Skocz do zawartości

William Optics w Polsce - sprostowanie


Gość Rada Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rada Forum

William Optics w Polsce – Informacja oficjalna

 

Kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalną informację od Daniela Da Pont (Sales & Marketing Director) w sprawie polskiego partnera firmy William Optics.

 

1. Dotarły do niego informacje, że na polskich grupach dyskusyjnych Astrokrak przedstawia się jako oficjalny sprzedawca.

 

2. AK wysłał zapytanie o dealerstwo kilka dni temu.

 

3. WO nigdy nie powiedziało „TAK”. Jedyna odpowiedź to prośba o przedstawienie firmy.

 

4. W tej chwili jedynym autoryzowanym sprzedawcą WO w Polsce jest firma Delta Optical, która po długim czasie negocjacji uzyskała status oficjalnego dealera WO.

 

5. Firma WO nie widzi potrzeby istnienia w tej chwili drugiego oficjalnego partnera. Do sprawy może wrócić w przyszłości, kiedy taką potrzebę uwarunkuje rynek.

 

6. Wie, że na świecie istnieją sprzedawcy o których WO nic nie wie, jednak sami rezerwują sobie prawo do decydowania, komu sprzedają swoje produkty, a komu nie.

 

7. Firma Astrokrak nie posiada żadnych produktów WO i nigdy ich jej nie sprzedali.

 

8. Firmie Delta Optical WO przekazało wiele swoich produktów i następne wyślą w najbliższych miesiącach. Oznacza to, że firma DO posiada produkty WO w swoich magazynach.

 

9. Jeżeli ktoś jest zainteresowany produktami WO w Polsce, to ma kontaktować się z Delta Optical

 

Sprawa jest bardzo nieprzyjemna i zdecydowaliśmy, że nie możemy przyglądać się obojętnie tego typu praktykom. Nie interesują nas sprawy Delta Optical, ani Astrokrak. Naszą troską jest Astro-Forum.org i jego wszyscy użytkownicy.

 

Rada Astro-Forum.org

 

Poniżej oryginalna anglojęzyczna informacja:

 

-----------------------------------------------------

I was informed by my official dealer in Poland about Astrokrak's declarations on some internet group, but they are not, as of yet, our dealers. They asked to become dealers a few days ago, but we never told them an official yes. We just asked them to introduce their company to us and to let us decide.

Apparently they said they were already dealers without our knowing it, but we always reserve the right of deciding whom we sell our products to.

 

Only Delta Optical is our dealer at the moment, and at least for a few months, it will remain this way. I do not exclude the possibility of Astrokrak buying through Delta, but that will depend on dealings between the two companies first of all. We will review our decision some time in the future and then decide if Poland needs a new dealer, or more than one dealer, depending on market conditions and many other factors.

 

Therefore, at the moment Astrokrak does not have any products from us, and never bought from us. Delta Optical does have products, and will stock them even more in the coming months . If you want to purchase anything right now, please contact Delta.

 

Hope this clarifies the issue.

 

Daniel Da Pont

 

Sales & Marketing Director

 

William Optics Co., Ltd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Jesiona za to ze drazyl temat i dazyl do ujawnienia prawdy, dzieki niemu znow uwierzylem w to forum. Brawo dla Rady ze zdecydowala sie opublikowac ta informacje. Mam nadzieje ze juz nikt nie ma watpliwosci z kim tak naprawde mamy do czynienia. Na zaufanie klienta pracuje sie latami, jak widac traci sie je w krotkim czasie. Astrokrak zreszta ciezko pracowal na to aby je utracic od dluzszego czasu. Nie bede pisal co sam o tym mysle bo wszystcy juz to doskonale wiedza, ciesze sie jedynie ze mialem racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Jesiona za to ze drazyl temat i dazyl do ujawnienia prawdy, dzieki niemu znow uwierzylem w to forum. Brawo dla Rady ze zdecydowala sie opublikowac ta informacje. Mam nadzieje ze juz nikt nie ma watpliwosci z kim tak naprawde mamy do czynienia. Na zaufanie klienta pracuje sie latami, jak widac traci sie je w krotkim czasie. Astrokrak zreszta ciezko pracowal na to aby je utracic od dluzszego czasu. Nie bede pisal co sam o tym mysle bo wszystcy juz to doskonale wiedza, ciesze sie jedynie ze mialem racje :)

 

A ja się nie cieszę że miałeś rację, wolałbym, żeby to co tu czytamy, zwłaszcza w anonsach i "superofertrach" odpowiadało stanom faktycznym!

