Skocz do zawartości

Test okularów planetarnych i średnioogniskowych


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

image002.jpg

Dzięki uprzejmości firmy Delta Optical byliśmy przez miesiąc w posiadaniu kilku okularków planetarnych i średnioogniskowych. Testy przeprowadzaliśmy w nocy, ale niestety tych pogodnych z dobrym seeingiem to mieliśmy dwie-trzy, ale myślę że udało nam się i tak wyciągnąć właściwe wnioski...

 

Dokument PDF - [ zapisz ]

 

Dokument DOC - [ zapisz ]

 

Zapraszamy:

http://www.astronoce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... jestem pod wrażeniem! Gratulacje za czas i wysiłek włożony w testowanie okularków. Oby więcej takich testów w naszym kraju!

 

Swoją drogą szkoda że przedstawione okulary średnioogniskowe należą tylko do tych z górnej cenowo półki. Przydałoby się conieco na kieszeń zwykłego śmiertelnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Myślę że testujący stają sie powoli koneserami sprzętu i raczej nie zajmą się sprzętem z dolnej półki ale kto to wie a może już nawet mają takie plany, lepiej zapytać o to ich samych :rolleyes:

 

Widzę ze koledzy potwierdzają praktycznie identyczność co do jakości i producenta(Japan) okularów Ortoskopowych co potwierdza moje dotychczasowe doświadczenia w tej materii.

 

Różnice typu: podtoczenie rowka na śrubkę na tulei osadczej czy inny napis na obudowie są jedynymi jak sie okazuje różnicami pomiedzy tymi planetarnymi okularkami B)

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znakomity, świetnie opracowany test, dziękuję pięknie :):helo: 6 stron, a ileż w tym wiedzy :Salut::D

 

ale czy jest jakaś nadzieja, że po tym teście, tych wybornych okularków (no może poza tym jednym nieszczęśnikiem) możemy mieć nadzieję na test okularów powiedzmy ze średniej półki cenowej?

 

lub czy po takich niewątpliwie wrażeniach, spogladanie na niebo tańszymi szkiełkami już po prostu niema sensu ?:)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :helo:

Naprawdę bardzo dobry test i to akurat okularków nad którymi się

zastanawiałem :D . Rozwiał on teraz moje wszelkie wątpliwości. Naprawdę WIELKIE DZIEKI za to porównanie ktore z pewnością przyda się wielu astroamatorom :Salut:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub czy po takich niewątpliwie wrażeniach, spogladanie na niebo tańszymi szkiełkami już po prostu niema sensu ?

...cos w tym jest... :rolleyes:

Chętnie pomyślimy o następnych jeżeli tylko bedziemy mieć czas i co testować...

Zdziwiła mnie duża różnica między deklarowanym a zmierzonym polem widzenia Meade UWA (odpowiednio 84* i 70*). Jeżeli pomiar był dokładny, to nie świadczy to najlepiej o tym, jak ta - renomowana bądź co bądź - firma traktuje swoich klientów.

Mierzyłem 4 razy przyjmując różne odległeści od ekranu, ale wynik wychodził wciąż w granicach 70st, niestety nie pomierzylismy ogniskowych o to znacząco mogłoby wpłynąć na opinie o okularze... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooo muszę przyznać, że tak pięknie wykonanego testu to jeszcze nie widziałem i z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować autorom tego jakże ważnego testu dla nas amatorów astronomii. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie tym bardziej, że test został wykonany na bardzo powszechnym i popularnym sprzęcie.

Myślę że przydało by się zrobić podobne porównanie szkiełek barlow bo to bardzo często stosowany dodatek do naszego zestawu okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujesz Janusz, wiesz przecież czym dysponujemy... Z drugiej strony, czy test visual na powszechnie dostępnym sprzęcie z typowymi "wadami" użytkowymi nie będzie dla wszystkich dość wiarygodny... :Salut:

Czy lepiej jest testować auto na specjalnie przygotowanym do tego torze, czy w ruchu ulicznym, zwłaszcza że klient to "zwykły" kierowca, a nie "rajdowiec"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Myślę ze refraktorek ED 80 z Ortoskopem w zupełności wystarczą czyli potestujemy to "Autko" na ogólnodostępnym paliwie i popularnych u nas drogach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.