Skocz do zawartości

Czy ZWO pisze nieprawdę?


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bas.sic napisał:

A tak btw, miałem keidyś koło ZWO EFW mini i tam był JAPAN

596927a26f91d_1CB9E0D9B35582D37BB2C64AFD40A3AE94309BF969335B2D5Dpimgpsh_fullsize_distr.thumb.jpg.e6044a3d284223e599e0907118ef9f4a.jpg

A może to jest tak że małe koła mają JAPAN a duże CHINA?

Nie. Ja kupiłem mini. Z opisu i ze zdjęć na stronie ZWO i sklepów zagranicznych i polskich wynika ze pownno być Japan , a jest China i o to się rozchodzi.

Dobra, tam, trzeba dziś zainstalować i usmażyć Marsa w RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji omawiania atrakcyjności wuzualnej kół filtrowych  ASI. Ta czcionka, którą wygrawerowano  napis "EFWmini" - czy oni tam nie mogą się ogarnąć i zrobić parę innych, bardziej atrakcyjnych wizualnie, które miałyby i robaczki i alfabet łaciński? Pamiętam 20-25 lat temu pierwsze tandetne chińskie produkty, które trafiły w moje ręce, miały instrukcję obsługi czy jakąś etykietę napisaną dokładnie tą samą czcionką :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje teraz słynnego "astronautę" którego wójek projektował bomby które miały spaść na Nowy York czy tam Waszyngton :D

"Amerykańskie komputery , rosyjskie komputery  ... i tak wszystkie produkowane są na Tajwanie"  :D 

 

lew.png

  • Lubię 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, komprez napisał:

"Amerykańskie komputery , rosyjskie komputery  ... i tak wszystkie produkowane są na Tajwanie"

Kumpel zwykł mawiać, że coś "jest dobrej, amerykańskiej firmy.. z chwilową siedzibą na Tajwanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bartolini napisał:

Przy okazji omawiania atrakcyjności wuzualnej kół filtrowych  ASI. Ta czcionka, którą wygrawerowano  napis "EFWmini" - czy oni tam nie mogą się ogarnąć i zrobić parę innych, bardziej atrakcyjnych wizualnie, które miałyby i robaczki i alfabet łaciński? Pamiętam 20-25 lat temu pierwsze tandetne chińskie produkty, które trafiły w moje ręce, miały instrukcję obsługi czy jakąś etykietę napisaną dokładnie tą samą czcionką :)

Totalna tandeta, podważa sens brandingu o który ta firma akurat dba bardzo (czerwień, logo). Zakładam, że w szopie w której to produkują maszyna do grawerowania ma jeden font zakodowany na stałe bez możliwości zmiany. Sprzedawcom grilli, suszarek etc to nie przeszkadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bartolini napisał:

Przy okazji omawiania atrakcyjności wuzualnej kół filtrowych  ASI. Ta czcionka, którą wygrawerowano  napis "EFWmini" - czy oni tam nie mogą się ogarnąć i zrobić parę innych, bardziej atrakcyjnych wizualnie, które miałyby i robaczki i alfabet łaciński?

:) Znam ten ból. Dlatego z odrośnika jednego z moich teleskopów usunąłem napis Photo line, bo czcionka była z d... , aż oczy bolały.

 

..edit.. teraz patrzę, że mikroskop i kamera (oraz instrukcja obsługi) mają napisy zrobione tą samą czcionką.

Może Chińczycy piszący tymi swoimi krzakami nie wiedzą, że coś takiego jak czcionka istnieje? ;)

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seg napisał:

:) Znam ten ból. Dlatego z odrośnika jednego z moich teleskopów usunąłem napis Photo line, bo czcionka była z d... , aż oczy bolały.

 

Masz na myśli ten ? Czym usuwałeś ? :) 

 

pamiętajcie że mówimy o państwie w którym przez 40 lat produkowano jeden model trampek dla miliarda ludzi 

306F0937-E244-4A32-841C-E69175CCFC48.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w ZWO mają też problem z językiem angielskim. Wystarczy poczytać ich stronę i manuale. Nie wiem czy w za soft pod ascom do obsługi koła filtrowego jest odpowiedzialna firma ZWO , ale ktoś tam ma problem z obcymi językami - "calibrateing" :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.M.M. napisał:

Masz na myśli ten ? Czym usuwałeś ? :) 

 

pamiętajcie że mówimy o państwie w którym przez 40 lat produkowano jeden model trampek dla miliarda ludzi 

306F0937-E244-4A32-841C-E69175CCFC48.jpeg

To samo, ale większe gabaryty :) Farba taka sama. Izopropanol, ręczniki (takie z tworzywa sztucznego) rwane z rolki, tarcie i czas. "TS" zostawiłem, bo jakoś to wygląda. Biała farba nie schodzi na szczęście. Napis staje się z czasem coraz mniej widoczny i w końcu znika. Potem jedziesz drugą stronę odrośnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sebastianus napisał:

Generalnie w ZWO mają też problem z językiem angielskim. Wystarczy poczytać ich stronę i manuale. Nie wiem czy w za soft pod ascom do obsługi koła filtrowego jest odpowiedzialna firma ZWO , ale ktoś tam ma problem z obcymi językami - "calibrateing" :laughing:

Najprawdopodobniej za tłumacza dobrze tłumaczącego z chińskiego na angielski musieliby zapłacić więcej...

 

A co do czcionki... O ile mi wiadomo, to czcionki występują w tych alfabetach, w których występują litery i sylaby. Język chiński zaś składa się z symboli (tzw. piktogramów), więc tam istnieje czegoś takiego jak czcionka nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.