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie zle, ciesze sie ze wykryto ewidentne klamstwo. Nad postawa i moralnoscia wiadomych osob wypada zalamac rece. Swoja droga ciekaw jestem stanowiska "firmy" w tej sprawie. Dotychczasowa i skuteczna praktyka bylo podkulenie ogona i ucieczka w bezpieczne miejsce na kilka dni lub tygodni az "sprawa przycichnie"...

 

Zwlaszcza ze "wlasciciel" firmy siedzi od paru godzin na forum i na jakikolwiek komentarz sie nie zdobyl, pewnie przeoczyl temat, dziwne bo inne jakos zauwaza. Zreszta co tu komentowac - wstyd na cala Polske i nie tylko...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba to:

 

I do not exclude the possibility of Astrokrak buying through Delta, but that will depend on dealings between the two companies first of all.

 

To co Panowie będzie "dil" czy nie? :burza::blink::Boink::Beer: ?

 

Szkoda gadać, troszke jestem zdegustowany...

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

William Optics w Polsce – Informacja oficjalna

 

Kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalną informację od Daniela Da Pont (Sales & Marketing Director) w sprawie polskiego partnera firmy William Optics.

 

...[/i]

 

Ponieważ prowadziłem bezpośrednie rozmowy z firmą WO na temat przedstawicielstwa w Polsce, to będę odpowiadał w imieniu firmy Astrokrak.

 

Po pierwsze jestem bardzo zniesmaczony i zdziwiony jednostronnymi wypowiedziami Admina dotyczącymi całej tej sprawy oraz wtrącaniem się do spraw, które akurat jego nie powinny dotyczyć. Moja odpowiedź na te wszystkie "zarzuty" będzie następująca:

 

1. Nasze rozmowy z WO na temat przedstawicielstwa zostały zakończone we środę ub. tygodnia. Dostaliśmy pozytywną odpowiedź i czekaliśmy tylko na ceny do dalszej odsprzedaży i ew. dalsze ustalenia, aby umieścić na naszej stronie pełną ofertę.

 

2. Firma WO nigdy nie ujawniła, czy i z kim jeszcze prowadzi rozmowy. Żaden polski dystrybutor nie widniał na ich liście dealerów w momencie podejmowania przez nas rozmów (i chyba do dziś nie ma takiego). W ub. wtorek dowiedzieliśmy się od przedstawiciela WO, że będzie jeszcze jeden dystrybutor. Uzasadnieniem tego było, że polski rynek jest wystarczająco duży, aby mógł tam być więcej niż jeden sprzedawca i że konkurencja dobrze im zrobi. Tym sprzedawcą miała być jakaś nieokreślona firma z Warszawy (tak z Warszawy!).

 

3. Posiadam na komputerze firmowym CAŁĄ korespondencję z firmą WO (a dokładnie z p. Danielem Da Pontem) oraz dokumenty nadesłane do nas przez tę firmę.

 

Nie wiem jakie idee przyświecały Adminowi tego forum, aby w tak nieodpowiedzialny sposób wtrącać się pomiędzy producenta a dystrybutora i to jeszcze w czasie trwania rozmów – mogę się tego tylko domyślać w czyim imieniu występował. Obie strony obowiązuje tajemnica handlowa i nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem reakcja przedstawiciela WO.

