Skocz do zawartości

Serce i Dusza


AstroNorm

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Winter napisał:

Pokazałbyś jak masz rozwiązane ostrzenie obiektywu przez dream focuser ?

też jestem ciekaw. Pasek zębaty na obiektyw i na małą tuleje z zagłebieniami przy DF?
Ale to że masz DF to ostrzysz programowo z wyliczonym krokiem itp czy ostrzysz dalej manualnie tylko bardziej precyzyjniej dzięki focuserowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr4d napisał:

Bardzo fajne, tylko gdzie ten tlen.

Przyznam się, że nie analizowałem ile go (tlenu) powinno tam być, ale u Ciebie kolorystycznie dominuje czerwień wodoru.

Sama mgławica jest w BiColor, a tło i gwiazdy w RGB. Niebieski tlen zlewa się z czerwienią wodoru, taka moja wstępna analiza, z czasem pobawię się w kombinacje (R+Ha)G(B+OIII), zobaczymy jak wtedy wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wismat napisał:

też jestem ciekaw. Pasek zębaty na obiektyw i na małą tuleje z zagłebieniami przy DF?
Ale to że masz DF to ostrzysz programowo z wyliczonym krokiem itp czy ostrzysz dalej manualnie tylko bardziej precyzyjniej dzięki focuserowni?

Wygląda to tak:

20200712_134949.thumb.jpg.b0aaa25f551d2acf694d1ddaa49bfab0.jpg

Na zdjęciu akurat Samyang 85, ale przy podłączeniu 135 blaszkę na której zamocowany jest silnik należy przymocować do szyny na tych dalszych otworach. Blaszkę na zamówienie i pod wymiar dostarczył mi MateuszW.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 19:49, gryf188 napisał:

Ładnie , chociaż rzeczywiście jakby tu nie było tlenu. W IC1805 w środku jest go dosyć sporo, coś tu chyba poszło nie tak , nie zebrałeś przypadkiem dwa razy Ha?

Może coś źle robię, ale u mnie się ten tlen też mało pokazuje. Pojedyncze klatki Ha, S2, O3 po autostretchu:

image.thumb.png.ccba46a46acf48754b775c5814fcf858.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha zawsze jest mocne a tlen z natury słaby, dlatego dobrze czasem przygasić lub wyciągać słabiej wodór do "poziomu" tlenu by bardziej wyszedł. Oraz nie wiem jak składasz ale mocniej też wychodzi jak robimy R: ha G:oiii B:oiii.

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walczyłem z OIII z Warszawy nie raz - skala Bortlea 9>. Możesz go zbierać w nieskończoność a i tak wyjdzie masakra. OIII trzeba potraktować ostro na oddzielnych warstwach + kanał/ły L. Nie mam gotowego przepisu - trzeba eksperymentować. Na początek możesz zrobić w Fitswork próbę z "autoflatten image for nebula" albo z opcją CTRL+H obrysować sygnał OIII i próbować wyrównać sygnał tła albo w PSe na maskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.