Skocz do zawartości

Własna All sky kamera? Ależ to bardzo proste!!!


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, wessel napisał:

Nie ma degradacji. To jest szkiełko do badań mikroskopowych i na pewno jest też wykonywane pod kątem minimalizacji zniekształceń obrazu. Zresztą widać to na moich screenach.

Maciek, możesz podrzucić jakiś namiar gdzie mogę takie szkiełko dostać? Ewentualnie jakie to jest dokładnie szkiełko, to spróbuję sam coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

obiektyw typu rybie oko do T7C kupiłem na allegro. Wysyłka oczywiście z Chin, a cena w okolicach 30 zł. Przyszedł po około 4 tygodniach z czego 3 tygodnie podróżował naszą kochaną pocztą

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-kamery-ir-cctv-8842557910

jakie masz mocowanie obiektywu w tej kamerce?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 minutę temu, kubaman napisał:

Mam taki, dzieki panowie za pomoc. Kupuję ten obiektyw. 

Trochę takich obiektywów ma Botland np. https://botland.com.pl/obiektywy-do-kamer-do-raspberry-pi/17456-obiektyw-m40105m19-m12-rybie-oko-105mm-do-kamer-arducam-arducam-ln020.html Ważne jest na ile da się po wkręceniu w przejściówkę "podejść" do matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie są obiektywy z gwintem typu C lub CS ale M12 więc potrzebna jest taka przejściówka

też nie spotkałem takiego obiektywu z gwintem C. Kiedyś chyba były ale teraz nie spotkałem. Kamery CCTV coraz częściej mają wbudowane na stałe obiektywy wiec oferta obiektywów C/CS jest coraz mniejsza

 

aha ... jeszcze jedna sprawa. Te obiektywy nie mają wbudowanego filtra UV/IR, a sama kamerka pewnie też nie ma go na matrycy. Będzie problem z zamontowaniem takiego filtra. Może być trudno o dobrą ostrość i balans kolorów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZbyT napisał:

tylko to nie są obiektywy z gwintem typu C lub CS ale M12 więc potrzebna jest taka przejściówka

też nie spotkałem takiego obiektywu z gwintem C. Kiedyś chyba były ale teraz nie spotkałem. Kamery CCTV coraz częściej mają wbudowane na stałe obiektywy wiec oferta obiektywów C/CS jest coraz mniejsza

 

aha ... jeszcze jedna sprawa. Te obiektywy nie mają wbudowanego filtra UV/IR, a sama kamerka pewnie też nie ma go na matrycy. Będzie problem z zamontowaniem takiego filtra. Może być trudno o dobrą ostrość i balans kolorów

 

pozdrawiam

Oryginał od ZWO ASI albo T7C ma gwint C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZbyT napisał:

tylko to nie są obiektywy z gwintem typu C lub CS ale M12 więc potrzebna jest taka przejściówka

też nie spotkałem takiego obiektywu z gwintem C. Kiedyś chyba były ale teraz nie spotkałem. Kamery CCTV coraz częściej mają wbudowane na stałe obiektywy wiec oferta obiektywów C/CS jest coraz mniejsza

 

aha ... jeszcze jedna sprawa. Te obiektywy nie mają wbudowanego filtra UV/IR, a sama kamerka pewnie też nie ma go na matrycy. Będzie problem z zamontowaniem takiego filtra. Może być trudno o dobrą ostrość i balans kolorów

 

pozdrawiam

można kupić kamerki tego typu z obiektywem, np ASi czy T7. Myślałem, że to jest kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZbyT napisał:

tylko to nie są obiektywy z gwintem typu C lub CS ale M12 więc potrzebna jest taka przejściówka

Mam wydrukowane takie przejściówki do T7 i QHY 462. 
 

Ten obiektyw np. ma filtr IR. https://botland.com.pl/obiektywy-do-kamer-do-raspberry-pi/17456-obiektyw-m40105m19-m12-rybie-oko-105mm-do-kamer-arducam-arducam-ln020.html

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Oryginał od ZWO ASI albo T7C ma gwint C

 

zgadza się, kamerki mają gwint C ale te linkowane obiektywy mają gwint M12 więc potrzebna jest przejściówka na M12

na szczęście T7C ma przejściówkę na gwint M12 w standardzie więc nie ma z tym problemu ale już QHY5II chyba nie ma

trzeba dokupić lub dorobić

 

przy okazji zapytam o inną rzecz

w mojej T7C obiektywy na M12 ten oryginalny i dokupione rybie oko bardzo luźno siedzą i się kiwają co powoduje utratę ostrości. Macie jakiś patent by temu zaradzić? Jakaś folia lub lepiszcze na gwint? Do tej pory nigdy się z tym nie spotkałem. Obiektywy zawsze siedziały sztywno

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZbyT napisał:

 

przy okazji zapytam o inną rzecz

w mojej T7C obiektywy na M12 ten oryginalny i dokupione rybie oko bardzo luźno siedzą i się kiwają co powoduje utratę ostrości. Macie jakiś patent by temu zaradzić? Jakaś folia lub lepiszcze na gwint? Do tej pory nigdy się z tym nie spotkałem. Obiektywy zawsze siedziały sztywno

 @ZbyT 

Na luźne gwinty zamiast "lepiszcza" polecam takie coś https://allegro.pl/oferta/tasma-teflonowa-bisan-uszczelniajaca-teflon-0-075-8863037071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
1 godzinę temu, sylwas72 napisał(a):

Witam,

 

Czy może ktoś się orientuje co trzeba zrobić żeby uruchomić kamerę T7 C Astro jako allsky bo u mnie nie startuje a kamera na 100% działa.

Allsky uruchomiony na Raspberry Pi4.

https://github.com/thomasjacquin/allsky/wiki/Troubleshoot-T7-Cameras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.