Skocz do zawartości

Komputerowe atlasy nieba


Gość polaris

Jakiego programu uzywasz do kreslenia map nieba?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego programu uzywasz do kreslenia map nieba?

    • SkyMap Pro Demo
      9
    • SkyMap Pro Full
      5
    • TheSky
      0
    • Guide
      8
    • Starry Night Backyard
      4
    • Starry Night Pro
      16
    • DeepSky
      1
    • RedShift
      0
    • HNSKY
      0
    • Cartes du Ciel
      30
    • inny...
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Gość polaris

Czesc wszystkim,

niektore programy sa drogie, niektore darmowe, a ktorych Wy uzywacie?

Moglbym zadac pytanie ktory jest NAJLEPSZY, ale to chyba wyjdzie samo... po stosunku jakosci do ceny :-)

 

Pozdrawiam! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety tak błędnie postawiona ankieta jest z góry skazana na fałszywy wynik bo zamieściłeś w jednej kategori programy darmowe i płatne, chyba sam rozumiesz płynące z tego inklinacje :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Niestety tak błędnie postawiona ankieta jest z góry skazana na fałszywy wynik bo zamieściłeś w jednej kategori programy darmowe i płatne, chyba sam rozumiesz płynące z tego inklinacje  :Salut:

 

Chcialem uzyskac odpowiedz jaki odsetek uzywa platnych wiedzac jednoczesnie JAKICH w ogole. Moze faktycznie lepiej byloby zrobic DWIE ankiety, ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach, prawda? :rolleyes:

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest oczywiście CDC bo jest bardzo dobry i kosztuje ZERO złotych :)

wszystko najnowsze z intenetu (katalogi do 20mag) , zdjęcia , najnowsze komety...

 

niestety niema wizarda efemeryd chyba, że ja oczymś niewiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
pozatym wyniki już pokazują że darmowy CDC i płatny Guide to jest awangarda i tak jest w istocie.

 

Masz racje!

Powiem Ci, ze SkyMap 6 w wersji demo ma niewielkie ograniczenia, a przy mozliwosci przerobienia katalogow gwiazd na format SMP to powazna konkurencja dla CDC.

Wydaje mi sie, ze SMP jest przejrzystszy jesli chodzi o mapy, nie sadzisz?

Chociaz gotowe katalogi CDC i "cena" to jego potezna bron :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak widzisz Polaris wynik ankiety dość silnie zależy od prawidłowych pytań w niej zamieszczonych ale co do jednego masz rację, najlepiej uczyć się na własnych błędach :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy płatny program astro można pobrać z Sieci za friko.Mam na myśli pełne nie okrojone wersje.

Nie stanowi to problemu wystarczy poszukać.java script:emoticon(':banan:')

smilie

Osobiście używam SkyMap 10 full i CdC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Praktycznie każdy płatny program astro można pobrać z Sieci za friko.Mam na myśli pełne nie okrojone wersje.

Nie stanowi to problemu wystarczy poszukać.java script:emoticon(':banan:')

smilie

Osobiście używam SkyMap 10 full i CdC.

 

Jeśli sugerujesz ludziom piracenie softu to jest to sprzeczne z regulaminem tego forum i nieetyczne, zstanów się lepiej zanim coś takiego ponownie napiszesz :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Jeśli sugerujesz ludziom piracenie softu to jest to sprzeczne z regulaminem tego forum i nieetyczne, zstanów się lepiej zanim coś takiego ponownie napiszesz :unsure:

 

wlasnie... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bardzo dawno kupionego programu (ok. 1993 rok-kiedy to jeszcze programy pirackie kupowalo sie legalnie w sklepach. nazwa jego to EZKosmos

i miesci sie na jednej dyskietce. na chwile obecna w zupelnosci mi wystarcza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje!

Powiem Ci, ze SkyMap 6 w wersji demo ma niewielkie ograniczenia, a przy mozliwosci przerobienia katalogow gwiazd na format SMP to powazna konkurencja dla CDC.

Wydaje mi sie, ze SMP jest przejrzystszy jesli chodzi o mapy, nie sadzisz?

Chociaz gotowe katalogi CDC i "cena" to jego potezna bron  :Salut:

Dla mnie SMP jest o wiele wygodniejszy i bardziej przejrzysty od CdC.

Natomiast moim ulubionym planetarium jest bez watpienia Guide 8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast moim ulubionym planetarium jest bez watpienia Guide 8 :)

 

Nie mialem niestety okazji popracowac na Guide, ale slyszalem wiele dobrych opinii.

 

Jak widze, CDC wygrywa, ale mysle, ze to wielka zasluga freeware i dostepnosci katalogow.

Dziwi mnie za to zupelny brak glosow na HNSKY (Hallo Northern Sky)... Ciekawe, czy to wynik malej popularnosci czy negatywnych opinii.

A przeciez to tez freeware z ogromna baza danych!

 

SMP demo używam tylko do efemeryd planet. ładnie tam jest to zrobione i działa.

