Skocz do zawartości
  • 0

nasadka bino czy to już śmietnik?


PawelStw

Pytanie

Zakupiłem nasadkę mikroskopową bino, z takim felerem jak na zdjęciach. Wydaje mi się, że uszkodzony jest element dzielący światło na dwa tory. Opcje są dwie zwrócić lub częściowy zwrot kasy i nasadka zostaje tylko czy to jest jeszcze cokolwiek warte? Poniżej widok z lewego i prawego gniazda okularowego.nr2.thumb.jpg.dab363aa79ad8d231080d36627137ae3.jpgnr1.thumb.jpg.425a5075deac23a6c836720ce9c9482b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli kupiłeś super okazyjne, to może Denis Lovatic (Chorwacja) mógłby Tobie ją zreanimować:

https://www.cloudynights.com/topic/515372-binoviewers-supercharging-service/

 

Chociaż biorąc pod uwagę wielkość logo Zeissa i napis West Germany trochę musiałeś za nią zapłacić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też używam w Maku nasadki mikroskopowej tyle tylko że PZO , zapłaciłem za nią 150 zł ( w stanie magazynowym ) . jestem z niej bardzo zadowolony , dzisiaj np. oglądałem przez nią Saturna z okularami PZO 12 x O  . Obraz bajka, powiększenie 90 X , źrenica 1,3 mm .Sądzę  że przez te Zeissy zobaczymy podobnie choć pewnie nieco ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja czekam 3 miesiac na zdjecie zeiess-a 15x50  wew tuby :g:...

Panowie, nie ma okazji ...to jest jak z uzywanymi samochodami.

Czesto na FB smiesza mnie pytania do osoby co sprzedaje teleskop : a co mozna zobaczyc ? A ladny ma kolorek ...

Nikt nie poprosi o zdjecie luster bo i po co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, PawelStw napisał:

Zakupiłem nasadkę mikroskopową bino, z takim felerem jak na zdjęciach. Wydaje mi się, że uszkodzony jest element dzielący światło na dwa tory. Opcje są dwie zwrócić lub częściowy zwrot kasy i nasadka zostaje tylko czy to jest jeszcze cokolwiek warte? Poniżej widok z lewego i prawego gniazda okularowego.

Moim zdaniem, tego już dalej nie sprzedaż... I pewnie zostanie ta myśl, co by było jakby była w pełni sprawna. Ja bym odesłał i opisał, że towar nie zgodny z opisem... Jeśli miały być tylko paprochy...

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dostaje zwrot 200zl i nasadka zostaje u mnie. Mam ochotę to rozebrać. Przelot nasadki to 23mm, może jak zasłoni się uszkodzona część i jakąś przeslona zmniejszy przelot do strzelam 18mm to będzie ok.. 

 

A tak jakby ktoś też szukał, to ja szukalem na eBay pod hasłem : zeiss microscope. Lepsze są oferty niż ta z olx. A tego gościa z olx  trzeba by zapytać gdzie niby w internecie można znaleźć parametry jego nasadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.