Skocz do zawartości

M33 - Galaktyka Trójkąta


astrocola

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, OnlyAfc napisał:

Foce dokładnie takim samym zestawem, wyszło ładnie :)

Ps. Jaki masz flattener? 

Co do gwiazdek, to wyglądają moim zdaniem dobrze, na pewno lepiej niż moje :)

 

Mam flattener TSFLAT2 1x. 

Co ja się z tymi gwiazdkami namęczyłem to głowa mała :)  Bez zabawy ze starnetem i maskami by tak małe nigdy nie wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OnlyAfc napisał:

Skąd ja to znam. Ja dalej się męczę. Nie pomaga krzywa matryca w canonie, więc u mnie jeszcze tillter w ruch poszedł, ale nadal nie jest dobrze. 

Teleskop ma dość duży backfocus i wyciąg się może uginać, postaraj się wysunąć bardziej z wyciągu flattener - może trochę pomoże. Ja na razie problemów z osiowością nie zauważyłem, ale to pewnie też dlatego, że brakuje mi 8mm odległości (a pewnie nawet odrobinę więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, astrocola napisał:

będzie lepiej z gwiazdkami po rogach.

Według mnie to akurat nie jest największym problemem. Za to koniecznie zrób sobie darki - bez darków nie będziesz miał dobrego tła. Materiału jest stosunkowo dużo, więc z darkami przy dobrej obróbce z tłem będzie znacznie lepiej. Reasumując: tło powinno mniej szumieć i powinno go być mniej. Wtedy obrazek będzie miał większą dynamikę.

Podobają mi się kolory - spokojna saturacja i nawet widać purpurowe obszary HII. :)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, astrocola napisał:

Teleskop ma dość duży backfocus i wyciąg się może uginać, postaraj się wysunąć bardziej z wyciągu flattener - może trochę pomoże. Ja na razie problemów z osiowością nie zauważyłem, ale to pewnie też dlatego, że brakuje mi 8mm odległości (a pewnie nawet odrobinę więcej).

No i to 8 mm trochę widać, bo moim zdaniem gwiazdom trochę brakuje. Powinieneś mieć złączkę o długości 84 mm między Canonem a tym flattenerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje ci 8 mm to można powiedzieć że "świat i ludzie". Dorób czym prędzej jakąś odpowiednią złączkę Najlepiej z regulowaną odległością.

Ja w swoim zestawie już przy 1 mm oddaleniu więcej niż zalecany widzę różnicę.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.