Jump to content

[S] Wielka wyprzedaż: PST, Newton, Samyang 135, SA, akcesoria...

alinoe
 Share

Recommended Posts

Witam,

w związku ze zmianą sprzętu docelowego na giełdę wędrują:

1) Wypasiony Newton Sky-Watcher Flex-Tube 10" wraz z platformą paralaktyczną, motofocuserem, grzaniem lustra wtórnego oraz systemem naprowadzania na obiekty DSC oraz czarną płachtą osłaniającą pustą przestrzeń między słupkami. Wszystko oczywiście w idealnym stanie. Zamiast szukacza, który można kupić osobno - celownik laserowy na zielony laser w wydrukowanej przeze mnie na drukarce 3D stopce. Wydrukowana również kieszeń na pilota do motofocusera. Platforma paralaktyczna z wymienionym kołem zębatym również wydrukowanym przeze mnie (stare przestało przylegać do wałka). Dodatkowo dorzucam jeszcze 2 takie koła na wszelki wypadek. W tym momencie DSC rozłączony od Newtona, dzięki czemu można osobno przenosić platformę i teleskop. W miejsce gwintów na uchwyty do enkoderów wydrukowane ładne, czerwone zaślepki. Newton skolimowany. Do platformy wydrukowany uchwyt z zielonym laserem do ustawiania na polarną oraz maskę Bahtinova do Newtona. Odbiór ze względu na wagę i rozmiar wyłącznie osobisty. Cena - 3000 zł.

2) Obiektyw Samyang 135mm F2.0 mocowanie Canon. Stan wg mnie idealny. W komplecie wszystkie zaślepki, oryginalne pudło i wszystko co fabryka dała. Zdjęcia z tego Samyanga dostępne na mojej stronie z flickra - link w stopce. W komplecie z maską Bahtinova. Cena - 2000 zł.

3) Star Adventurer zakupiony przeze mnie od kolegi z sąsiedniego forum. Wiele kosztowało mnie przywrócenie go do satysfakcjonującego wyglądu wizualnego, gdyż miał wiele obtarć ale udało się. Montaż miał w momencie kupienia 2 mankamenty o czym rzetelnie zostałem poinformowany. 1-szy - ułamane plastikowe koło zębate od sworznia w klinie paralaktycznym - zostało przeze mnie porządnie sklejone i nie da rady już urwać. Jednakże na moją prośbę niedawno został mi wysłany nowy sworzeń z serwisu, który dołączam do montażu. Jak ktoś chce, może go sobie wymienić ale nie ma potrzeby. Będzie miał zapasowy. 2-gi - ułamany został pierścień zesprzęgający oś miesięczną z lunetką. Został wymieniony na inny, metalowy. Dodatkowo przeze mnie wzmocniony klin paralaktyczny o 2 podkładki dodatkowo usztywniające montaż, dzięki czemu nie opada on sam, co jest cechą charakterystyczną klinów SA. Spiłowane zostały również ząbki od podświetlenia lunetki biegunowej, gdyż oryginalne za cholerę nie pasowały. Na montażu stawiałem Samyanga z Canonem 500D. Mechanicznie i elektrycznie jak najbardziej sprawny. Z guidingiem u mnie 0% odrzut klatek. W komplecie walizka z wyściółką piankową przeze mnie robioną a także oryginalne pudło. Cena - 1000 zł.

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - wielkie bydle, obrazy rewelacyjne. Niewiele używany ze względu na ogólną moją małomobilność ostatnimi czasami. W komplecie wszystkie zaślepki i oryginalne pudło. Cena - 1000 zł.

5) Coronado PST kupiony nowy w tamtym roku w marcu - z bólem serca muszę pozbyć się mojego teleskopu słonecznego ale niestety. Wszystko w stanie idealnym, komplet zaślepek, walizka z przygotowaną przeze mnie wyściółką, ekran do osłony przed Słońcem zwiększający komfort patrzenia przez okular, oczywiście też oryginalne pudło. Dodatkowo zamontowana dedykowana do niego śruba sprowadzona z USA - kosztowało mnie to ponad 250 zł, zwiększająca precyzję ostrzenia oraz okular Coronado Plossl 18mm. Zdjęcia z PST dostępne na mojej stronie z flickra - link w stopce. Cena - 3000 zł.

6) Statyw do PST - dedykowany do PST ze względu na złoty kolor nóżek, napis Coronado na montażu. Cena - 200 zł.

7) Okular CEMAX 25mm - jak to okular, obudowa i soczewki - wszystko jak najbardziej ok. Brak pudełka.  Cena - 150 zł.

