Skocz do zawartości

MINI PC 12V - czy to się uda?


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego jak na zdjęciu. Będzie na tym Ascom/Sharpcap/Mapa/PHD2. Nie umiem w Maliny, a to niewiele droższe jest - pytanie czy wystarczy? 8 GB ramu ?

i ten Core I3 ?Przerabiał ktoś pewnie podobny temat. Obsługa przez zdalny pulpit w tym przypadku.

Dzięki.

Clipboard02.jpg.93a7d7dcdae60ba18c356d13620146ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planety nie moja bajka. Więc avikowanie niekoniecznie. Ale coś innego mnie zastanawia. Dwa razy pojawia się stwierdzenie "Sharpcap tylko do polarnej" co jest złego w nim jeśli chodzi o akwizycję? (normalne długie ekspozycje). Jakoś się przyzwyczaiłem i może czas to zmienić?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jest zły, po prostu używam go tylko do ustawienia na polarną, bo w tym jest świetny. Dalsza akwizycja odbywa się w N.I.N.A. bo mi pasuje, bo jest to program przemyślany, stabilny, szybki i darmowy :) 

Może da się i w SharpCap, nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o DS'y to @MateuszW ma rację. Ja używam https://sklep.csi.pl/komputery-up-up-square-up-core/1005-komputer-up-board-up-cht01-a20-0464-a11.html z Windowsem 8 z PHD2, SGpro, plate solve, CdC i najdłużej schodzi pierwszy solve - max 30s ale u mnie jest wolniutki Atom ;) Poza tym nic więcej do DS'ów nie potrzeba. Jeśli chodzi o akwizycję to nie wiem jak Sharpcap ale SGpro, N.I.N.A czy nawet APT ogarnia duuuużo więcej - trochę łatwiej o automatyzację i wszystko w jednym miejscu ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podobnego komputerka innego producenta (Beelink). Działa bez problemu, steruję tym poprzez TeamViewer. Używam NINy, wcześniej APT. SharpCapa używam tylko do polarnej, ale przy dysku SSD, USB 3.0 i 8GB Ramu avikowanie planet się nie może nie udać. Zasilam wszystko z akumulatora żelowego w polu. Polecam:emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cyberboss napisał:

ale przy dysku SSD, USB 3.0 i 8GB Ramu avikowanie planet się nie może nie udać.

Dysk SSD niekoniecznie musi być szybki wsadzony, mogli dać jakiegoś muła np 200 MB/s, a wypada mieć 500-600 pod większe kamery. Istotny jest też procek, choć powinien wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cyberboss napisał:

Ja używam podobnego komputerka innego producenta (Beelink). Działa bez problemu, steruję tym poprzez TeamViewer. Używam NINy, wcześniej APT. SharpCapa używam tylko do polarnej, ale przy dysku SSD, USB 3.0 i 8GB Ramu avikowanie planet się nie może nie udać. Zasilam wszystko z akumulatora żelowego w polu. Polecam:emotion-5:

A która wersja tego Beelink? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę - bo może się komuś przyda. Zrobiłem głębszy reserch - chyba najbardziej elastycznie wygląda platforma Intel NUC jak dla mnie. Problemem wydawało się być że one są zasilane 19V nominalnie. Ludzie jednak raportują że bez problemu 12V czyli polowe warunki są do zrealizowania i pracuje to przy tym zasilaniu w zasadzie bezproblemowo. Ilość procesorów trochę wprowadza mętlik bo nie do końca ogarniam tą linię z niskim TDP. Są i3 i5 i7, Pentium i Celerony zdaje się że i3 już byłoby ok... Niestety w kwestii wydajności nic nie jest jak dawniej czyli częstotliwość taktowania i liczba rdzeni nie do końca tak wprost się przekłada na to co tam się dzieje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 16:24, D@SnD napisał:

A która wersja tego Beelink? 

Ja mam S2 z Celeronem n4100. Działa dobrze. 

