Skocz do zawartości

AstroEQ - DIY KIT - komplet podzespołów, płytka, obudowa


seg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. W skrócie jest to system pozwalający na "zmotoryzowanie" praktycznie dowolnego montażu (dodatkowo potrzebne są dwa silniki krokowe). Dzięki temu niskim nakładem kosztów uzyskuje się m.in. funkcję GoTo, sterowanie z poziomu programu typu Cartes du Ciel poprzez EQMOD. Wyprzedaż "wakacyjna". Wersja DIY 170zł + przesyłka (~15zł). Możliwość zlutowania - PW. Strona projektu: https://www.astroeq.co.uk/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne. Gniazda lepszej jakości. Obudowa niebieska, transparentna. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek narzekał na płynność działania. Jeżeli masz inne pytania to proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.09.2020 o 06:40, seg napisał:

Aktualne.

Dzięki za info na PW. Przymierzam się do wykonania astroeq. Zastanawiam się jak duża różnica jest w tym co sprzedajesz, a w wersji z Arduino mega. Plany są takie żeby zmodernizować mój cg5. Na stronie projektu napisane jest w prosty że Arduino mega jest słabsze. Ale czy wiesz jaka to różnica w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawuje się wersja z Arduino Mega. Na logikę nie powinno byc różnicy. To jest wątek sprzedażowy (giełda, a nie miejsce na dyskusje), więc jeżeli masz jakieś pytania pisz proszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam montaż EQ5 - nie HEQ5 - czyli sama mechanika. Posiadam też NEQ6 z którego korzystam do wykonywania

naswietleń DS-ów.

Z ciekawosci - ponieważ mam zainstalowane  do EQ5 silniki w obu osiach - czy byłaby możliwość  przy użyciu twojego

ASTRO EQ sterowanioa montażem EQ5 pod EQModem z wykorzystaniem CdC .Gdyby tak to może kupiłbym ten modem dla po prostu sprawdzenia jego działania i jego możliwości.

Fugitus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualne. Wersja DIY 195zł + przesyłka (paczkomat) 13zł. Możliwość zlutowania - PW. Strona projektu: https://www.astroeq.co.uk/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.