Skocz do zawartości
  • 0

Sky watch bk 709 eq1 WIZJA?


xShelly

Pytanie


Wszystko pieknie, tym razem spoglądając na gwiazdy "obojętnie jaką"
Manewrując okularami/soczewkami (nie mam pojęcia jak to się nazywa) widziałem tylko to samo co gołym okiem w lekkim powiększeniu. Wydawało mi się, że coś jeszcze uchwycę. Dodam, że posiadam ;
-Barlow Sky Watcher 2x
- long eye relief super 25mm
- SUPER 10mm 
No i oczywiście DIAGONAL MIRROR 90* .
Proszę nie denerwujcie się, moja wiedza jest naprawdę uboga na ten temat.
Cały czas staram się uczyć, do rzeczy.
Nie da się załozyć wszystkich na raz. Jest jakakolwiek możliwość zobaczenia czegoś ciekawego z tym sprzętem?
teleskop sky watcher bk 709 eq1 80/900
Moze po prostu coś źle robie.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Załóż okular 25 i wyceluj w Jowisza czy Saturna (takie jasne "gwiazdy" niewysoko nad horyzontem jedne z pierwszych jakie zobaczysz wieczorem) Następnie zmien okular na 10 lub dodaj barlowa do 25. Gwarantuje że zobaczysz różnice w porównaniu do obserwacji okiem nieuzbrojonym ;)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie tylko sąsiadki...

 

Ale jak sobie kupisz jakś ksiązkę (i poczytasz) np taka https://www.astronomia24.com/articles.php?article_id=7,  to juz cos tam zobaczysz.

 

Zainstaluj Stelarium na kompa. Na komóre SkySafari, Moon Atlas 3d, kup obrotową mapke nieba.

 

Te najjaśniejsze punkciki na niebie to zwykle planety, wiec jak dasz powiekszenie 70x... 140x to zobaczysz fajnie i Jowisza i Saturna, a nawet Marsa. Kwestia tylko ich odszukania na niebie. Wyceluj w Księzyc.

Zobacz gwiazdy podwójne np. Albireo - tu juz jest duzy problem z wycelowaniem, wiec obstawiam, że zanim nie załapisz troche praktyki to bedzie cięzko z jej odnalezieniem.

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jowisza łatwo poznasz nawet w małym powiekszeniu po jego księzycach -  beda widoczna w jego poblizu 4 małe punkciki.

Zobacz na Calsky jak to wyglada:

https://www.calsky.com/cs.cgi/Planets/6/1?

Księżyce oczywiście sie poruszają (stosunkowo wolno, ale na drugi dzień będą już w zupełnie innym połozeniu).

 

Pobaw sie tym Calsky , poogladaj inne planety - jak zmienia się ich powierzchnia w zależności od daty i godziny. https://www.calsky.com/cs.cgi/Planets?

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na spokojnie - trzeba odczekać na pogodę, na obiekty, które sa nieco wyzej nad horyzontem, bo jak są nisko, to falowanie powietrza i gruba warstwa atmosfery niszczą widok.

Na ksiazkę, którą Ci poleciłem tez trzeba zapolowac, bo wczoraj już ją kumus polecałem i zeszła ostatnia na Allegro ;) , a w księgarniach juz chyba jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.