Skocz do zawartości

Drobne elementy SW na sprzedaż


ŁukaszBar

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam takie sformułowanie " oddam w dobre  ręce " - bo ani to eufenizm, ani logika . Oddam, czy sprzedam  ? Komu oddasz - jeśli od tego kogoś pożyczyłeś ?

Ten ktoś, od kogo pożyczyłeś, miał złe ręce i teraz chcesz te maltretowane okulary oddać w ręce  kogoś, kto  ma je dobre ?

A gdyby ten ktoś miał złe ręce - nie sprzedasz ?  A które ręce są dobre, które nie ?  Jakieś kryterium ?  I tak mozna byłoby się "znęcać" nad tym pokracznym sformułowaniem ...

 

Sorry za off - topic  , że gdaczę - mimo że nie mam zamiaru kupować, bo nie jestem pewien swoich rąk : dobre, czy złe ???  SORRY !  :)

 

 

  • Haha 3
  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zbignieww napisał:

Uwielbiam takie sformułowanie " oddam w dobre  ręce " - bo ani to eufenizm, ani logika . Oddam, czy sprzedam  ? Komu oddasz - jeśli od tego kogoś pożyczyłeś ?

Ten ktoś, od kogo pożyczyłeś, miał złe ręce i teraz chcesz te maltretowane okulary oddać w ręce  kogoś, kto  ma je dobre ?

A gdyby ten ktoś miał złe ręce - nie sprzedasz ?  A które ręce są dobre, które nie ?  Jakieś kryterium ?  I tak mozna byłoby się "znęcać" nad tym pokracznym sformułowaniem ...

 

Sorry za off - topic  , że gdaczę - mimo że nie mam zamiaru kupować, bo nie jestem pewien swoich rąk : dobre, czy złe ???  SORRY !  :)

 

 

Nad pokraczną interpunkcją też możnaby się - jak to piszesz - "znęcać" ;)

Co do off-topu - nic się nie stało. Nie żywię urazy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.