Skocz do zawartości

Mgławica Oriona - słowa krytyki i porady poszukiwane


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, _Spirit_ napisał:

Bardzo ładne zdjęcie. Mi się podoba.

Może do całego procesu jaki opisałeś warto wprowadzić dekonwolucję? ...

Dekonwolucję zwykle stosuję, ale czasami zdarza się, że nie mogę się pozbyć artefaktów tego procesu i z niego rezygnuję. Tak było w tym przypadku, mianowicie jaśniejszy fragment Mgławicy de Mariana wyglądał jakby był "przeostrzony" i mimo paru prób dostosowania ustawień nie udało mi się osiągnąć efektu takiego jakiego bym sobie życzył. Niedługo czas na upgrade PC to się będę bliżej przyglądał tej opcji, na razie te dosyć długie czekanie (nawet na niewielkim podglądzie) mnie zniechęca żeby przy tym grzebać.

 

47 minut temu, delaa napisał:

Spoko. Brakuje mi tylko trochę przełamania tej czerwieni - też tak kiedyś zrobiłem na czerwono ale da się trochę inaczej - koledzy podpowiedzieli ;-)

 

Walczyłem z nią trochę przy użyciu krzywych w Photoshopie grzebiąc konkretnymi kanałami, ale to co widać to wszystko co udało mi się wywalczyć, aby utrzymać naturalny wygląd mgławicy. Mam wrażenie, że już i tak widać nieznaczną niebieską poświatę na całym zdjęciu, choć wciąż czerwień dominuje. Teraz jak na to patrzę to może powinienem jeszcze trochę bardziej podciągnąć zielony kanał. Jakieś tipy jak to poprawić w jakiś inny sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jak dla mnie i tak pięknie. W necie jest wiele tych 42ek, różne efekty, jedne lepsze drugie gorsze.

A ta jest jak dla mnie bardzo o.k.

A próbowałeś zamiast PSa, zaimportować tiffa do LR i w nim pobawić się suwaczkami?

LR'a też używałem przy obróbce do "final touch'a", ale w sumie to i tak wszystkie te narzędzia są dostępne w PSie we wtyczce CameraRaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JKbooo napisał:

LR'a też używałem przy obróbce do "final touch'a", ale w sumie to i tak wszystkie te narzędzia są dostępne w PSie we wtyczce CameraRaw.

O.K.

Ja wolę LR niż wtyczkę w PSie, zdaje się, że daje więcej możliwości. 

Zresztą każdy ma swoje myki, ja akurat uprawiam inną fotografię, więc tylko nieśmiało podpowiadam.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

O.K.

Ja wolę LR niż wtyczkę w PSie, zdaje się, że daje więcej możliwości. 

Zresztą każdy ma swoje myki, ja akurat uprawiam inną fotografię, więc tylko nieśmiało podpowiadam.

:)

Każda rada jest cenna, więc śmiało podpowiadaj :D

Wziąłem sobie do serca poradę o przełamaniu czerwieni, wróciłem do wyginania krzywych i teraz żałuję, że poprzednią wersję już wszędzie udostępniłem. Na porównaniu na jednym zdjęciu może tego tak nie widać, ale przełączając między jedną, a drugą wersją dla mnie różnica jest... znacząca. Dzięki za tą uwagę! Od dalszego wypierania czerwieni zaczęła mnie powstrzymywać znikająca czerwień w centrum "Biegnącego Człowieka" i gorsza widoczność ciemniejszych fragmentów mgławicy.

 

Znowu mi się zaczęło podobać. Pora iść spać, wstać i mam nadzieję spojrzeć na nie z obrzydzeniem, aby móc wprowadzać kolejne poprawki.

comparison_tones.jpg

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.