Skocz do zawartości

W kierunku Betelgeuse


Rekomendowane odpowiedzi

Pani Iwona mieszka w naszym mieście i miałem kiedyś okazję ją osobiście poznać.

Wiem że przymierza się do kilku obrazów w tej "tematyce", jeśli będę miał okazję to postaram się pokazać je na forum.

Ten prezentuje się świetnie, mam słaby aparat i gubi on kolory i "laserunek" się odbija także nie widać na zdjęciu delikatnych przejść kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda wspaniale :)

 

a może by tak trochę bardziej un face i bliżej fotkę zrobić ?:)

 

bo nam może chociaż na tapetę, na pulpit, tę odrobinę prawdziwej sztuki zaznać będzie dane? :D

pozdrowienia

 

Próbowałem robić od frontu, na wprost, ale ten olej pokryty jest czymś co się błyszczy i odbija lampę błyskową i zdjęcia nie wychodzą dobrze, pozatym jest to olej i on nabiera mocy gdy patrzymy na niego z pewnej odległości np. z 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić od frontu, na wprost, ale ten olej pokryty jest czymś co się błyszczy i odbija lampę błyskową i zdjęcia nie wychodzą dobrze, pozatym jest to olej i on nabiera mocy gdy patrzymy na niego z pewnej odległości np. z 1,5m.

Ależ NIE ROBI SIĘ TEGO Z LAMPĄ BŁYSKOWĄ. Światło ma byc ROZPROSZONE!

Profesjonaliści jak używają światła błyskowego to świecą nim w rozpraszające PARASOLE.

Pamiętaj: ŚWIATŁO ROZPROSZONE UWYPUKLA TONALNOŚĆ WŁASNĄ PRZEDMIOTU a o to chodzi w reprodukcji obrazu.

ŚWIATŁO SKIEROWANE UWYPUKLA FAKTURĘ POWIERZCHNI i cieniami rysuje KSZTAŁTY, czyli uprzestrzenia bryłę!

 

W reprodukcji obrazu odległość fotografowania nie ma znaczenia. Odległośc ma znaczenie dla perspektywy, gdy obserwujemy przedmioty rozmieszczone przestrzennie. Jeżeli zrobisz zdjęcie obrazu w dowolnej skali i odsuniesz je na taką odległość, żeby zdjęcie widzieć pod tym samym kątem pod jakim oglądałeś oryginał - to efekt wizualny będzie taki sam jak przy patrzeniu na oryginał (oczywiście - przy takim samym oświetleniu oryginału jakie było w chwili zdjęcia).

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cygnus za obszerne wyjaśnienie, nie zajmuje się fotografią więc mam braki techniczne w tym zakresie, aparat okazało sie też kupiłem najgorszy :( .

Hamster , skontaktuje się z panią Sawicką spytam czy ma jakieś prace z tego gatunku.

Może jeśli będą to uda mi się jakąś "pożyczyć" aby pokazać na zlocie. :)

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.