Skocz do zawartości
  • 0

ES 6.7mm i 14mm 82 - sklep/gield/aliexpress/zamiennik?


Cygan2

Pytanie

Hej,

 

Za radą innych forumowiczów, chciałbym zakupić dwa szerokokątne okulary 6.7mm (do planet)  i 14mm (do "calej reszty). Ceny w sklepach troche powalaja, jedyne co znalazlem to cos kolo 700 za 14mm u 640 za 6.7.Jest to zdecydowanie za duzo na ten moment:). Na gieldach nic nie ma, natomiast znalazlem je na aliexpress. Czy ktos ma doswiadczenie z Explore Scientific z Ali? Cena za 14 - 465, za 6.7 - 485 (z wysylka).

Nawet jezeli ktos potwierdzi, ze mozna z Ali brac, jest to zbyt duzo zeby kupic oba wiec zamowie pewnie tylko 14mm. 

 

Jakie ceny trafiaja sie na gieldach (o ile w ogole)? Czy sa jakies tansze, ale solidne zamienniki? 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, Mateusz_N napisał:

Brałem 3 sztuki ESow z aliexpress przyszły w 1.5tyg. Przy przesyłce ASS (początek trackingu 0045) nie ma szans na VAT lub cło.

A co o tych okularach sądzisz ? To nie jakieś podróbki ? Jakie dają obrazy te okulary ? Miałeś okazję porównać je z okularami ES kupionymi w sklepie lub na giełdzie astro ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Arcturus23 napisał:

A co o tych okularach sądzisz ? To nie jakieś podróbki ? Jakie dają obrazy te okulary ? Miałeś okazję porównać je z okularami ES kupionymi w sklepie lub na giełdzie astro ?

Pozdrawiam

Explore Scientific to Chińskie okulary. Chińczycy podrabiają chińskie okulary? 

Chyba nie.

Na forumowych giełdach znikają tak szybko jak się pojawią więc musisz uzbroić się w cierpliwość i pilnie przeglądać giełdy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Arcturus23 napisał:

A co o tych okularach sądzisz ? To nie jakieś podróbki ? Jakie dają obrazy te okulary ? Miałeś okazję porównać je z okularami ES kupionymi w sklepie lub na giełdzie astro ?

Pozdrawiam

W Newtonie f/5 dają taki obraz jaki można przeczytać w recenzjach więc tu nie mam zastrzeżeń. Obrazy dsow księżyca czy planet są ostre. Każdy okular miał swój cały komplet pudełko, nr seryjne zgadzające się na okularze i pudełku, ulotka informacyjna, zaślepki i sakiewka. Nie miałem okazji porównywać z okularem kupionym w Polsce z giełdy czy to ze sklepu porównywałem jedynie obudowę w okolicach dolnej soczewki i powłoki i są identyczne jak w esach z polskiego rynku. W maxvisionach 82* (identyczna obudowa jak ES) budowa okolic dolnej soczewki różni się a przy tym okulary są jeszcze tańsze ale ciężko mi odpowiedzieć jak z jakością tych maxvisionow i czy warto oszczędzać. Wracając do ESow różnica z ceny wynika z tego że polscy sprzedawcy doliczają VAT i swoją marże a ściągając bezpośrednio z Chin omija Cię ten koszt. Zresztą tak jak inni użytkownicy piszą one są produkowane w Chinach więc to żaden wałek.

Edytowane przez Mateusz_N
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Explore Scientific to Chińskie okulary. Chińczycy podrabiają chińskie okulary? 

Chyba nie.

Na forumowych giełdach znikają tak szybko jak się pojawią więc musisz uzbroić się w cierpliwość i pilnie przeglądać giełdy.

Pozdrawiam.

A nie słyszałeś o Maxvison , które należało kiedyś do ES(Joc producent), również produkowane w Chinach i podrabiane przez Chińczyków ? Na Aliexpress są takie okulary. A na Astropolis był już o tym wątek.

