Skocz do zawartości

C/2020 F3 NEOWISE w obłokach srebrzystych - film


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, zubruu napisał:

Mechanika płynów, jak woda;)

 

32 minuty temu, Maetrik napisał:

Jak fale na morzu momentami :)

Dokładnie :) Srebrzaki to po prostu woda na niebie :) Uwielbiam w nich to falowanie. Żeby pokazać te struktury na maxa, to na niektóry ujęciach użyłem refraktora 420 mm. One w każdej ogniskowej prezentują się wspaniale.

35 minut temu, Maetrik napisał:

przy okazji bardzo fajny podkład muzyczny :)

Dzięki, jak zawsze Audiomachine nie zawodzi :) Tym razem zdecydowałem się na radośniejszy motyw, bo zazwyczaj wybieram mroczne utwory.

25 minut temu, AdamK napisał:

Film cudny! Brakuje mi tylko informacji co przedstawia ziemski krajobraz... Gratulacje!

Dzięki! W sumie nic szczególnego, kilka odsłoniętych miejsc w okolicy Wieliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne... Obłoki srebrzyste jak tafla wody... Tak własnie widzę je u siebie w czerwcu i lipcu.

 

Z ciekawości - jak robi się takie filmy? Czy to są zdjęcia złożone w film robione co hymm... 5 minut? Pytam, bo korci mnie, żeby spróbować za rok ;-).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :)

24 minuty temu, kjacek napisał:

Z ciekawości - jak robi się takie filmy? Czy to są zdjęcia złożone w film robione co hymm... 5 minut? Pytam, bo korci mnie, żeby spróbować za rok ;-).

Timelapsy to generalnie właśnie seria zdjęć w równych odstępach, złożone następnie w film. W tym przypadku są to zdjęcia kilka - kilkanaście sekund, robione jedno po drugim. Potem wszystkie serie obrabiam w camera raw, składam w ujęcia w virtualdub i robię obróbkę filmową w corel video studio.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej78 napisał:

Fajna miejscówka :) Pozdrawiam 

W sumie miejsca są tu 3, bo to różne 3 noce, ale głównie ta jedna, z polami. Miejscówka w pobliżu Wieliczki - blisko, szybko, wygodnie :P 

2 godziny temu, Loxley napisał:

..."I am sailing, I am sailing, Home again 'Cross the sea, I am sailing Stormy waters To be near you To be free"...

Słowami Roda Stewarda łatwiej mi wyrazić emocje. Pięknie i ekstatycznie. Gratuluję Mateusz.

Piękny komentarz, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.