8) Szukacz kątowy 50mm - użyty 1 raz niestety po 14 dniach od zakupu, po czym wydrukowałem celownik laserowy a szukacz powędrował do pudła. Nie pamiętam czy 8 czy 9x. Szukacz z kompletem zaślepek i mocowaniem. Cena - 180 zł.

9) Barlow 1.5x i 2x GSO - stan oczywiście bardzo dobry, komplet zaślepek, brak pudełka. Cena - 60 zł.

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - idealny, nieużywany. Wszystkie zaślepki ale brak pudełka, gdyż jak w przypadku innych okularów do których również nie mam pudełek,  od razu wsadziłem go do walizki z dedykowanym dla niego w niej miejscem. Cena - 230 zł.

11) Kolimator Chesire krótki - idealny, świetnie nadaje się do kolimacji sprzedawanego przeze mnie FlexTuba 10", w którym używając np. długiego kolimatora nie jesteśmy w stanie zauważyć uchwytów na lustro główne i poprawnie go skolimować. W tym widać uchwyty. Cena - 60 zł.

12) Laser do kolimacji wraz z wydrukowanym przeze mnie siodełkiem do kolimacji samego lasera :) - jakby to nie brzmiało komicznie, 2 razy kupowałem takie lasery i 2 razy trzeba było je skolimować, gdyż ich promień nie był ustawiony centrycznie względem osi obrotu. W tym celu wydrukowałem siodełko w którym można laser obracać i korygować promień. Laser jest przeze mnie skorygowany. Na długości 5.8 metra (długość mojego mieszkania) przy obrocie celuje idealnie w punkt. Niestety w związku z tym procesem trzeba było oderwać gumki zaślepiające śruby do kolimacji i delikatnie spiłować otwory, stąd lekki ubytek lakieru. No ale coś za coś. W komplecie oryginalne pudło ze złączką 2"/1.25". Cena - 150 zł.

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu z reduktorem drukowane przeze mnie na drukarce 3D. Świetne jako celownik oraz guiding sprawdzało się na sprzedawanym tu Star Adventurerze z Samyangiem. Mocowanie podwójnej stopki na tzw. gorącą stopkę aparatu (tam, gdzie montuje się np. lampę błyskową). Obiektyw w lunetce guidującej to reduktor GSO 0,5x 1.25". Cały komplet sprzedaję w cenie nowego reduktora - Cena - 70 zł.

14) Filtr O3 Astronomik wizualny 2" - rewelacyjny filtr dla kogoś, kto chce zobaczyć Veila w pełnej krasie i np mgławicę Helisa. Rewelacyjny, zapierający dech w piersiach widok mgławic. Zresztą nie ma co pisać - odsyłam na fora nasze albo angielskojęzyczne po opisy. Cena - 550 zł.

15) Porządne obejmy 80mm średnica wewnętrzna - stan idealny z kompletem śrub. Cena - 100 zł.

16) Wizjer kątowy wraz z przejściówkami widocznymi na opisach woreczków. Cena - 100 zł.

17) Powerbank Yato 9000mAh - zasilał mi Star Adventurera oraz grzałkę na Samyanga. Praca ok. 5h. Zakupiony rok temu. W zestawie oczywiście oryginalna saszetka wraz z kablami. Mogę dołączyć uchwyt w którym ten powerbank siedział przymocowany do statywu o średnicy nóg 28mm. Cena - 100 zł.

18) Dovetail mounting plate -jak na zdjęciu - Cena - 80 zł.

Zdjęcia:

Newton z platformą:

newton.jpg

PST ze statywem:

pst i statyw.jpg

Star Adventurer:

sa.jpg

Samyang 135mm F2:

samyang.jpg

Barlow 2x, kolimator Chesire, ES 14mm 100 stopni, korektor komy GS do Newtonów:

barlow_chesire_es_reduktor.jpg

Edited by alinoe

Laser, Lunetka guidująca z celownikiem laserowym, filtr O3, objemy:

laser, laser, o3, obejmy.jpg

DMP, wizjer kątowy, akumulator Yato:

Untitled-1.jpg

Szybki stack 500 klatek x 1s Newtona na platformie oczywiście bez korektora komy, Asi 178 Okolice Altaira:

Autosave.jpg

Edited by alinoe

Nie no... w związku z ilością postów które dostaję na obu forach - nie przewiduję opcji rezerwacji a to dlatego, że nie pamiętam kto co kiedy i do kiedy rezerwuje... za dużo sprzętu idzie. Proszę o wyrozumiałość. Konkretne decyzje!

