Jump to content

Andromeda po taniości

Recommended Posts

A ja uważam, że zdjęcie świetne bez względu na to jak słabym sprzętem czy napędem dysponujesz. Widziałam gorsze Andromedy robione dużo droższymi i bardziej profesjonalnymi teleskopami. 

Andromeda wyszła magnetycznie przyciągająca, oddałeś głębię i przestrzeń tego co za nią, jej trójwymiarowość zachwyca za każdym razem gdy na nią patrzę. Wyszło świetnie! Czekam na więcej z lepszym napędem:)

A ja uważam, że zdjęcie świetne bez względu na to jak słabym sprzętem czy napędem dysponujesz. Widziałam gorsze Andromedy robione dużo droższymi i bardziej profesjonalnymi teleskopami. 

Andromeda wyszła magnetycznie przyciągająca, oddałeś głębię i przestrzeń tego co za nią, jej trójwymiarowość zachwyca za każdym razem gdy na nią patrzę. Wyszło świetnie! Czekam na więcej z lepszym napędem:)

13 godzin temu, karp_killer napisał:

nie chciało mi się przebierać

DSS lub Siril mają możliwość oddzielenia "ziarna od plew", np. za pomocą FWHM, nie wiem czy Sequator to potrafi. Ustalasz sobie próg i to co jest poza nim, nie będzie stackowane.

Edited by count.neverest
  • Like 2
14 godzin temu, Maetrik napisał:

Jak na sprzęt, którym dysponujesz to super :) troszkę magenty/czerwieni bym zdjął i będzie elegancko. 

Brawo - wyciskasz ze sprzętu ile się da :)

Dzięki! Pewnie powinienem był zachować sensowne kolory na gwiazdach, ale samą Andromedę chciałem tak, jak jest.

14 godzin temu, kos10 napisał:

Jak doświadczenia z obsługi tego montażu z napędem?

Lepsze focenie niż na AZ3 :) Doświadczenia z innymi montażami nie mam. Na początku cieszyłem się, że w ogóle coś śledzi, teraz ograniczenia przeszkadzają coraz bardziej. Wciąż nie pozbyłem się wszystkich luzów, chyba przekładnie w samym napędzie wymagają dopieszczenia. W przypadku tego zdjęcia był problem z ustawieniem na tą akurat część nieba - tuba blokuje się albo na napędzie, albo na nogach statywu. Musiałem przesunąć rurę w obejmach mocno poza środek ciężkości. 

Na początku dokupiłem napęd w wersji ekonomicznej - kompletna porażka. Nie pracował ze stałą prędkością i nie posiadał możliwości łatwego wysprzęglenia. Zwróciłem i kupiłem napęd z pilotem. Z tym już można podziałać. 

14 godzin temu, Kat Nems napisał:

Dzięki, Kasiu, Księżycu mój :) Z Tobą nocne focenie jest o wiele ciekawsze!

2 godziny temu, count.neverest napisał:

DSS lub Siril mają możliwość oddzielenia "ziarna od plew", np. za pomocą FWHM, nie wiem czy Sequator to potrafi. Ustalasz sobie próg i to co jest poza nim, nie będzie stackowane.

W Sequatorze można regulować rygor algorytmu. Mniejszy rygor, to bardziej jajowate gwiazdy, ale też mniej szumu. 
DSS mi nie podszedł. Przydał się tylko przy składaniu komety. Przy następnej okazji spróbuję opanować Siril. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 14 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 250 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.