 

Konsekwencją tej całej awantury będzie zapewne rezygnacja z przedstawicielstwa. Dla potencjalnych klientów WO w Polsce oznacza to, że będzie tylko jeden (albo żaden!) dystrybutor. Teraz czekamy na reakcję ze strony WO i podejmiemy z Januszem odpowiednie kroki. Niestety, najprawdopodobniej cała sprawa nie rozejdzie się po kościach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaret, troche godnosci panowie...

 

Facet z WO pisze jak byk "They asked to become dealers a few days ago", pewnie wtedy kiedy DO podalo do wiadomosci ze beda oficjalnym przedstawicielem WO.

 

Wy natomiast w pierwszej informacji na ten temat piszecie "Z pierwszą z nich prowadziliśmy rozmowy już od pewnego czasu i właśnie dostaliśmy pozytywną odpowiedź dotyczącą reprezentowania tej firmy na polskim rynku. Trochę to wszystko trwało, ale William Optics uznał nas za partnera, który jest w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom dotyczącym wielkości i jakości sprzedaży, dzięki czemu udało nam się wynegocjować dosyć korzystne ceny dla polskiego odbiorcy."

 

Z tego wynika ze mierzycie wszystkich wedlug wlasnej miary, z managera WO robicie klamce, z Jesiona napuszczonego przez konkurencje szpiega. Absurd przeplata sie tu z purnonsensem a calosc zaczyna przypominac sen pijanego schizofrenika (co niestety coraz mniej dziwi).

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Czerski, prosze sie ode mnie odpiorkowac, bo porozmawiamy oficjalniej. To informacja Rady Forum, nie Admina - tak na marginesie, jest ich na AF dwoch.

 

Prosze tez darowac sobie arogancje. Kazdy klient ma prawo napisac list do centrali z pytaniem, kto jest oficjalnym przedstawicielem. Oskarzenie o "prace na korzysc DO" traktuje jako szczyt bezczelnosci i zniewage publiczna. Nie zycze sobie, aby Pan zwracal sie do mnie w takim tonie. Pisze to prywatnie, nie jako Rada.

 

Pragne zauwazyc, ze informacji pochodzi od Centrali WO. Jezeli jest ona klamliwa, to prosze skontaktowac sie z WO. Obawiam sie, ze Centrale moze takze zainteresowac tlumaczenie Panskiego postu.

 

Sprawe prosze sobie wyjasniac z WO. Mnie osobiscie niewiele to interesuje.

 

Po tym co Pan tu o mnie napisal, bede wnioskowal na radzie o ograniczenie dzialalnosci Panstwa firmy na naszym forum. Zachowanie mozna okreslic jednym slowem - SKANDALICZNE. Opanuj sie drogi Panie, bo konsekwencje beda bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bawia mnie slowa "Konsekwencją tej całej awantury będzie zapewne rezygnacja z przedstawicielstwa. Dla potencjalnych klientów WO w Polsce oznacza to, że będzie tylko jeden (albo żaden!) dystrybutor.". Szczyt bezczelnosci... :ha:

 

Z czego wy chcecie rezygnowac skoro nikt wam nie dal statusu przedstawiciela? Cala sytuacja jest konsekwencja waszych wypowiedzi. W proroka to radze sie nie bawic, na dluzsza mete grozi to w najlepszym wypadku wygnaniem, w tych gorszych ukamieniowaniem lub innym naglym zejsciem. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem SKANDAL!

:o

Naprawdę nie spodziewałem się takiego zachowania Astrokraka. :mellow:

 

Myśle, że jeżeli pan Piotr tak się tłumaczy powinien to wyjaśnić z WO, chociaz wątpię aby centrala kłamała ( nie mieli by w tym żadnego interesu ).

Oskarżanie Adama Jesiona o działanie na korzyść DO jest niepradziwe i wzburza kolejne spekulacje. Jesion zrobił to czego chcieli prawdopodobnie wszyscy na tym forum czyli wyjawił prawdę opratą na dowodach korespondencji z WO.