 

Tak, SMP jest niezastapiony :-) Mimo organiczen wersji demo jest czesto uruchamiany na kompie :-)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam SMP 7 pełnej wersji. Bardzo porządny program. Bardzo przejrzyste mapy. Możliwość dodawania najróżniejszych katalogów gwiazd, komet, planetoid i co tam jeszcze można sobie zażyczyć. Można przypisać mnóstwo funkcji do klawiszy na klawiaturze co eliminuje konieczność używania myszki - chodzi przede wszystkim o takie funkcje jak zwiększanie/zmniejszanie zasięgu gwiazdowego czy pola widzenia, widok prosty i odwrócony (można odwrócić w obu płaszczyznach lub w dowolnej - poziomej lub pionowej), obrót w osi w obie strony. To się przydaje gdy programu używam w terenie. Funkcji jest cała masa: zaćmienia słońca i księżyca (symulacje, mapy wielkoskalowe widoczności, parametry dla dowolnie wybranego miejsca, symulacje), wyznaczanie tras wszystkich obiektów z dowolnym interwałem czasowym (do jednej sekundy), można dowolnie edytować kolorystykę mapy, jest widok nocny (wtedy ekran jest czarny a mapa czerwona) działający na cały Windows i wtedy wszystkie pozostałe programy są na czerwono. Nie sposób wymieniać wszystkiego, bo jest tego strasznie dużo. Uważam, że jest dużo lepszy od CDC, którego kiedyś używałem (szczególnie jeśli chodzi o grafikę i jej modyfikacje do różnych potrzeb). Do wad zaliczam Księżyc w postaci okręgu, który przy dużym powiększeniu jest kanciasty i na którym nie ma zaznaczonych charakterystycznych obszarów ani nawet jakiejś siatki. Uniemożliwia to przygotowania do obserwacji odkryć gwiazd przez Księżyc bo nie wiadomo dokładne gdzie się wpatrywać jak dochodzi do odkrycia gwiazdy. Pod tym względem Guide jest dużo lepszy. To moje zdanie. Na razie nie zmieniam programu. Jeszcze długo posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bardzo dawno kupionego programu (ok. 1993 rok-kiedy to jeszcze programy pirackie kupowalo sie legalnie w sklepach. nazwa jego to EZKosmos

i miesci sie na jednej dyskietce. na chwile obecna w zupelnosci mi wystarcza

pozdrawiam

Też mam ten programik. Używałem go kiedyś, jeszcze chyba na 486, a ostatnio ściągnąłem z czeluści internetu. Ze swoim zasięgiem 6 mag nie jest żadną konkurencją dla CdC, ale jest prosty jak kilof i mam do niego sentyment. Mimo, że zajmuje 184 kilo jest bardzo dokładny w przewidywaniu zakryć, zaćmień itp na wiele tysięcy lat w przód i w tył. Nadal zdarza mi się po niego sięgnąć, gdy nie chce mi się grzebać w CdC :rolleyes:

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten programik. Używałem go kiedyś, jeszcze chyba na 486, a ostatnio ściągnąłem z czeluści internetu. Ze swoim zasięgiem 6 mag nie jest żadną konkurencją dla CdC, ale jest prosty jak kilof i mam do niego sentyment. Mimo, że zajmuje 184 kilo jest bardzo dokładny w przewidywaniu zakryć, zaćmień itp na wiele tysięcy lat w przód i w tył. Nadal zdarza mi się po niego sięgnąć, gdy nie chce mi się grzebać w CdC  :rolleyes:

 

Szukalem go na sieci i za cholere nie moge znalezc.

Jeszcze poszperam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CdC zabija konkurencje bezpośrednim dostepem do katalogów z sieci

 

UNASO do 20mag jednym kliknięciem zaraz po instalacji i nic nie trzeba ściągać.

Najnowsze komety w 2,5 sek. zdjęcie dowolnego kawałka nieba w 1min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CdC zabija konkurencje bezpośrednim dostepem do katalogów z sieci

 

UNASO do 20mag jednym kliknięciem zaraz po instalacji i nic nie trzeba ściągać.

Najnowsze komety w 2,5 sek. zdjęcie dowolnego kawałka nieba w 1min.

 

A tu sie przydaje szybkie lacze DSL :-)

Ja uzywam GSC ACT, TYC2, HIPP i SAO - wystarczaja. 20mag w USNO to zasieg zupelnie kosmiczny :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu sie przydaje szybkie lacze DSL :-)

Ja uzywam GSC ACT, TYC2, HIPP i SAO - wystarczaja. 20mag w USNO to zasieg zupelnie kosmiczny  :Beer:

 

ale potrzebny do weryfikacji fotek. :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem go na sieci i za cholere nie moge znalezc.
http://aelsoft.tripod.com/in.htm

Znalezione po chwili szukania na Googlu ;-)

PS Nie sciagalem jeszcze tego programu i nie odpowiadam za zawartosc tego pliku.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo Ci sie sciagnac ten plik? Mnie aktualnie pokazuje sie komunikat:

This file is hosted by Tripod, a LycosŽNetwork Site, and is not available for download. We prohibit downloading of certain file types to protect visitors from computer viruses. Please check out Tripod's Help system for more information.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.