Dlatego pytam, bo Chińczycy potrafią podrobić nawet podróbkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chodzi o Maxvisiona, "odpad" poprodukcyjny Meade to raczej ciężko dostać używany więc ze sprzedażą nie będzie problemu. Są inne okulary pod nazwą Maxvision ale jak z ich jakością to już nie wiem i tu może być na daną chwilę problem ze sprzedażą. 

 

ESy chodzą po 400-500 zł używane, kilka raz na miesiąc pojawiają się różne ogniskowe. 

 

EDIT: to jest Maxvision, "marki" Meade https://astropolis.pl/topic/67170-es-maxvision-16mm-68/ i to jest dobry okular. 

 

 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, Mateusz_N napisał:

W Newtonie f/5 dają taki obraz jaki można przeczytać w recenzjach więc tu nie mam zastrzeżeń. Obrazy dsow księżyca czy planet są ostre. Każdy okular miał swój cały komplet pudełko, nr seryjne zgadzające się na okularze i pudełku, ulotka informacyjna, zaślepki i sakiewka. Nie miałem okazji porównywać z okularem kupionym w Polsce z giełdy czy to ze sklepu porównywałem jedynie obudowę w okolicach dolnej soczewki i powłoki i są identyczne jak w esach z polskiego rynku. W maxvisionach 82* (identyczna obudowa jak ES) budowa okolic dolnej soczewki różni się a przy tym okulary są jeszcze tańsze ale ciężko mi odpowiedzieć jak z jakością tych maxvisionow i czy warto oszczędzać. Wracając do ESow różnica z ceny wynika z tego że polscy sprzedawcy doliczają VAT i swoją marże a ściągając bezpośrednio z Chin omija Cię ten koszt. Zresztą tak jak inni użytkownicy piszą one są produkowane w Chinach więc to żaden wałek.

Dzięki za odpowiedź. Z Maxvison z Aliexpress to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Był już o tym temat i okulary te co jakiś czas pojawiają się na Allegro lub OLX. Na pewno nie są to Maxvison, które były kiedyś dostępne. Jeśli te Easy dają dobre obrazy, to warto się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, Arcturus23 napisał:

A nie słyszałeś o Maxvison , które należało kiedyś do ES(Joc producent), również produkowane w Chinach i podrabiane przez Chińczyków ? Na Aliexpress są takie okulary. A na Astropolis był już o tym wątek.

Dlatego pytam, bo Chińczycy potrafią podrobić nawet podróbkę.

Pozdrawiam

O tym nie wiedziałem.:g:

Świetne są też Morfeusze i chyba wygodniejsze od ES. Pojawiają się dosyć często. Tylko są droższe.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mariusz Psut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Mariusz Psut napisał:

O tym nie wiedziałem.:g:

Świetne są też Morfeusze i chyba wygodniejsze od ES. Pojawiają się dosyć często. Tylko są droższe.

Pozdrawiam.

Tacy zdolni są Chińczycy ;)

Masz rację, Morpheusze to świetne okulary jakość/cena , choć rzadko pojawiają się na giełdach astro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Standard Ali express shipping, ostatni raz w prawdzie z Ali express przyszło coś w lutym, ale nigdy cła nie dowalili. Wiem ze maja być zmiany, ale z tego co rozumiem to od 2021. Standard shipping leci wpierw  bodajże do Francji i stamtąd do Polski, chyba specjalnie tak robią, żeby właśnie ominąć cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Cygan2 napisał:

Standard Ali express shipping, ostatni raz w prawdzie z Ali express przyszło coś w lutym, ale nigdy cła nie dowalili. Wiem ze maja być zmiany, ale z tego co rozumiem to od 2021. Standard shipping leci wpierw  bodajże do Francji i stamtąd do Polski, chyba specjalnie tak robią, żeby właśnie ominąć cło.

Ok, dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.