Skocz do zawartości
  • 0

Heq5 połączenie


Łysy Łysy

Pytanie

Witam wszystkich,właśnie stałem się posiadaczem ww montażu i chciałbym połączyć go z komputerem tyle że wszystkie tutoriale mówią o kablu USB/RS232 a ja w laptopie nie mam takiego gniazda,stąd moje pytanie,czy można podłączyć pilota z montażu bezpośrednio kablem USB a jeśli tak to jakim?znalazłem jakiś kabel na ali,ale miesiąc na przesyłkę to nie dla mnie,może ktoś ma na sprzedaż taki kabelek,chętnie odkupię.Bede wdzięczny za wszystkie porady.pozdrwawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, Łysy Łysy napisał:

 USB/RS232 a ja w laptopie nie mam takiego gniazda

No chyba masz gniazdo USB? :) Taki kabel jest po to, żeby połączyć USB laptopa z RS232 w montażu.

Generalnie są dwa warianty - połączenie przez pilota i bezpośrednio zamiast niego, różnią się poziomami napięć i wtyczką. Poszukaj, jest na ten temat milion wątków. Kable bezpośrednie zwą się eqdir (niektóre horrendalnie drogie, ale można znaleźć lub zrobić znacznie taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz połączyć przez pilota ustawiając tryb PC Direct. Połączenie bezpośrednie upraszcza procedurę włączania. Kabel do mojego NEQ6 kupiłem na Aliexpress. 

https://pl.aliexpress.com/item/32886642736.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a2c5c0fLPgWSg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
4 godziny temu, MateuszW napisał:

No chyba masz gniazdo USB? :) Taki kabel jest po to, żeby połączyć USB laptopa z RS232 w montażu.

Generalnie są dwa warianty - połączenie przez pilota i bezpośrednio zamiast niego, różnią się poziomami napięć i wtyczką. Poszukaj, jest na ten temat milion wątków. Kable bezpośrednie zwą się eqdir (niektóre horrendalnie drogie, ale można znaleźć lub zrobić znacznie taniej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, Łysy Łysy napisał:

Właśnie chodzi o to,że w montażu nie mam tego RSa,tylko rj45 i rj12(albo 11) heq5pro syn scan

Takie, tylko z Ali, bo w Teleskopach nie ma.

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5652&lunety=Przew d EQMOD HEQ 5 d ugo 3 metry ALLSky

 

Były też wcześniej wątki na forum z ofertami zrobienia takiego kabelka, bo w sumie to jest 1 układ, który kosztuje z kabelkiem USB koło 10 zł.

 

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Tayson napisał:

Pamiętaj tylko, że jak miałbyś kabelek z BT to laptop jest uwolniony i z montaża idzie jeden przewód mniej do laptopa. 

Tayson, bluetooth'y też się robiły.. ale się nie dokończyły :)

Swoją drogą to Czechowice-Dziedzice powinny mi płacić za reklamę zapałek..

 

3.jpg.7e906dcc16936a2857dce9ea4f9da8c5.jpg

 

Edytowane przez seg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.