Skocz do zawartości

SGPro nowa licencja - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu to tematu @wismat ze statusów zakladam watek.

 

Panowie potrzebuje pomocy, bo nie bardzo rozumiem co do mnie pisza w poniższym mailu.

1. Czy musze obowiązkowo aktywowac nowe konto aby móc korzystac z dotychczasowej wersji 3.1?

2. Czy po aktywacji konta bede mogł korzystac dozywotnio z wersji 3.1 bez zadnych oplat?

3. Czy bez subskrybcji, po aktywacji konta bede mogl dozywotnio korzystac z np wersji 3.9 ( o ile wyjdzie :) ), ale juz nie z v4.x

 

 
Welcome to the New SGPro
Hello Tomasz,

 

You are receiving this email because you are an existing Sequence Generator Pro user. We have moved to a new purchasing model and we’d like to take a few moments to explain what it is, and how you, as a pre-existing user, will be affected. Your account has been transferred from our old site (Main Sequence Software) to our new site at sequencegeneratorpro.com.

 

Your new account credentials
taysonxxxxx / 5346!a%Y43qxxxxx
 
 

 

Please don’t make me read all of this, just summarize and tell me how I can make SGPro run again… OK!

  • SGPro has moved to a subscription-based model
  • The general cost structure for the subscription is a one-time $149 (USD) fee for the first year and then $59 (USD) per year afterward
  • A subscription will entitle you to unlimited upgrades of SGPro and Premium Support (more below)
  • Because you have purchased SGPro 3 in the past, you are entitled to a $149 (USD) discount toward the initial signup fee and will not be required to pay anything except the annual cost of the subscription (good for life)
  • You do not have to pay anything to continue using SGPro 3.2
  • If you don’t become a subscriber, you can use the latest version of SGPro 3.X for as long as you'd like (it will never expire)
  • You can get SGPro running again with just a few steps...
  • First, download and install a compatible version of SGPro here (version 3.2 and higher)
  • Then, copy (hightlight, Ctrl + C) your new license key code: 1153192lzSiFpfXc9Ta7535EZdC-xxxxx (screenshot below). Note that you can always find your license key code here in your account details
  • Open SGPro, go to the Help menu and choose Activate SGPro, paste (Ctrl + V) the key into the text field and click the Activatebutton (screenshot below)
Done! For more details, continue reading...
 

What is the new purchasing model?

Like most software in 2020, we have moved to a subscription-based model and will collect subscription fees annually. While there are several different subscription tiers available, the one that almost all of our users will fit into is for "Three simultaneous installs of SGPro" (you can upgrade all the way up to six if you need it). Software is expensive to maintain and support… especially with an application that is dedicated to the automation of complex tasks.

The SGPro subscription will carry an initial cost of $149 (USD) for the first year and then $59 (USD) per year afterward (Because you have purchased SGPro 3 in the past, you are entitled to a $149 (USD) discount toward the initial signup fee and will not be required to pay anything except the annual cost of the subscription (good for life))

 

Currently, your subscription is
expired
 
 
 

Am I signed up for a subscription right now?

While you have been granted an (expired) subscription, you are NOT signed up for any automatic recurring payment. If you wish to become a subscriber, you can go through the subscription purchasing process described below.
 

What do I get as a SGPro Subscriber?

The previous purchasing model for SGPro was based around what are called "major" version changes. In SGPro’s 10 years, we have only ever had one of these (SGPro 2 to 3). When the major version changed, we charged a one-time upgrade fee for the upgrade. The SGPro subscription model will no longer charge any type of fee for version changes (major or otherwise) and, as a subscriber, you are always entitled to upgrade to the latest version of SGPro, regardless of version number. In addition to upgrades, you will gain access to the Premium Support area of the forum. Support requests in this area will always be prioritized above any that are reported in the public area.
 

What if I don’t subscribe or my subscription expires?

Choosing not to subscribe or letting an existing subscription expire will not prevent you from using SGPro. When your subscription expires, you will be able to use the most recent version of SGPro at the time of expiry. You can use this version as long as you want… even install it on brand new machines.
 

How can I make SGPro start again?

