Skocz do zawartości

solidny statyw pod solidna glowice


Regulus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

Udalo mi sie zalatwic przeznaczony na zlom, statyw trojnozny wykorzystywany dawniej w radiokomunikacji pod mobilne radiolinie. Stal z 20 lat na zewnatrz co sie nieco odbilo na jego stanie. Ale ze zbudowany jest glownie z duraluminium, nie tak tragicznie, tylko srubki i niektore elementy mocujace sa stalowe. Jest bardzo ciezki i solidny, bardziej kojarzy sie z mozdziezem niz z teleskopem. Mysle wykorzystac go jako baze do stabilnego montazu pod teleskop, fabryczny montaz do mojego Meade 10" wydaje sie o "numer za maly". Zdjecia calosci jak i poszczegolnych elementow po demontazu mozna zobaczyc => http://83.16.137.130/~jerzys/Astro/foto/statyw . Zuzylem na ten demontaz 2 pojemniki WD40 i miesiac dorywczej, ale ciezkiej i brudnej pracy. Z braku miejsca w domu trzymam go i pracuje przy nim na budowie - stad takie "plenery" na fotkach. Zdjecia robilem na biezaca podczas demontazu, calosc wymaga jeszcze oczyszczenia z resztek odrdzewiacza, rdzy, starej farby i nalotu tlenku glinu. Teraz mam dylemat ktore elementy czyscic recznie, a ktore oddac do piaskowania. Jesli ktos z forumowiczow ma jakies doswiadczenia w tego typu pracach, lub inne sugestie dotyczace wykorzystania tego sprzetu w astro, to bardzo by mi to pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zrobić swój własny statyw trójnozny. Wiele już rysunków zrobilem ale mam jeszcze czas wiec może coś nowego wpadnie do głowy.

 

Już mam na 80% zaprojektowany statyw, będzie to kształtownik stalowy 60mm wylany betonem. Najgorsze w tym wszystkim jest odpowiednie zrobienie po podstawy do głowicy tak aby można spoko przymocować głowice do podstawy.

 

Druga sprawą jest głowica bo tak sensownie mówiąc to ona jest najważniejsza. ;)

A tam moja Soligora przycina cos tak.

Chyba będe musial ja na zakładzie rozebrać na podstawowe części. ;)

 

Jak już będe mial zrobione to napisze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.