 

Szkoda gadać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wam do glowy nie przyjdzie wyslac maila z pytaniem do Meada, kto jest ich dystrybutorem w PL, bo beda KONSEKWENCJE :) Na stronie tez nie wolno sprawdzac, bo tez beda KONSEKWENCJE :):Boink::ha::ha::ha:

 

PS. Prosze mnie nie przeceniac. Zwyczajnie zapytalem, kto w PL jest sprzedawca, bo dzisiaj na naszym forum oglosilo sie 2 nowych. That's all... odpowiedz juz znacie. Reakcja wspolnika Janusza mowi sama za siebie. Ciekawe czy znajdzie w sobie min. honoru, aby mnie tu publicznie przeprosic - niezaleznie od tego, kto tu klamie.

 

PS2. Komiedia kolem sie toczy. Niedawno wiele osob przypisywalo mi stronniczosc dla Astrokraka. Teraz od Astrokraka slysze, ze dzialam na zlecenie DO. Kpina. Kpina. Kpina. Panowie - opamietajcie sie :) (ktos tak ostatnio mowil?) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wam do glowy nie przyjdzie wyslac maila z pytaniem do Meada, kto jest ich dystrybutorem w PL, bo beda KONSEKWENCJE :) Na stronie tez nie wolno sprawdzac, bo tez beda KONSEKWENCJE :)  :Boink:  :ha:  :ha:  :ha:

 

PS. Prosze mnie nie przeceniac. Zwyczajnie zapytalem, kto w PL jest sprzedawca, bo dzisiaj na naszym forum oglosilo sie 2 nowych. That's all... odpowiedz juz znacie. Reakcja wspolnika Janusza mowi sama za siebie. Ciekawe czy znajdzie w sobie min. honoru, aby mnie tu publicznie przeprosic - niezaleznie od tego, kto tu klamie.

 

PS2. Komiedia kolem sie toczy. Niedawno wiele osob przypisywalo mi stronniczosc dla Astrokraka. Teraz od Astrokraka slysze, ze dzialam na zlecenie DO. Kpina. Kpina. Kpina. Panowie - opamietajcie sie :) (ktos tak ostatnio mowil?) :szczerbaty:

Czy cała ta sprawa nie jest aby pretekstem, aby nas usunąć z forum? Tylko że jest to szyte trochę zbyt grubymi nićmi, a te nerwowe reakcje tylko wskazują, że komuś wymyka się to spod kontroli. Obym się mylił...

 

Spróbujmy się przyjrzeć na spokojnie całej tej sprawie: oto dwie firmy - mniej więcej równocześnie ogłaszają, że będą miały w swojej ofercie sprzęt pewnego producenta. I nagle ktoś (zapewne z "własnej" inicjatywy) z Rady Forum zaczyna robić z tego powodu awanturę twierdząc, że jednej z tych firm się to nie należy i całą sprawę należy zbadać u źródła, po czym kontaktuje się z producentem przypuszczalnie wyrażając tam swoje święte oburzenie tym faktem. Następnie sprawa ta przez trzy dni (!!!) jest wałkowana przez Radę i odbywa się głosowanie, co z tą pierwszą firmą zrobić. Wreszcie zapada decyzja – należy tą firmę oficjalnie potępić na łamach forum. A to wszystko wysłuchawszy tylko jedną stronę! Panowie radni, wiem że są wśród Was bardzo poważni i rozsądni ludzie. Wielu z Was głosowało przeciw i za to Wam dziękujemy. A co do reszty, to nie pozwólcie sobą manipulować, bo na tej całej awanturze prawdopodobnie nikt nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa linia interpretacji zdarzen... hmmm...

 

Widze, ze nadal pije Pan do mnie. Czy moze Pan wyargumentowac w prostym jezyku, o co Panu chodzi? Czemu sie Pan tak denerwuje? Nie wiedzialem, ze swiatowa firma podejmuje decyzje handlowe, po jakiejs lokalnej awanturce na polskim forum. A myslalem, ze WO to powazny partner.

 

Jeszcze raz - Rada opublikowala odpowiedz WO, prosze juz jej wiecej "orderow" nie czepiac.

