Skocz do zawartości

Komputerowe atlasy nieba


Gość polaris

Jakiego programu uzywasz do kreslenia map nieba?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego programu uzywasz do kreslenia map nieba?

    • SkyMap Pro Demo
      9
    • SkyMap Pro Full
      5
    • TheSky
      0
    • Guide
      8
    • Starry Night Backyard
      4
    • Starry Night Pro
      16
    • DeepSky
      1
    • RedShift
      0
    • HNSKY
      0
    • Cartes du Ciel
      30
    • inny...
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie tylko Guide!

 

Łączy w sobie wszystkie cechy i funkcje innych - co prawda swoje kosztuje ale warto !!!

Dla mnie nie ma lepszego. Kiedys bawiłem się innymi ale jak w grę wchodzi dokładność to praktycznie każdy przegrywa.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo Ci sie sciagnac ten plik? Mnie aktualnie pokazuje sie komunikat:

This file is hosted by Tripod, a LycosŽNetwork Site, and is not available for download. We prohibit downloading of certain file types to protect visitors from computer viruses. Please check out Tripod's Help system for more information.

 

Mam to samo i zaprzestalem prob :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was spotkał się może z programem WinStars? Ja używam od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć że mi się osobiście podoba. Nie wiem czy można powiedzieć że jest to dobry program bo właściwie nie miałem styczności z wieloma innymi tego typu programami. Jednak porównanie z np HNSKY wypada na korzyść WinStarsa. Jest o wiele bardziej przejrzysty w użytkowaniu. Pytanie tylko czy ważniejsza jest przejrzystość czy dokładność i wiarygodne dane? Odpowiedź chyba oczywista.

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was spotkał się może z programem WinStars? Ja używam od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć że mi się osobiście podoba. Nie wiem czy można powiedzieć że jest to dobry program bo właściwie nie miałem styczności z wieloma innymi tego typu programami. Jednak porównanie z np HNSKY wypada na korzyść WinStarsa. Jest o wiele bardziej przejrzysty w użytkowaniu. Pytanie tylko czy ważniejsza jest przejrzystość czy dokładność i wiarygodne dane? Odpowiedź chyba oczywista.

pozdrawiam  :Salut:

 

Miałem styczność z tym programem właściwie to graficznie jest dość dobry, ale przerzuciłem się na Cartes du Ciel więcej informacji niż Winstars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z tym programem właściwie to graficznie jest dość dobry, ale przerzuciłem się na Cartes du Ciel więcej informacji niż Winstars

 

Ostatnio zainstalowalem sobie ver. 1 i 2 i... zdeinstalowalem po jednym wieczorze. Zabawka do ogolnej wizualizacji nieba.

Jakos mi wydala sie malo wiarygodna :angry:

CDC jest lepsze, szczegolnie, ze mam do niego GSC i USNO SA2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy jest Sky Map, posiadam wersję Lite 2003 oryginalną oczywiście .

Natomiat najlepsze mapy dla obserwacji drukuje moim zdnaniem TheSky, mam wersję 5 level 1 która była w komplecie z Celestronem C102/f5.

Mapy przygotowane przez ten program najbardziej przypominają te z dużych atlasów papierowych.

Chętnie kupiłbym TheSky6 ale zawsze brakuje na niego kaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.