Skocz do zawartości

NGC 281 "Pacman"


Grzegorz Czernecki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to jest RGB to bardzo dziwne kolory: gwiazdy za niebieskie, a mgławica za czerwona. W rzeczywistości jest na odwrót :P

 

Moim zdaniem bardziej chodzi o coś takiego:

https://www.reddit.com/r/Astronomy/comments/bdi24q/the_pacman_nebula_ngc_281/

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nowok76 napisał:

Popieram.

Podlinkowana fotka to jakaś porażka.

 

 

Pod jakim względem? Ja mówię tylko o kolorach:

Tylko jeden procent gwiazd w naszej Galaktyce ma kolor niebieski. Na fotce @Grzegorz Czernecki mam wrażenie, że połowa gwiazd tła jest niebieska. To nie są naturalne kolory, a przecież zdjęcie to nie jest żaden narrowband? 

W środku mgławicy powstają młode, masywne gwiazdy - to tam powinno być więcej niebieskiego, tymczasem tutaj widzimy je na biało. Tak, jakby z mgławicy ściągnięto niebieski, a dodano go do tła.

 

W związku z kontrowersjami polecam kolejną wizję tej mgławicy:

https://stargazerslounge.com/topic/227784-pacman-and-dust-dslr-tak-epsilon/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Pod jakim względem? Ja mówię tylko o kolorach:

Tylko jeden procent gwiazd w naszej Galaktyce ma kolor niebieski. Na fotce @Grzegorz Czernecki mam wrażenie, że połowa gwiazd tła jest niebieska. To nie są naturalne kolory, a przecież zdjęcie to nie jest żaden narrowband? 

W środku mgławicy powstają młode, masywne gwiazdy - to tam powinno być więcej niebieskiego, tymczasem tutaj widzimy je na biało. Tak, jakby z mgławicy ściągnięto niebieski, a dodano go do tła.

 

W związku z kontrowersjami polecam kolejną wizję tej mgławicy:

https://stargazerslounge.com/topic/227784-pacman-and-dust-dslr-tak-epsilon/

 

 

 

 

To teraz nałóż na siebie te dwie fotki i porównaj kolory, tak jak napisałem na mojej w zaden sposób nie ingerowałem w balans koloru jedynie podbiłem saturację ( może trochę za mocno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie znowu pudło z tym linkiem ;) za zielono tam...

Fotka Grzegorza zdecydowanie bardziej do mnie przemawia :)

Podobają mi się kolorki, jest bardzo dobrze (może jedynie ciut mniej saturacji ale to już jak kto lubi :))

 

Edytowane przez Maetrik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.