 

PS. Polechtal Pan moja ambicje. Cieszy mnie to, ze forum ktore wspoltworze okresla juz polski rynek i przez swoje dzialania decyduje o swiatowcyh firmach oraz o tym, komu przyznaje przedstawicielstwa :). Prosze wiec nie zadzierac, bo jak Rada podejmie uchwale, to Panstwa firma zostanie przekazana w nasze rece. :) Rownie idiotyczna historia, jak Panska interpretacja wydarzen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie w celach humorystycznych odpowiedziec na te "interpretacje" i "manipulacje" :)

 

 

Czy cała ta sprawa nie jest aby pretekstem, aby nas usunąć z forum? Tylko że jest to szyte trochę zbyt grubymi nićmi, a te nerwowe reakcje tylko wskazują, że komuś wymyka się to spod kontroli. Obym się mylił...

 

Jakie nici? Jakie nerwowe reakcje - Panskie? A... to zgadzam sie, bo juz myslalem, ze to o mnie chodzilo.

 

Spróbujmy się przyjrzeć na spokojnie całej tej sprawie: oto dwie firmy - mniej więcej równocześnie ogłaszają, że będą miały w swojej ofercie sprzęt pewnego producenta.

 

Mniej, czy wiecej? Bo mi sie wydawalo, a kazdy moze sobie jeszcze raz przesledzic, ze DO oglosilo nowego partnera znacznie wczesniej, a wtedy Wy "na predce" wyslaliscie pytanie do WO. Jak pisze Daniel z WO, odpisali Wam jedynie, zebyscie opisali firme. W tym momencie, zeby "utrudnic" akcje DO, ktora podala date ogloszenia, na godzine przed godzina ZERO zamieszczacie "dziwne" ogloszenie, ze to was WO wybral itp.

 

I nagle ktoś (zapewne z "własnej" inicjatywy) z Rady Forum zaczyna robić z tego powodu awanturę twierdząc, że jednej z tych firm się to nie należy i całą sprawę należy zbadać u źródła,

 

Czy mowisz o tej "awanturze" z Mar 3 2005, 22:36, o tresci: "No prosze, co moze zrobic "konkurencyjnosc" na rynku... W ciagu roku na naszym rynku pojawi sie wiekszosc z waznych swiatowych marek. Gratulacje i mam nadzieje, ze udalo Wam sie wynegocjowac dobre ceny, a przynajmniej lepsze niz u krzyzakow."

 

po czym kontaktuje się z producentem przypuszczalnie wyrażając tam swoje święte oburzenie tym faktem.

 

Po czym ten sam "ktos" czyta w innym watku: "Dzisiejszy post Astrokraka to proba dyskredytacji naszej firmy.

(Post umieszczony na kilka godzin przed 4 marca...)" Jako, ze ten "ktos" nie podejmuje pochopnych decyzji oraz jest tylko czescia rady, przekazuje radzie watpliwosci na temat powyzszej sytuacji. Wyraznie widac, ze cos zaczyna "zle pachniec" na naszym forum. Oskarzenie DO wobec AK bylo bardzo konkretne. Ten ktos wiec zwyczajnie pyta WO, kto jest dealerem w PL. Otrzymuje odpowiedz i przekazuje sprawe pod decyzje Rady Forum.

 

Następnie sprawa ta przez trzy dni (!!!) jest wałkowana przez Radę i odbywa się głosowanie, co z tą pierwszą firmą zrobić. Wreszcie zapada decyzja – należy tą firmę oficjalnie potępić na łamach forum. A to wszystko wysłuchawszy tylko jedną stronę!

 

czy Pan czyta, co pisze? Jaka jedna strone??? Wyczerpujacych informacji udzielily nam wszyscy (WO, DO), poza Astrokrakiem. Wyraznie w prywatnej korespondencji z Panem, a takze na forum otwartym zapytalem: "Jaki jest status przedstawicielstwa w PL, oraz ile jest dystrybutorow". Niestety do dzisiaj od AK nie otrzymalismy zadnej odpowiedzi. Opublikowana odpowiedz DO nie jest zadnym atakiem na AK. Panowie - mniej megalomanii. Mysle, ze troche za mali jestescie, jak i caly nasz rynek wlaczajac w nasze forum, na to, aby Dyrektor WO zawracal sobie dupe jakimis gierkami, czy KLAMSTWEM. Pomijam juz fakt, ze niby w jakim celu?

