Skocz do zawartości

"Dobre" kamery CCD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie jakaś kamera CCD ale już taka przeznaczona od początku do końca do astro. Czy ktoś z czytelników forum na jakąś profesionalną kamerę i jaką ? Co o niej sądzi - opinie , efekty . I czy ktoś już samodzielnie budował kamerkę w oparciu np. o Genesis lub inne projekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Genezis składałem z częśći osobiście pod okiem fachowca( dr Wrochny) z grupy prof. Paczyńskiego i mam z tym tematem raczej miłe wspomnienia, choć trochę ciasno było przy składaniu okablowania w jej obudowie 8)

Mogę Go poprosić o jej np miesięczne wypożyczenie do testów amatorskich, tylko kto sie tego podejmie bo ja jestem za cienki narazie w tym temacie i brak mi dobrego laptopa do jej obsługi ???

Może uda się ją przywieźć na Kudłacze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po sieci różnych kamer no i mozna kupić zestawy do samodzielnego wykonania już nawet za 380 euro z całkiem przyzwoitymi parametrami.

Chciałbym coś takiego wykonać ale ... najpierw pogadać z posiadaczami takich CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Bartek, ja mam Starlight Express MX7C.

 

To dosc dobra a jednoczesnie prosta kamerka:

matryca 750 x 580 pixeli.

pixele 8 x 8um,

QE rzedu 40%

bardzo male szumy (o,1e/s)

16bit przetwornik

sterowanie przez LPT (16s/obrazek) lub USB (3s/obrazek)

tryby pracy - 1x1, 2x2, 4x4

umiarkowany pobor mocy 0,6A 12V pozwala na zasilanie "w polu"

 

To jest model "one shot colour" czyli ma na chipie maske filtrow CMY co nieco obniza czulosc. Chcialem kupic MX716 BW - ma QE 65% ale akurat byla okazja na ta wiec kupilem uzywana.

 

Do obslugi kamery i wstepnej obrobki obrazu uzywam programu AstroArt 2.0.

 

Na poczatek polecalbym BW bo kolor zawsze mozna dorobic filtrami a wyzsza czulosc sie przydaje. Tym niemniej jestem zadowolony, sama kamera dziala bardzo dobrze no a pracowac trzeba nad technika.

 

Z tego co wiem chipy Kodaka 0400 maja podobna QE i rozdzielczosc ale nieco wieksze szumy w tej samej temperaturze.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.