Jump to content

Webkamery w Astronomii


sstankie
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

za pozwoleniem Administratora, zapraszam wszystkich chętnych do skorzystania z mojej propozycji.

Mianowicie jako elektronik, przerabiam Webkamerki firmy Philips (Vesta, ToUCam, ToUCam Pro) (lub wszystkie które mają w sobie układ scalonu uPD16510) na możliwość robienia zdjęć z dłuuugim czasem ekspozycji.

Działanie takie sprawia, że wielokrotnie zwiększa się ich czułość, i po podłączeniu przez odpowiedni adapter do teleskopu (tego niestety nie wykonuję osobiście) można wykonywać zdjęcia nieba lub robić zdjęcia przy bardzo słabym natężeniu oświetlenia.

 

Przerobiłem już kilkanaście kamer i wszystkie działają OK. W wyniku przeróbki dokładam, jeszcze jeden kabel do portu LPT, którym przesyłane są sygnały sterowania migawką. Po odłączeniu kabla LPT, kamerka zachowuje się jak zwykła kamera USB - także nic nie "niszczę".

 

Odnośnie cen i warunków proszę pisać do mnie na adres prywatny lub kontaktować się z administratorem forum.

 

 

Pozdrawiam sstankie....

mailto:sstankie@fuw.edu.pl

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Witam serdecznie kolegę na forum i dziekuję że skorzystał z mojego zaproszenia na Astro-Forum gdzie o człowieka od przeróbek kemerek wielu już wcześniej pytało niestety bez skutku.

Na początek moje lamerskie pytanie czy nie dało by sie tego robić na samym USB bez tego kłopotliwego kabelka i dużych wiszących na nim wtyczek na LPT'a :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie cen i warunków proszę pisać do mnie na adres prywatny lub kontaktować się z administratorem forum.

moze napisz jakis cennik, to duzo bardziej przyciaga klientow niz targowanie sie z kazdym z osobna :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Zaprosiłem Kolegę elektronika z grupy prof Paczyńskiego, specjalistę od przeróbek Kamerek Interentowych na Astro-Forum i poprosiłem o umieszczenie komercyjnego ogłoszenia w dziale producenckim Astrokrak, wiec proszę go tam przenieść tak jak to było poczatkowo ustalone.

Nie będę jednak pośredniczył w kontaktach handlowych z klientami poza grzecznościowym użyczeniem miejsca w dziale producenckim bo uznałem że ta usługa jest potrzebna wielu forumowiczom zajmującym się astro-WEB'owaniem :Salut:

Edited by Janusz_P.
Link to comment
Share on other sites

Jakiego Administratora? Mozesz rozszerzyc mysl, bo nic mi o tym nie wiadomo?

 

PS. Czy ja dobrze widze, czy Astroforum ma nowego administratora w postaci JPleszka???

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

niektórzy to tylko patrzą jak tu wyżyć sie na kimś, zamiast sprowadzic sprawe na odpowiedni tor!!!! ta emotka to tylko chyba po to żeby bardziej rozjuszyć kogoś bo inny cel jej wstawienia nie przychodzi mi do głowy :Salut:

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Nie przejmuj się Mitek i rób swoje, sprawa już jest wyjaśniona a głupota i zawiść ludzka jak widać są jednak bezgraniczne, niezależnie od piastowanej funkcji :notworthy:

 

Jak widzę rada bardzo "doceniła" inicjatywę wprowadzenia na forum człowieka od przeróbki WEB kamerek i możecie jej tu tylko podziekować za jaj światłą postawę w tej materii jego natychmiastowe do nas zrażenie i nadal kupować drogie gotowce, moje skromne gratulacje dla wspaniałej postawy jej paru członków :notworthy:

 

Ps. Nadmienię tylko że poinformowałem Adama Jesiona na priva o zaistniałej sytuacji o napisaniu przez nieświadomego netykiety kolegę trzech wątków równocześnie w nieodpowiednich forach a zamiast rzeczowej odpowiedzi i przeniesienia wątku dostałem powyższy komentaż, pozostawiam to bez komentaża... po prostu wstyd mi panowie Radni za Was :unsure:

Edited by Janusz_P.
Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

Tak niesmacznie to wyszło a sprawa zapowiadała się ciekawie gość co przerabia kamery ileśmy na to czekali. LUDZIE PISZCIE COŚ A NIE TYŁKAMI TRZESIECIE PRZED NIEFORTUNNĄ RADĄ :Salut: NIEMOZNA BYŁO TEGO JAKOS ZAŁATWIĆ W INNY SPOSUB TYLKO BEZCZELNIE SPŁAWIĆ JAKŻE CENNA OSOBE :icon_question:

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.