 

Panowie radni, wiem że są wśród Was bardzo poważni i rozsądni ludzie.

 

A dziekuje, dziekuje. Milo uslyszec dobre slowo przed snem. :rolleyes:

 

Wielu z Was głosowało przeciw i za to Wam dziękujemy. A co do reszty, to nie pozwólcie sobą manipulować, bo na tej całej awanturze prawdopodobnie nikt nie wygra.

 

A wielu z nas jest mezczyznami, a jeden jest nawet Talibem z Klewek. Na klamstwie jeszcze nikt nie wygral, a przynajmniej na tym forum. Moze do tej pory taka strategia Waszego biznesu przynosila profity. Ale wybaczcie, naszego forum w te brudne gierki nie wciagniecie. To wasza sprawa, nikt sie w to nie wtraca. Tylko prosze - poza forum. Jezeli moge jeszcze wyglosic swoje prywatne zdanie, to dla mnie taka sprawa jest zenujaca, niepowazna, dziecinna. Nawet nie chodzi mi o to, co oglosiliscie, tylko o to, co wyprawiacie po tym fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr/Janusz,

 

1) Decyzją Rady Forum zostały opublikowane fakty, nie zaś nasze odczucia czy przemyślenia. Jeżeli nie zgadzacie się z jakimiś faktami, proszę napiszcie o tym. Proszę jednak abyście się skupiali tylko i wyłącznie na faktach a nie na manipulacjach, w tym odwoływaniu się do powagi i rozsądku Radnych :rolleyes: .

2) Nie ma wspierania żadnych producentów w Radzie Forum. Nie będzie to ani DO ani AK. Jeżeli na wojnach między producentami na Forum mają cierpieć userzy i Rada, może lepiej się zastanowić, czy producenci powinni mieć swoje miejsce na tym forum ? Tam gdzie jest biznes zawsze jest walka o klienta. Szkoda tylko, że czasami przybiera ona niesmaczny charakter.

3) I na sam koniec. Mówiąc o tym, że sprawa najprawdpodobniej nie rozejdzie sie pokościach, co mieliście na myśli ? Powiem szczerze, że odbieram to jako groźbe pod adresem Rady Forum. Czy dobrze interpretuję te słowa ?

 

Czuje duży, osobisty niesmak całej tej sprawy.

 

Mimo wszystko pozdrawiam

Paweł Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś dziwnym trafem byłem, jestem na bieżąco z tym hmm ...fantem

 

porządkując fakty wygladało to nastepująco (naturalnie w moim subiektywnym odczuciu):

 

1. Delta Optical, tak po prostu ogłosiło zagadkę, że ma przyjemność..., że od 4 marca zostanie dystrybutorem firmy, której niema jeszcze na polskiem rynku..., ale zgadnijcie kto to, z zaznaczeniem, że rozwiązanie konkursu nastąpi dopiero 4 marca

 

2. wieczorem 3 marca astrokrak ogłasza, że ma przyjemność ... itd ogłosić, że zostaje oficjalnym dystrybutorem WO

 

3. parę godzin po, czyli ok. 23 Delta Optical, dość chłodnym tonem, z uwagą n.t. konkurencji ogłasza, że to oni są dystrybutorem sprzętu WO

 

4. w międzyczasie Pan Adam, pyta o potwierdzenie, czy to Astrokrak jest tym dystrybutorem czy nie i niedoczekawszy się odpowiedzi, zapowiada wyjaśnienie sprawy oficjalnego dystrybutorswa WO, po prostu u źródła

 

5. Otrzymawszy odpowiedź, przedstawia ją niniejszym na forum i otrzymuje powyższe stanowisko Astrokraka

 

6. Okazuje się, że Astrokrak nie jest dystrybutorem WO na Polskę, mało tego że samo zapytanie o możliwość bycia nim wpłynęło parę dni temu.

