo od którego miejsca zacząć podziwianie :uhm:

 

13 minut temu, Tayson napisał:

Wg mnie najfajniejsze struktury wychodza w siarce.

Podobnie ma NII i często dają podobne wyniki.

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa!

 

Strasznie delikatny welon tlenu nie pozwolił na inna gre kolorów.

Po zlozeniu, przy kolorach dlubnąłem tylko symbolicznie. One same takie wyszly.

 

Mam wrażenie, że moja droga przez astrofot to żywe barwy, a nie utarta stara wiara :)

Co do nasycenia kolorów, to sie zastanowie, chociaż w obróbce jako procesu saturacji nie uzywałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wessel napisał:

Tomek, co to za tajemnicza mgławica?

Dzięki Maciej, też chciałem zapytać co oglądamy. ;)

 

3 godziny temu, Tayson napisał:

coś takiego

No i dzięki za tę mapę. Sadr wyjaśnia wszystko! :)

 

Tomek, podziwiam cierpliwość w zbieraniu materiału. "mękę obróbki" i "produkt" finalny oczywiście również. Rozumiem ten rodzaj estetyki w odbiorze i odtwarzaniu kosmosu. Jednak zawsze w tego typu (pięknych) materiałach brakuje mi gwiazdek. Zwykle twórcy obrazków obszarów mgławicowych "unikają" gwiazdek, wstawiając je do obrazu zdegradowane, ot tak tylko, żeby nie było całkiem "łyso". Tymczasem gwiazdy i obszary mgławicowe są ze sobą nieodłącznie związane i bez siebie nie umieją żyć. ;)

Pozwalam sobie załączyć tutaj Twój obrazek w szarościach, ale z mapą gwiazdek. Tym sposobem mój odbiór wzbogaciłem o nieco więcej kosmicznego realizmu. :)

Najjaśniejsza gwiazda tego obszaru jest magV 6,7. Przy takim czasie ekspozycji powinna na obrazku płonąć. ;)

 

near_sadr_grey_Annotated.jpg.eabe1f5e969cf68873d24e044cef3e16.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tayson napisał:

Mam wrażenie, że moja droga przez astrofot to żywe barwy, a nie utarta stara wiara

Jaka utarta "stara wiara"? A ja to pies? Już swoje wycierpiałem za intensywne kolory, będąc tu bitym, poniżanym, gwałconym, odrzuconym, sponiewieranym :P Sorry - patent pending :P

PS. Zdjęcie bardzo fajne.

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.