Skocz do zawartości

Tuba SCT, wyciąg okularowy Crayford, reduktor f6.3 - jak to połączyć raz a dobrze ?


chemik22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2020 o 19:23, zbignieww napisał:

Celestron też ma 85 mm

 

 

Tylko tak w kwestii wyjaśnienia jakby ktoś kiedyś się zastanawiał skąd są dwie wartości backfocus reduktora f6.3 w obiegu. Bo raz ludzie piszą że 85 mm a gdzie indziej jest 105 mm (np. tu https://www.firstlightoptics.com/reducersflatteners/celestron-f63-focal-reducer.html ). Kwestia sprowadza się od którego miejsca liczona jest ta odległość. Tu w poście #18 na CN ktoś to m in. opisał:

 

https://www.cloudynights.com/topic/612053-calculating-back-focus-for-celestron-063-reducercorrector/?p=9932428

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maro21 napisał:

Teraz chce sprawdzić jak to będzie działało w takiej konfiguracji, podpatrzonej na teleskopexpress, czyli focuser, reduktor, przedłużki, kamera. To jest c5, z c8 mam duży wyciąg. 

 

 

To daj znać co z tego wyszło, i z ciekawości co to za kamera. U mnie się skończyło na tym że aby mieć przejściówkę z 2 cale na gwint SCT taki jak na tubie to potrzebny jest tokarz. Natomiast jeśli chodzi o odległość w moim przypadku pomiędzy Canonem 1100d a reduktorem to wystarczy EOS adapter na T2 oraz T-adapter Celestron o numerze 93633-A. Wszystko razem daje akurat potrzebną odległość. W przypadku kamerki to rzeczywiści trzeba trochę więcej inwencji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maro21 napisał:

Kamera to asi 1600mcc, focuser ma pomoc w walce z kiwaniem lustra. 

 

 

 

Tak, u mnie jako lekarstwo na kiwanie dałem klasyczny wyciąg GSO z gwintem SCT i stąd problem z przejściówką 2 cale na SCT którą ciężko dostać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Maro21 napisał:

Tak to wygląda z sct c8.  Reduktor, wychodzi na to nie musi być od razu przy tubie. 

 

 

Nawet nie powinien jeśli chce się użyć do precyzyjnego ostrzenia wyciąg crayford. stąd cały wątek założyłem. W jaki sposób połączyłeś wyciąg z reduktorem ? Zakładam że jakaś przejściówka z 2 cale na gwint SCT, tylko czy zakupiona w sklepie czy robiona samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maro21 napisał:

Wyciąg sct- baader 2cale t2-t2 sct-reduktor-sct t2-regulowana złaczka baadera -kamera.  Taka kolejnosc. 

 

No w przypadku tej tuby to zawsze wychodzi niezła zupa jak policzy się ilość przejściówek. Ja mam nieco skróciłem listę składników do Wyciąg sct - GSO Crayford- Złączka 2 cale na SCT- Reduktor-Złączka SCT na T2- EOS Aparat Canon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.