Skocz do zawartości

Pierwsze próby z Lucky Imaging


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tuvoc napisał:

Takie pytanie - czy używać korektora komy do LI? Nie używam zasadniczo do planet więc nie wiem czy przez analogię nie powinienem też do mgławic?

Nie używać, jeśli tylko się da :) każdy obiekt w torze optycznym powiększa plamkę obrazowania i można utracić mikrodetal który normalnie byśmy zarejestrowali, dlatego robiąc wielką skalę nie bawimy się w otoczenie obiektów i nie ładujemy do wyciągu zbędnej optyki :) 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wydzielę oddzielny wątek na moje próby z LI, albo jeśli admin nie ma nic przeciwko to poproszę o zmianę tytułu tego posta na coś bardziej ogólnego :-) Np samo "Pierwsze próby z Lucky Imaging"

 

W każdym razie mam coś nowego, ale więcej o tym później. Padam na twarz po całonocnej zabawie z Marsem i Uranem. Surowy stack poniżej, ale i tak powinno być wiadomo co to jest - kto zgadnie?

Capture_00001_pipp_l5_ap33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OBERON RD napisał:

Planetarna mgławica NGC 1535, ale bez Kleopatry w życiu bym nie wpadł, wymyśliłeś fajną podpowiedź.

Dziękuję i gratuluję :DNagrodą główną jest drewniany montaż recznie wykonany EQ6 sosna mod ;)

 

Próbuję ogarnąć jej obróbkę. Zobaczymy, może @Lukasz83 wesprze jak zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HAMAL napisał:

Ty nie masz czego robić tą techniką? :D Niżej nie dało rady? :) Ambitnie, ale jeśli naprawdę chcesz osiągnąć spektakularne wyniki, nie schodź z deklinacją poniżej +20 dec 

Nie miałem nic innego w wąskim wycinku południowego nieba, który mam pomiędzy blokami ;) Autostakkert mi mówi że sporo dobrych klatek tam jest (świetny seeing był) tylko obróbka jeszcze kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Tuje dookoła stanowiska nie pozwalają na nic poniżej -5 Dec ale to bez znaczenia bo przy dyspersji jaka występuje na tej wysokości szkoda na tak niskie obiekty czasu gdy nad głową w zenicie tyle innych :) 

Pamiętaj, że ja mam tylko 8 cali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, HAMAL napisał:

Pamiętaj, że ono podlega tym samym zasadom co 20" :) dyspersja ich nie dotyczy ?

Chodziło mi bardziej o to, że z tego co mam nawet na tym południowym skrawku i tak muszę wybrać coś co jest dla mnie dostępne. Kilka obiektów jest z założenia poza moim zasięgiem, niezależnie od wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OBERON RD napisał:

Szlifuj, szlifuj, coś z tego wychodzi, choć moja wersja może za ostro ciągnęła otoczkę. No i za bardzo mi zielone wychodzi z otoczką. Jak kasuje zieleń, wychodzi środek. AS!2, wavelety w R6 i histogram, krzywe w Corel PaintShop.

Oko Kleopatry 4 pop.jpg

@OBERON RD dzięki serdeczne! U Ciebie bardzo ładnie wyszedł detal ze środka. Muszę o to powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.