Skocz do zawartości

Irys w pajęczynach (ze zlotu nad Tanwią)


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, pablo12311 napisał:

 

Aż strach wrzucać swoje, po tym co pokazałeś.

 

I to jest niewłaściwe podejście bo każde zdjęcie jest inne i każde coś wnosi . Może być punktem odniesienia dla innych. Co i jakie efekty można uzyskać konkretnym sprzętem , jakie czasy ktoś użył, jaki efekt uzyskał . Przecież to nie wyścig o najlepsze zdjęcie ale podzielenie się swoim wysiłkiem i radością że udało się coś osiągnąć.

 

Zdjęcie Kamila świetne po całości , czas ekspozycji i jasny sprzęt to dobre połączenie dla ciemnych mgławic pyłowych . Troszkę brakuje mi jakości na samym Irysie ale to mało znaczący szczegół.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo12311 napisał:

Bardzo fajna fotka. Nie myślałeś o tym, aby ustrzelić kilkanaście krótszych klatek dla samego Irysa?

 

Nie było takiej potrzeby. Pyły wyszły bardzo jasne. Zostawiając nieprzepalone centrum wyglądało to płasko, przynajmniej dla mnie. Dokładnie to samo zrobiłem na fotce M31. Spaliłem spory obszar jądra i wyszło dynamicznie. A, że kilka gwiazd utonęło w bieli? No cóż ;)

Tak wygląda centrum kadru w stacku: 

centrum.jpg.106c90d2cc4f9661fdabc62247ac5b03.jpg

histogram.thumb.jpg.ec0c035082a747ed01eb48fa8b7de4f3.jpg

 

 

42 minuty temu, cyberboss napisał:

Dobrze, że nie zrobiłeś go zbyt niebiesko

Mi też taki pasuje. Nawet zupełnie pozbawiony koloru też mi pasuje. Być może kamery mono rejestrują ten obszar bardzo intensywnie w B. U mnie tego koloru nie da się wyciągnąć podnosząc saturację- kolor wychodzi nieznacznie, natomiast artefakty pojawiają się bardzo szybko. Musiałbym założyć jakąś kolorową maskę, ale to już zaczęłaby się robić grafika. 

Nie po to stałem tyle godzin, w doborowym towarzystwie, żeby teraz ze staków robić sztalugę :D 

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tayson napisał:

Czy w LD goru na prawde jest tak malo pytow?

Po maksymalnym rozciągnięciu staka wygląda to jak niżej. Jest tam sygnał, ale gdzieś zazębia się poziomem szumu. Pewnie 20-25h dałoby dowolność w wydobyciu. 

 

strecz.jpg.7fa9e43a9b5b892e45f399c24da5c6c5.jpg

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, count.neverest napisał:

Wołam Was

Skoro i ja zostałem wywołany... ;) Fotka jest generalnie rewelacyjna (ta pierwsza), a jej dość mocne wyciągnięcie daje fajny efekt mocno podświetlonego slajdu. Właściwie nie ma co się czepiać, ale zabrakło mi bardziej precyzyjnego Irysa i troszkę niebieskości.

Na drugiej fotce zdjąłeś histogram po całości, na czym stracił piękny blask pyłów. Więc dla mnie pierwsza jest stale lepsza. Trzeba by ewentualnie spróbować zdjąć trochę światła z "najjaśniejszych jasności" (na masce) i dodać odrobinkę więcej niebieskiego. Co spróbowałem zrobić, ale na jpg-u to oczywiście żadna robota. Przepraszam że dłubię w Twoim znakomitym obrazku, ale próbuję pokazać, czego mi tam ewentualnie brakuje. :)

 

NGC7023.thumb.jpg.716e54ecc376801f076825b3922c1e6e.jpg

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście + rozmiar = puchar - jakiś APOD coś, nie wiem nie lubię zawodów.

Jakiekolwiek próby grzebania w tym co pokazałeś za drugim podejściem są niestosowne moim

zdaniem ;-) Oglądam w końcu we właściwej wielkości - (42 cale). Weszło by więcej ale ciężko się 

sięga myszą do rogów ;-)

PS. To zdjęcie po zrobieniu fotki komórką z ekranu i wykropowaniu nadal wygląda lepiej niż 99.8 % zdjęć

tego obszaru które widziałem ;-) niezłe jaja.

 

1601196195109.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.