Mam co prawda jeden problem, throttling przy przesyle dużej ilości danych po wifi, ale radzę sobie tradycyjną metodą, zgrywając wyniki sesji na pendrive

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego:

https://cenowarka.pl/trekstor-primebook-u13b-po-szary-38533-a1940436.html

Jest zasilany na 12V  więc działa prosto z powertanku.

To jest 4 rdzeniowy pentium N5000. można go rozszerzyć o spory dysk SSD.

Działa bez zarzutu, nawet jak chodzi jako zdalny komputer.

Edytowane przez Merarem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra mam swojego ;-) dwa dni katuję - nic złego się nie dzieje ale to nie jest oczywiste - o tym za chwilę o taki:

1602781554800.thumb.jpg.4dbeb5e80c1ae26e796459177d65aa2e.jpg

 

porównanie z "zupełnie przypadkową płytą CD"  dla zobrazowania wielkości. Nie waży nic, ma 2 x usb 3.0 + 2x usb 2.0 i lata na 12V. Beelink U57. core i5  8GB RAMU i 128 GB dysku. Nadmiarowo. Win 10.

Śmiga zacnie i z zapasem ale musiałem trochę poprawić. Bo jest tak że to nie jest sprzęt do renderingu i edycji video - po prostu termicznie nie gotowy jest na to żeby pracować z pełnym 100% obciążeniem procesora (zależy jeszcze czym). 

Bowiem (fajne słowo nie ?) jak wiatrak jest na 0 czyli pasywnie to zanim zdąży się rozbujać chłodzenie to procek robi throtla do 0.5 Mhz ;-) i tak w kółko. A żeby na papierze było x-tra to startuje w "turbo mode" z zegarem koło 3 GHz... to mu nie pomaga.

Stąd wiele niepozytywnych recenzji że się dusi nie działa itd. Rada jest prosta - inaczej "mniej pasywnie" temperatury dla progów wiatraka  w BIOSIE. I to nieszczęsne "turbo" na off. Pracuje z zegarem 2.6 GHz i nawet OCCT w godzinę go nie wprowadza

w niższe zegary. Jest więc jak trzeba. Cały mój soft astro puszczony jednocześnie (dwie N.I.N.Y + PHD2 + strona z filmami dla dorosłych) nie robią na tym wrażenia. Więc jest jak trzeba. Na dworze będzie spoczko. 12V z wtyczki 2.5/5.5. Wiatrak się kręci 

mniej i ciszej niż w kamerze, więc będzie jeździł w koło na montażu. Projekt jest taki że do setupu idzie jeden przewód - zasilanie.
Tyle. Drogie i przepłaciłem. Trza było Malinę i te wszystkie undergoundowe hipsterskie zabawki - problem jest taki że w to trzeba "umić". A mi się już nie chce.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zainstalowałem X96 w wersji G1. ten który opisywałem tutaj. Obsługuje montaż ASA ( dwa softy - Autoslew i Sequence), Maxima, Pinpointa ( pełna wersja), Focusmaxa i CCD Inspectora - działa jak burza. Przez nowego AP tp-linka CPE 210 łączę się z nim zdalnie. Zabudowany w walizce- właśnie kończę okablowanie po testach. Co wzbudzało moje największe wątpliwości - praca softu pod WIn 10 - okazało się zbędnymi obawami. Wszystko śmiga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 18.09.2020 o 16:18, M.M.M. napisał:

Ja mam S2 z Celeronem n4100. Działa dobrze. 

Mam co prawda jeden problem, throttling przy przesyle dużej ilości danych po wifi, ale radzę sobie tradycyjną metodą, zgrywając wyniki sesji na pendrive

 

 

Apropo problemów z wydajnością WiFi jeśli można.

 

Próbuję zainstalować cały soft na tablecie z Win 8, 2GB RAM. 

Wszystko działa poza tym, że Stellarium potrafi się zawalić, ale to mogę przeboleć ;)

 

Problem jest z transferem większych danych po WiFi - gdy np. chcę skopiować jakąś instalkę

z dysku w sieci transfer zwalnia, staje, przyspiesza, znowu zwalnia itp. Średni transfer jest taki,

że znacznie szybciej jest nagrać na pendriva i zanieść ;)

 

Da się to jakoś poprawić?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.