Skocz do zawartości

Webkamery w Astronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

za pozwoleniem Administratora, zapraszam wszystkich chętnych do skorzystania z mojej propozycji.

Mianowicie jako elektronik, przerabiam Webkamerki firmy Philips (Vesta, ToUCam, ToUCam Pro) (lub wszystkie które mają w sobie układ scalonu uPD16510) na możliwość robienia zdjęć z dłuuugim czasem ekspozycji.

Działanie takie sprawia, że wielokrotnie zwiększa się ich czułość, i po podłączeniu przez odpowiedni adapter do teleskopu (tego niestety nie wykonuję osobiście) można wykonywać zdjęcia nieba lub robić zdjęcia przy bardzo słabym natężeniu oświetlenia.

 

Przerobiłem już kilkanaście kamer i wszystkie działają OK. W wyniku przeróbki dokładam, jeszcze jeden kabel do portu LPT, którym przesyłane są sygnały sterowania migawką. Po odłączeniu kabla LPT, kamerka zachowuje się jak zwykła kamera USB - także nic nie "niszczę".

 

Odnośnie cen i warunków proszę pisać do mnie na adres prywatny lub kontaktować się z administratorem forum.

 

 

Pozdrawiam sstankie....

mailto:sstankie@fuw.edu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Witam serdecznie kolegę na forum i dziekuję że skorzystał z mojego zaproszenia na Astro-Forum gdzie o człowieka od przeróbek kemerek wielu już wcześniej pytało niestety bez skutku.

Na początek moje lamerskie pytanie czy nie dało by sie tego robić na samym USB bez tego kłopotliwego kabelka i dużych wiszących na nim wtyczek na LPT'a :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Zaprosiłem Kolegę elektronika z grupy prof Paczyńskiego, specjalistę od przeróbek Kamerek Interentowych na Astro-Forum i poprosiłem o umieszczenie komercyjnego ogłoszenia w dziale producenckim Astrokrak, wiec proszę go tam przenieść tak jak to było poczatkowo ustalone.

Nie będę jednak pośredniczył w kontaktach handlowych z klientami poza grzecznościowym użyczeniem miejsca w dziale producenckim bo uznałem że ta usługa jest potrzebna wielu forumowiczom zajmującym się astro-WEB'owaniem :Salut:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to tylko patrzą jak tu wyżyć sie na kimś, zamiast sprowadzic sprawe na odpowiedni tor!!!! ta emotka to tylko chyba po to żeby bardziej rozjuszyć kogoś bo inny cel jej wstawienia nie przychodzi mi do głowy :Salut:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie przejmuj się Mitek i rób swoje, sprawa już jest wyjaśniona a głupota i zawiść ludzka jak widać są jednak bezgraniczne, niezależnie od piastowanej funkcji :notworthy:

 

Jak widzę rada bardzo "doceniła" inicjatywę wprowadzenia na forum człowieka od przeróbki WEB kamerek i możecie jej tu tylko podziekować za jaj światłą postawę w tej materii jego natychmiastowe do nas zrażenie i nadal kupować drogie gotowce, moje skromne gratulacje dla wspaniałej postawy jej paru członków :notworthy:

 

Ps. Nadmienię tylko że poinformowałem Adama Jesiona na priva o zaistniałej sytuacji o napisaniu przez nieświadomego netykiety kolegę trzech wątków równocześnie w nieodpowiednich forach a zamiast rzeczowej odpowiedzi i przeniesienia wątku dostałem powyższy komentaż, pozostawiam to bez komentaża... po prostu wstyd mi panowie Radni za Was :unsure:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niesmacznie to wyszło a sprawa zapowiadała się ciekawie gość co przerabia kamery ileśmy na to czekali. LUDZIE PISZCIE COŚ A NIE TYŁKAMI TRZESIECIE PRZED NIEFORTUNNĄ RADĄ :Salut: NIEMOZNA BYŁO TEGO JAKOS ZAŁATWIĆ W INNY SPOSUB TYLKO BEZCZELNIE SPŁAWIĆ JAKŻE CENNA OSOBE :icon_question:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.