Skocz do zawartości

NGC7635 Bańka / Bombel


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Przez przypadek i stwierdziłem że to wykorzystam :) Swoją drogą pierwszy raz składałem zdjęcie z dwóch czasów :) 

Chyba wiem gdzie jest pies pogrzebany z tymi przebarwieniami... Na dniach to poprawię.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wismat napisał:

OK, Prawdopodobnie już nikt nie wejdzie w ten temat, ale postanowiłem poprawić powyższe zdjęcie. Chyba wyszło lepiej.
Tym razem użyłem gwiazd z RGB (10x5min na kanał). 

Pierwsza wersja jak dla mnie, Teraz jest mydło.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wismat napisał:

Na usprawiedliwienie mogę dodać że Ha zbierane w pierwszą noc zlotu gdzie warunki były.. ekhem.. nienajlepsze delikatnie mówiąc.

Oh @wismat, co Ty? Byłem tam przecież i widziałem, że takiego nieba nie widziałem nigdy w życiu wcześniej. ;)

Powiedzmy, że w tym przypadku nie będziemy narzekać na gwiazdki. Materiału jest sporo, poświęć więc może nieco więcej czasu na obróbkę. Jest fajnie :), ale z tego materiału powinien moim zdaniem wyjść lepszy obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Pierwsza wersja jak dla mnie, Teraz jest mydło.

hmmm może nie potrzebnie na poprawce zrobiłem odszumianie na każdym kanale SHO. Może powinienem je połączyć i odszumić raz. 
Usiądę raz jeszcze do tego ponieważ muszę to ogarnąć. Po co robić zdjęcia jak się nie będzie umiało ich obrobić.. Myślę też że błędem jest w tym konkretnym przypadku używanie starnet++  a tego użyłem żeby dodać gwiazdy RGB (niestety w module PI wyskakuje mi błąd "command not found" więc muszę używać starnet jako osobnej aplikacji i może tam jeszcze nie jest tak dopracowana, a może to kwestia jakości materiału). W każdym razie widzę spadek jakości mgławicy po usunięciu gwiazd starnetem.

Drugą opcją na gwiazdy rgb jaką wyszukałem jest starmask na rgb i narzucenie sho poprzez pixelmath ale tu wchodzi kwestia maski... straszne dziwactwo wychodzi i pewnie przez nieodpowiednio dobraną maskę. Z tym muszę powalczyć. 
Jednakże jestem zmuszony zrobić przerwę :( żona już patrzy spode łba jak odpalam komputer :D
 

6 godzin temu, diver napisał:

Oh @wismat, co Ty? Byłem tam przecież i widziałem, że takiego nieba nie widziałem nigdy w życiu wcześniej. ;)

Powiedzmy, że w tym przypadku nie będziemy narzekać na gwiazdki. Materiału jest sporo, poświęć więc może nieco więcej czasu na obróbkę. Jest fajnie :), ale z tego materiału powinien moim zdaniem wyjść lepszy obrazek.

Będę walczył :) A pierwsza noc to ta nieoficjalna. Z środy na czwartek ;) Tam były cirrusy. Z czwartku na piątek faktycznie był sztos z tym że O3 paliłem... chyba ;) :piwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżając sobie temat wrzucam nową wersję. W dużej mierze przyczynił się do niej Roman, ale nieco też dodałem od siebie. Wyszło coś takiego :) Nie wiem czy kamerką o rozdzielczości 1300x1000 można osiągnąć lepszy detal. Pewnie tak, ale jeszcze nie na moim poziomie. 

NGC7635 logo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.