SGPro now uses a standard "license key" system. Your new SGPro account and license key have already been created and all you need to do enter the license key in this email (or get it from the license management area in your account) into SGPro.
  • These are your new account credentials: USERNAME taysonxxxxx and PASSWORD 4245g!a%Y43qxxxxx
  • Copy your password and then navigate to the login page (note that you can change your password at any time after you login, but we don't require it)
  • Then, copy (hightlight, Ctrl + C) your new license key code: 7538019792lzSiFpfXc9Ta7535EZdC-xxxxx. Note that you can always find your license key code here in your account details
  • Download and install a compatible version of SGPro here (2.7 or 3.2 and higher)
  • Open SGPro, go to the Help menu and choose Activate SGPro
     
  • Paste (Ctrl + V) the key into the text field and click the Activatebutton
     

At this point, SGPro will open and function normally. Make sure you save your password!
 


How can I subscribe to SGPro?

Subscribing to SGPro is easy! Simply follow this link and complete the checkout process. Your existing SGPro license key will not change so you won't need to repeat this process after subscribing.
If you have any problems or questions, please contact us at support@mainsequencesoftware.com
Clear skies!
 
Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wycwanili się i chcą kase co roku jak w Sharpcapie. Możesz ze swojej wersji obecnej korzystać bez opłat dopóki chcesz. Nie musisz płacić 149 USD jako początkowy user bo dostajesz rabat w tej wysokości jeśli przeniesiesz konto ale potem co roku będą cię kasować na 59USD. To tak w skrócie. 

Trochę dla mnie to napisane nieprecyzyjnie.  Nie wynika z tego czy jeśli dostajesz rabat 149 usd za przeniesienie konta do nowego systemu to Cię nie obciąża 59 USD za coroczną subskrypcję zaczynającą się od teraz. Zakładam, że nie i za rok dopiero pobiorą 59USD.

Jeśli dostajesz rabat za 149 usd to oznacza, że przez rok będziesz mógł korzystać z wszystkich wersji wypuszczanych do tego czasu nawet 4.xxx....jeśli nie przedłużysz subskrypcji wygląda mi na to że pewną masz tylko ostatnią wersję 3.x...jak wypuszczą 4 to zapomnij. Ogólnie trochę to zagmatwali. Bo pisza tylko o możliwości skorzystania z wersji 3.x jeśli nie zostaniesz memberem....Jeśli zostaniesz i w pewnym momencie zrezygnujesz trudno powiedzieć co będzie.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jasno nie mogli napisać, nie wiem, co jest tutaj niezrozumiałe:

zmigrowali wszystkie klucze do nowego systemu i teraz dają ci nowy klucz do uruchomienia od nowa programu. Nie musisz podpisywać subskrypcji i jeśli tego nie zrobisz i tylko aktywujesz swój nowy klucz, to będziesz mógł korzystać z wersji, którą masz, dożywotnio.

Cytat

 

  • Because you have purchased SGPro 3 in the past, you are entitled to a $149 (USD) discount toward the initial signup fee and will not be required to pay anything except the annual cost of the subscription (good for life)
  • You do not have to pay anything to continue using SGPro 3.2

 

 

Dodatkowo napisali niżej, jak ponownie uruchomić SGPro 3:

Cytat

SGPro now uses a standard "license key" system. Your new SGPro account and license key have already been created and all you need to do enter the license key in this email (or get it from the license management area in your account) into SGPro.

Napisali też, że brak subskrypcji nie oznacza niemożliwości korzystania z programu. Jest ona raczej do update-ów a nie do używania.

Edytowane przez OnlyAfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Jak subskrypcję odnowisz to nie wiesz kiedy wprowadzą wersję 4 i jeśli wprowadzą w trakcie roku to wygląda na to , że nawet jak zrezygnujesz z subskrypcji na następne lata będziesz mógł korzystać z ostatniej wersji wypuszczonej w trakcie twojej subskrypcji. Tak przynajmniej powinno być.  Ale czy tak jest? 

Nie widzę nigdzie info czy zostajesz po rezygnacji z subskrypcji z ostatnią wersją którą pobrałeś. Dlatego piszę, że wcale nie jest to jasne. W Sharpcapie chyba nagle przestajesz korzystać z pełnej funkcjonalności.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JustinSullivan napisał:

i jeśli wprowadzą w trakcie roku to wygląda na to , że nawet jak zrezygnujesz z subskrypcji na następne lata będziesz mógł korzystać z ostatniej wersji wypuszczonej w trakcie twojej subskrypcji.

Prawie dokładnie tak jest.

W trakcie subskrypcji jesteś uprawniony do pobrania każdego update-u. Subskrypcja wygasa i zostajesz z ostatnią pobraną (nie ostatnią wydaną w trakcie twojej sybskrypcji) wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OnlyAfc napisał:

Prawie dokładnie tak jest.