 

To wszystko, wystawia niezłą laurkę rzetelności firmy, rozumiem walkę z konkurencją, walkę o klienta, ale na Zodiaka nie takim sposobem i nie w ten sposób!!

Toż to zagrania poniżej pasa!, jeszcze próba oskarżenia rady forum o manipulację faktami? Panowie Astrokrakowcy, opamiętania trochę i prędko spróbujcie zakręcić ten kurek, nazwę go gazem o nieprzyjemnym zapachu, wydobywający się z Waszych hmm ...tub

zniezmaczony, ale z nadzieją ..pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie w celach humorystycznych odpowiedziec na te "interpretacje" i "manipulacje" :)

Jakie nici? Jakie nerwowe reakcje - Panskie? A... to zgadzam sie, bo juz myslalem, ze to o mnie chodzilo.

Mniej, czy wiecej? Bo mi sie wydawalo, a kazdy moze sobie jeszcze raz przesledzic, ze DO oglosilo nowego partnera znacznie wczesniej, a wtedy Wy "na predce" wyslaliscie pytanie do WO. Jak pisze Daniel z WO, odpisali Wam jedynie, zebyscie opisali firme. W tym momencie, zeby "utrudnic" akcje DO, ktora podala date ogloszenia, na godzine przed godzina ZERO zamieszczacie "dziwne" ogloszenie, ze to was WO wybral itp.

Czy mowisz o tej "awanturze" z Mar 3 2005, 22:36, o tresci: "No prosze, co moze zrobic "konkurencyjnosc" na rynku... W ciagu roku na naszym rynku pojawi sie wiekszosc z waznych swiatowych marek. Gratulacje i mam nadzieje, ze udalo Wam sie wynegocjowac dobre ceny, a przynajmniej lepsze niz u krzyzakow."

Po czym ten sam "ktos" czyta w innym watku: "Dzisiejszy post Astrokraka to proba dyskredytacji naszej firmy.

(Post umieszczony na kilka godzin przed 4 marca...)" Jako, ze ten "ktos" nie podejmuje pochopnych decyzji oraz jest tylko czescia rady, przekazuje radzie watpliwosci na temat powyzszej sytuacji. Wyraznie widac, ze cos zaczyna "zle pachniec" na naszym forum. Oskarzenie DO wobec AK bylo bardzo konkretne. Ten ktos wiec zwyczajnie pyta WO, kto jest dealerem w PL. Otrzymuje odpowiedz i przekazuje sprawe pod decyzje Rady Forum.

czy Pan czyta, co pisze? Jaka jedna strone??? Wyczerpujacych informacji udzielily nam wszyscy (WO, DO), poza Astrokrakiem. Wyraznie w prywatnej korespondencji z Panem, a takze na forum otwartym zapytalem: "Jaki jest status przedstawicielstwa w PL, oraz ile jest dystrybutorow". Niestety do dzisiaj od AK nie otrzymalismy zadnej odpowiedzi. Opublikowana odpowiedz DO nie jest zadnym atakiem na AK. Panowie - mniej megalomanii. Mysle, ze troche za mali jestescie, jak i caly nasz rynek wlaczajac w nasze forum, na to, aby Dyrektor WO zawracal sobie dupe jakimis gierkami, czy KLAMSTWEM. Pomijam juz fakt, ze niby w jakim celu?

A dziekuje, dziekuje. Milo uslyszec dobre slowo przed snem. :rolleyes:

A wielu z nas jest mezczyznami, a jeden jest nawet Talibem z Klewek. Na klamstwie jeszcze nikt nie wygral, a przynajmniej na tym forum. Moze do tej pory taka strategia Waszego biznesu przynosila profity. Ale wybaczcie, naszego forum w te brudne gierki nie wciagniecie. To wasza sprawa, nikt sie w to nie wtraca. Tylko prosze - poza forum. Jezeli moge jeszcze wyglosic swoje prywatne zdanie, to dla mnie taka sprawa jest zenujaca, niepowazna, dziecinna. Nawet nie chodzi mi o to, co oglosiliscie, tylko o to, co wyprawiacie po tym fakcie.

