Skocz do zawartości

Sigma APO w fotoclassic'u


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

ale np. tu:

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...ductid=56&cat=3

 

jest z tymi trzema czarodziejskiemi literkami, a i cena też trzycyfrowa :)

 

tylko, że jakieś polityczne prowieniencje szkieł, bo cyt.: " Do budowy obiektywu zastosowano element ze szkła o niskiej dyspersyji (SLD), które redukuje aberrację chromatyczną jak również soczewki asferyczne redukujące aberracje sferyczne." :D

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście to bardzo zagmatwane, na stronie sigmy są dwie wersje tego obiektywu

http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_al...241&navigator=3

i

http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_al...240&navigator=3

 

parametry wyglądają na identyczne, lecz jednak, ta druga wersja ma wiecej szkiełek SLD :ha: i to ona jest określana jako APO (no do czego to doszło :Boink: )

 

może to rozwieje Twoje wątpliwości?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

  Problem jest taki, że jedna jest MACRO SUPER a druga MACRO SUPER II i teraz która jest ta dobra.

Tak postawione pytanie jest nieco niejednoznaczne, ale rozumiem, ze chodzi o obiektyw, o ktorym czesto byla mowa przy okazji zdjec astro wykonywanych Canonem 300D.

Jesli tak, to na pewno "ta dobra", jak juz napisal MateuszZ., jest ta z oznaczeniem Macro Super II (z czerwonym paskiem). Obiektyw z paskiem zlotym nie jest przystosowany do wspolpracy z 300D - wymaga przeprogramowania, poruszal kiedys ten temat Togal na sasiednim forum. Co do jakosci optyki Sigmy Macro Super (tej ze zlotym paskiem) to prawdopodobnie jest to samo co Macro Super II (napisalem prawdopodobnie bo tego nie jestem pewien; zanim kupilem swoja przegladalem wyniki testow, ale w tej chwili dokladnie tego nie pamietam)

Pozdrawiam, Jacek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką Sigmę kilka tygodni temu za 850PLN, nową, z gwarancją.

A mogę niedyskretnie spytać, gdzie w takiej cenie ją dostałeś?

I druga sprawa - na różnych stronach spotkałem się z różnymi minimalnymi odległościami ostrzenia z włączonym makro - 95 cm albo 59 cm. Podejrzewam, że te 59 cm to "czeski błąd" i Sigma ostrzy od 95 cm, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj też stałem się posiadaczem Sigmy APO 70-300 SM II z czerwonym paskiem. Dałem za nową z gwarancją i fakturą VAT 870 zł. To dość dobra cena, bo w USA kosztuje około 230 USD. Pierwsze

fotki mam już za sobą. Dla przykładu wczorjaszy Księżyc (Canon 300D, crop 1:1)

 

Arek

moon.jpg

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Też przymierzam się do Sigmy APO. Znalazłem taką: Sigma 70-300mm f/4-5.6 II APO SM CANON. Jest z czerwonym paskiem. Jedyne co budzi moją wątpliwość to umiejscowienie w nazwie II (dwójki rzymskiej). Nie jest po Super Macro, tylko gdzie indziej. Czy to inny obiektyw, czy ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taką SIGME (APO SUPER MACRO II). Kupiłem swoją w www.interfoto.com.pl. Rok temu dałem 950 zł. Teraz nową, na stronie mają ją po 900 ZL.

Ja sobie chwale kontakt z tym sklepem (zawsze udało mi sie cos znegocjowac) ale rózne rzeczy słyszałem o których publicznie pisac nie bede bo nie wiem czy sa prawdziwe. Jak ktos chce wiedziec to prywatnie odpisze.

W kazdym razie obiektyw jest super.

Ja go używam z analogowym Nikonem.

(a tak porzy okazji to jest moj pierwszy post na tym forum :helo: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem taką: Sigma 70-300mm f/4-5.6 II APO SM CANON. Jest z czerwonym paskiem. Jedyne co budzi moją wątpliwość to umiejscowienie w nazwie II (dwójki rzymskiej). Nie jest po Super Macro, tylko gdzie indziej. Czy to inny obiektyw, czy ten sam?

na pudelku mojej Sigmy jest nastepujacy opis (z zachowaniem ukladu jego poszczegolnych czesci):

70-300mm

F4-5,6 II

APO Macro Super

a gdzies nizej: Sigma. Za to w naglowku instrukcji obslugi "stoi" (poza nazwa "Sigma"):

70-300mm F4-5,6 APO Macro Super II.

Na obiektywie mozna przeczytac (poza nazwa "Sigma):

70-300mm

1:4-5,6 APO.

To, ze to do Canona mozna wyczytac na dekielku zamykajacym obiektyw od strony mocowania do aparatu: FOR CANON AF.

Jak widac opis nie jest jednolity i poszczegolne elementy oznakowania umieszczane sa w roznej kolejnosci i ukladzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.