Skocz do zawartości

Kadry z Astrowalkera


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio opracowałem domowej roboty system przeciwwag do Astrowalkera i w końcu można bez problemu robić klatki 60 sek praktycznie bez odrzutu, przy canonie 1100d i samyangu 135.

Robiłem małe testy i 90sek też jest ok, tutaj uzysk klatek to jakieś 75% ale może być i lepiej i gorzej, bo próbka była robiona tylko na 10ciu klatkach, przy 120sek jest już delikatnie poruszenie na każdej klatce.

 

Mój domowy system przeciwwag można zobczyć w tym temacie: Astrotrac / astrowaker

 

Zdecydowałem się fotografować z czasami 60 sekund, żeby nie tracić klatek.

Veil 121x60sek, Canon 1100d, samyang 135 @f2 (tak pełna dziura), crop to jakieś 95% żeby tylko brzegi z niedopasowania kadrów z 2ch nocy odciąć.

Obróbka minimalna w PS, podbite tylko krzywe, poziomy i saturacja.

Materiału miało być 2 razy więcej, ale mi chmury po północy wjechały.

veil_x_7.thumb.jpg.18c62f0179d23d07bdb853ec03bf34b5.jpg

 

 

A tak wyglądają gwiazdki przy 120s, źle nie jest, ale punktowo też nie:

120s.JPG.f86a09235bfdf1bdf47565cd530c0671.JPG

Edytowane przez cwic
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, cwic napisał:

Kolejny kadr, niestety tylko 67 minut bo chmury wlazły. Astrowalker radzi sobie doskonale, przez pojechanie odrzuciłem tylko 4ry klatki.

 

 

Hej, robiłem podobny kadr ostatnio! ;) Możesz trochę opowiedzieć o obróbce? Mi straszna kasza z gwiazd wychodzi co bym nie robił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wstępnie całą fotkę, a później wydzielam same mgławice w Starnet+, dalej łącze normalne foto z gwiazdami i mgławicami z fotką z samymi mgławicami ze starneta, ustawiając warstwę z gwiazdami za pomocą 'opacity' na 75-85%. Scalam warstwy i wtedy obrabiam dalej wyciągając ile się da, w ten sposób mgławice są podbite o jakieś 25-30% więcej niż gwiazdy i to wystarczy.

Ogólnie niezbyt dokładnie obrabiam same mgławice, ten niebieski zafarb tła pochodzi właśnie z tej warstwy, można to zrobić dużo lepiej ale i tak lepiej by było więcej klatek pstryknąć.

Niektórzy zmniejszają gwiazdy bez wydzielania mgławic za pomocą algorytmów/wtyczek, ale wtedy tracą one swoje "krągłości" i robią się z nich "plamy plazmy". Ja nie mam zaufania do tych wtyczek, mogą usuwać detale obiektów wg. mnie, staram się opracować taką obróbkę żeby nie usuwać niczego, tylko jedne obiekty "przymglić", a drugie "wyciągać".

Edytowane przez cwic
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.