Zaczynasz się już trochę w tym plątać, ale nie dziwię się, bo jesteś w delikatnie mówiąc niezręcznej sytuacji. W odróżnieniu od niektórych nie mamy w zwyczaju publikowania prywatnej, czy biznesowej korespondencji a jakoś nikt z radnych nie zadał sobie trudu, aby wszystko sprawdzić na miejscu u nas w firmie. Teraz wygodnie jest powiedzieć, że to wszystko to kłamstwo. Zapomniałeś jeszcze wspomnieć, że Janusz już wcześniej przekazał Radzie telefonicznie nasze stanowisko w tej sprawie. Nie sądzę, aby inteligentni ludzie mieli problemy z jego zrozumieniem, czy interpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Nie ma wspierania żadnych producentów w Radzie Forum. Nie będzie to ani DO ani AK. Jeżeli na wojnach między producentami na Forum mają cierpieć userzy i Rada, może lepiej się zastanowić, czy producenci powinni mieć swoje miejsce na tym forum ? Tam gdzie jest biznes zawsze jest walka o klienta. Szkoda tylko, że czasami przybiera ona niesmaczny charakter.

A co takiego Pawle budzi w Tobie ten niesmak? Zamieściliśmy zwykły, lakoniczny komunikat o dwóch nowych firmach w naszej ofercie. I nagle pojawiają się na forum jakieś zupełnie niezrozumiałe reakcje, jeszcze zanim ktokolwiek zadał sobie trud, żeby to w jakikolwiek rzetelny sposób sprawdzić. Potem admin (kiedy my jeszcze prowadzimy rozmowy) kontaktuje się z przedstawicielem WO w celu wyjaśnień. Żeby było ciekawiej, rozmawia za pierwszym razem nie z tym gościem co trzeba i uroczyście komunikuje, że w WO nas nie znają (!). Potem (zapewne żeby wybrnąć z tej głupiej sytuacji) zaczyna angażować w to Radę Forum i za wszelką cenę udowadniać, że ma rację zarzucając nam przy tym podawanie nieprawdy. Rzeczywiście, to może budzić pewien niesmak. Jednak razem z Januszem czujemy raczej lekkie zażenowanie.

3) I na sam koniec. Mówiąc o tym, że sprawa najprawdpodobniej nie rozejdzie sie pokościach, co mieliście na myśli ? Powiem szczerze, że odbieram to jako groźbe pod adresem Rady Forum. Czy dobrze interpretuję te słowa ?

Akurat co innego miałem na myśli, ale współczuję Radzie, że się w to w ogóle zaangażowała. Bo co będzie, jeżeli za kilka dni zaczniemy sprzedawać sprzęt WO jako oficjalny dystrybutor??? Jak wytłumaczycie Wasz "wkład" w to całe zamieszanie i powód jakiemu miało to w ogóle służyć? A jeżeli wskutek tej awantury WO odmówi nam sprzedaży, to jak będziecie się z tego tłumaczyć przed ludźmi? Jest jeszcze trzecia opcja: WO całkiem zrezygnuje z przedstawicielstw w Polsce nie chcąc być kojarzonym z takimi historiami. Po lekturze ostatniej korespondencji z tą firmą, zaczynam poważnie brać to pod uwagę. I komu to wszystko było potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaretu ciag dalszy, widze ze koledzy beda sie dalej pograzac.

 

Ciekaw jestem co Astokrak napisal wczoraj do WO i komu ewentualnie podziekujemy za zamieszanie na polskim rynku i odstraszanie dobrych firm. Jeszcze troche i nawet okulary bedziecie musieli sami klecic bo nikt nie zdecyduje sie na wspolprace z taka firma, dla swietego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.