Skocz do zawartości

Atik 314E


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim okresie "myślenia" do sprzedaży wędruje moja pierwsza CCD mono - Atik 314E, którą kupiłem tu na giełdzie kilka lat temu polując na nią po przeczytaniu niesamowitego wpisu Adama. Fakt faktem kamerka ma mały chip, relatywnie mały piksel, ale jest zaje...cie czuła i idealna do małych APO i filtrów HSO. Ile radochy sprawiła to tylko ja wiem :P. Była ze mną w Chorwacji gdzie uczyłem się sztuki zbierania fotonów ale z biegiem lat wpadły mi w łapy kamerki ASI i QHY więc Atik od kilku lat leży i pachnie. Może znajdzie się ktoś kto szuka pierwszej kamerki do astrofoto DSO - wiadomo, że popularne są teraz CMOSY ale może ktoś chce liznąć głębokiej studni, 16 bitów itp ;). W komplecie oryginalny kabel zasilania  z wtyczką do zapalniczki, nosek 1,25 cala i kabel USB.

Cena... 1300 PLN + przesyłka kurierem inPost lub paczkomat. Kamerka przetestowana dziś - działa w aplikacjach Atika lub przez ASCOM w Maximie. 

 

 

atik01.jpg

atik02.jpg

atik03.jpg

atik04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysiek Celuch napisał:

W 314e nie można regulować temperatury sensora??

Nie da się. Podłączasz zasilanie i lodówka po prostu "grzeje" :). Tak jak napisał @lesnikdan 314e ma mniejszy piksel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.