Edited by alinoe

Uaktualnienie:

1) Newton z kacesoriami - nowa cena 2600 zł bez platformy DOSTĘPNY, platforma - REZERWACJA

2) Samyang 135mm - REZERWACJA

3) Star Adventurer - REZERWACJA

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - REZERWACJA

5) Coronado PST - DOSTĘPNY

6) Statyw do PST - REZERWACJA

7) Okular CEMAX 25mm - DOSTĘPNY

8) Szukacz kątowy 50mm - REZERWACJA

9) Barlow 1.5x i 2x GSO - REZERWACJA

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - REZERWACJA

11) Kolimator Chesire krótki - ?  -----|

----   Jedna z tych rzeczy zarezerwowana ale nie wiem która, czekam na maila

12) Laser do kolimacji - ? ------------|

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu DOSTĘPNE

14) Filtr O3 Astronomik wizualny 2" - DOSTĘPNE

15) Porządne obejmy 80mm średnica wewnętrzna - REZERWACJA

16) Wizjer kątowy wraz z przejściówkami widocznymi na opisach woreczków - DOSTĘPNY

17) Powerbank Yato 9000mAh - DOSTĘPNY

18) Dovetail mounting plate - REZERWACJA

Rezerwacje w tym momencie oznaczają, że zainteresowanie poprosili już o nr konta, więc najprawdopodobniej są już potencjalni nabywcy. No ale wiadomo, do jutra dopóki nie wpłynie na konto, nie zweryfikuję. Pozdr.

Edited by alinoe

Uaktualnienie:

1) Newton z kacesoriami - nowa cena 2600 zł bez platformy DOSTĘPNY, platforma - REZERWACJA

2) Samyang 135mm - REZERWACJA

3) Star Adventurer - REZERWACJA

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - REZERWACJA

5) Coronado PST - REZERWACJA

6) Statyw do PST - REZERWACJA

7) Okular CEMAX 25mm - DOSTĘPNY

8) Szukacz kątowy 50mm - REZERWACJA

9) Barlow 1.5x i 2x GSO - REZERWACJA

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - REZERWACJA

11) Kolimator Chesire krótki - REZERWACJA

12) Laser do kolimacji - REZERWACJA

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu REZERWACJA

14) Filtr O3 Astronomik wizualny 2" -REZERWACJA

15) Porządne obejmy 80mm średnica wewnętrzna - REZERWACJA

16) Wizjer kątowy wraz z przejściówkami widocznymi na opisach woreczków - DOSTĘPNY

17) Powerbank Yato 9000mAh - DOSTĘPNY

18) Dovetail mounting plate - REZERWACJA

Edited by alinoe

Uaktualnienie:

1) Newton z akcesoriami - nowa cena 2600 zł bez platformy DOSTĘPNY, platforma - REZERWACJA

3) Star Adventurer - NIEAKTUALNE

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - REZERWACJA

5) Coronado PST - NIEAKTUALNE

6) Statyw do PST - NIEAKTUALNE

8) Szukacz kątowy 50mm - REZERWACJA

9) Barlow 1.5x i 2x GSO - NIEAKTUALNE

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - REZERWACJA

11) Kolimator Chesire krótki - NIEAKTUALNE

12) Laser do kolimacji - REZERWACJA

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu REZERWACJA

14) Filtr O3 Astronomik wizualny 2" -NIEAKTUALNE

15) Porządne obejmy 80mm średnica wewnętrzna - NIEAKTUALNE

16) Wizjer kątowy wraz z przejściówkami widocznymi na opisach woreczków - DOSTĘPNY

18) Dovetail mounting plate - NIEAKTUALNE

19) Obejma do np: kamerkiDOSTĘPNY

Uaktualnienie:

1) Newton na platformie paralaktycznej z akcesoriami - REZERWACJA

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - NIEAKTUALNE

8) Szukacz kątowy 50mm - NIEAKTUALNE

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - NIEAKTUALNE

12) Laser do kolimacji - NIEAKTUALNE

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu NIEAKTUALNE

19) Obejma do np: kamerkiDOSTĘPNY

Uaktualnienie:

4) Okular Explore Scientific 14mm 100 stopni - NIEAKTUALNE

8) Szukacz kątowy 50mm - NIEAKTUALNE

10) Korektor komy GSO 2" do teleskopów Newtona - NIEAKTUALNE

12) Laser do kolimacji - NIEAKTUALNE

13) Podwójna stopka wraz z celownikiem z zielonym laserem oraz lunetką do guidingu NIEAKTUALNE

16) Wizjer kątowy wraz z przejściówkami widocznymi na opisach woreczków - NIEAKTUALNE

17) Powerbank Yato 9000mAh - NIEAKTUALNE

19) Obejma do np: kamerki DOSTĘPNY

Uaktualnienie:

19) Obejma do np: kamerki - DOSTĘPNY

reszta pozycji NIEAKTUALNA

Edited by alinoe

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.