W trakcie subskrypcji jesteś uprawniony do pobrania każdego update-u. Subskrypcja wygasa i zostajesz z ostatnią pobraną (nie ostatnią wydaną w trakcie twojej sybskrypcji) wersją.

Z wysłanego maila wcale to nie wynika własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

 

When your subscription expires, you will be able to use the most recent version of SGPro at the time of expiry.

Faktycznie, to może oznaczać ostatnią, dostępną wersję. Co jest trochę dziwne, bo ile używam różnych programów z subskrypcją, to zawsze jest to ostatnia, pobrana wersja.

Edytowane przez OnlyAfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JustinSullivan napisał:

No nie do końca. Jak subskrypcję odnowisz to nie wiesz kiedy wprowadzą wersję 4 i jeśli wprowadzą w trakcie roku to wygląda na to , że nawet jak zrezygnujesz z subskrypcji na następne lata będziesz mógł korzystać z ostatniej wersji wypuszczonej w trakcie twojej subskrypcji. Tak przynajmniej powinno być. 

Wtf? Po anulowaniu subskrypcji będę mógł nadal używać wersji 4 (o ile powstała i ją pobrałem)??? To subskrypcja nie jest właśnie po to, żeby móc korzystać z programu? Tak to ja bym sobie za 2 lata odpalił subskrypcję, jak zrobią np v5, pobiorę i anuluję i za 59$ będę miał jakby update.

 

To subskrypcja jest do pobierania nowych wersji, a nie do użytkowania? To tak, jakbym zrezygnował z subskrypcji na Netflixsie i mógł nadal oglądać filmy, które był dostępne w momencie zakończenia subskrypcji... Poważnie tak jest?

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może dodam coś od siebie... po otrzymaniu maila miałem informację że moja subskrypcja jest aktywna do końca października. czyli podejrzewam w listopadzie uruchamiają wersję 3.2 czy tam 4.0.. stwierdziłem że nie chce mieć aktywnej subskrypcji na te ich nowe pazerstwo więc kliknąłem na stronie żeby mi tą subskrypcje anulowali bo nie mam zamiaru im płacić (przynamniej na razie). No i dostałem maila że mam aktywne konto do 21.09.21 czyli równo rok. I co później? Program będzie bezużyteczny? Przecież pisali że można korzystać dożywotnio skoro już się zapłaciło 149$. 

Czy jak przesłali nowy kod to muszę go na nowo wbijać w program? Tylko czemu skoro obecnie działa? Co to zmieni... jak ja uwielbiam taki nieczytelny przekaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JustinSullivan napisał:

Nie widzę nigdzie info czy zostajesz po rezygnacji z subskrypcji z ostatnią wersją którą pobrałeś. 

Jest tak napisane.  When your subscription expires, you will be able to use the most recent version of SGPro at the time of expiry. You can use this version as long as you want… even install it on brand new machines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to że to co piszą i to co jest w ogóle się nie pokrywa.
Właśnie SGP przeszło mi na tryb lite i nie mogę zarejestrować tego komputera ... baaa... nawet pokazują jak aktywować nowy klucz (na screenie) i nie mam u siebie Help->Activate SGpro.. nie ma czegoś takiego w help, a u nich jest.... przy lite wykrzacza się framing&mosaic wizard... 

Edit.. dobra .. przy próbie ponownej rejestracji komputera sgp się cofa do lite jak się tego procesu nie dokończy. Można wejść w status licencji i klikąć refresh i wraca pro..

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, apolkowski napisał:

Jest tak napisane.  When your subscription expires, you will be able to use the most recent version of SGPro at the time of expiry. You can use this version as long as you want… even install it on brand new machines.

Słusznie. Przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

To subskrypcja jest do pobierania nowych wersji, a nie do użytkowania? To tak, jakbym zrezygnował z subskrypcji na Netflixsie i mógł nadal oglądać filmy, które był dostępne w momencie zakończenia subskrypcji... Poważnie tak jest?

Różnica między netflixem a subskrypcją SGPro jest taka, że tu masz jeszcze opłatę jednorazową + subskrypcję na update-y. 

 

Ja np. Tak samo używam phostorm (używam do programowania) jednorazowo zapłaciłem a z subskrypcji mogę zrezygnować, ale ostatnią, pobraną wersję mogę mimo to używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.