Skocz do zawartości

William Optics w Polsce - sprostowanie


Gość Rada Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m
Janusz i Piotr,

Szczerze Wam życzę, abyście zostali tym oficjalnym dystrybutorem WO w Polsce. To że sobie tak dyskutujmy na temat WO w żaden sposób jej nie przeszkadza. Tak naprawdę to robimy im tylko reklamę ! Jeżeli popyt na produkty WO będzie w Polsce odpowiednio duży, to i miejsce na dwóch dealerów się znajdzie. WO zaś na pewno nie oleje tak dużego rynku 40 mln ludków - tu jest dla nich kasa.

 

Z całym szacunkiem dla Was, biorąc pod uwagę techniczną i astronomiczną wiedzę Janusza, a Twoją Piotrze marketingową, informatyczną i biznesową myślę, że stanowicie bardzo dobry team, który bez takich zagrywek może odnosić duże sukcesy na rynku. Liczę na to, że będziecie dbać o klienta jak przystało na tego formatu firmę.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

TUR po tym wszystkim co zostało tu napisane, twój post brzmi jak mało śmieszny żart - rozumiem, że możesz czuć do obu panów sentyment czy sympatię, ale w świetle powyższych faktów proszę Cię o nieco więcej obiektywizmu...

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUR to czy się osobiscie na prywatnym polu z panami Januszem i Piotrem poklepywałeś po plecach mie nie interesuje.

Ja osobiście nie znam tych panów i postrzegam ich z punktu widzenia klienta, a jak zapewnie wiesz punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

Nie zarzucam Januszowi że się nie zna na sprzęcie bo tu akurat coś o nim wiem, jest to bardzo dobry i pomysłowy specjalista. Obserwuję również iż ma pewną taktykę o której na tym forum była już mowa (z punktu widzenia handlowca nawet niezłą).

 

Cały problem to jak nazwałeś leży jednak tu

Z całym szacunkiem dla Was, biorąc pod uwagę techniczną i astronomiczną wiedzę Janusza, a Twoją Piotrze marketingową , informatyczną i biznesową

Bliski znajomy który był przedstawicielem handlowym na Azję i Europę bardzo znanej firmy budowlanej opowiada czasem jakie zasady panują na poważnym rynku. Z tego co widzę Piotr ze swoją taktyką (z tym co wyprawia na publicznym forum) w poważnej firmie gdzie załatwia się kontrakty za naprawdę ciężkie pieniądze mógłby jedynie dokumenty w biurze roznosić, ewentualnie kawę.

Jesli AK straci klientów to myślę że zawdzięcza to w 70% postępowaniu Piotra a w 30% Janusza który tego nie potrafił (nie chciał) powstrzymać.

Chyba że się mylę i ta taktyka była do samego końca przemyślana przez obu panów a wtedy to tylko :lanie: i nie żałować.

 

:Salut:

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUR po tym wszystkim co zostało tu napisane, twój post brzmi jak mało śmieszny żart - rozumiem, że możesz czuć do obu panów sentyment czy sympatię, ale w świetle powyższych faktów proszę Cię o nieco więcej obiektywizmu...

 

pozdrawiam !

 

Michał,

 

Mój post jest jak najbardziej subiektywny, ponieważ odnosi się tylko i wyłącznie do moich przemyśleń. Mimo zaistaniałych faktów nie zamierzam wypierać się swojej kilkunastoletniej znajomości z Januszem czy Piotrem. Bynajmniej nie zamierzam rownież ch bronić bo w tym przypadku uważam dali D... po całości i to nieulega wątpliwości. Niemniej jednak napisałem, to co prywatnie myślę i to czego bym oczekiwał jako klient tej firmy. Dla mnie problem nie leży w fachowości obu Panów, a jedynie w etyce biznesu.

 

PS. Na tym kończę swój udział w tym wątku, bo nie mam czasu na bicie piany :Salut: .

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dystrybutor który usiluje nam wcisnąć(robiąc przy tym kupę szumu)produkty WO w tak "ATRAKCYJNYCH" cenach.Przykład cen WO i dystrubutora DO niżej. No ale Arek cyt."Wole bowiem kupić nawet drożej, ale tam gdzie

zasady są jasne i kogoś, kto stosuje uczciwe metody.

" Ja tak jak większość kupuję tam gdzie taniej :D Michał :Salut:

1WO.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za dystrybutor który usiluje nam wcisnąć(robiąc przy tym kupę szumu)produkty WO w tak "ATRAKCYJNYCH" cenach.Przykład cen WO i dystrubutora DO niżej. No ale Arek cyt."Wole bowiem kupić nawet drożej, ale tam gdzie

zasady są jasne i kogoś, kto stosuje uczciwe metody.

" Ja tak jak większość kupuję tam gdzie taniej :D Michał :Salut:

 

O motyla noga... jaka przebitka...

To niedlugo bedzie super promocja za 430 PLN ;-)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamów w USA, dolicz koszty przesyłki, VATu, cła, obsługi agencji celnej i zobaczysz ile Ci wyjdzie.

Dodatkowo zapomnij o jakiejkolwiek gwarancji.

Poza tym to oczywiste, że ze względu na uwarunkowania podatkowe, ceny w USA zawsze będą

bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Porównaj choćby ceny Meada w Astrokraku i w USA. Żeby być obiektywnym trzeba porównywać ceny w Polsce do cen w Europie i tu wiele produktów Vixena

i WO oferowanych przez DO wypada bardzo dobrze. Nie twierdze, ze akurat ten okular, bo tu cena

jest faktycznie wysoka.

 

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz mamy byc obiektywni to podam jeden przyklad:

 

Koszt zakupu i sciagniecia diagonala WO 2" dielectric z USA = 1015zl

 

Ten sam diagonal w DO kosztuje 999zl - od reki i z gwarancja...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w DO jest średnio 60 % drożej niz w USA ,żadna łaska.Takie ceny są efektem monopolu dystrybucji WO na naszym rynku.Czekam na dystrubutora(nawet jak by to był Uniwersał) z b."przyjaznymi" cenami.Nie ma się co spieszyć.I tak wiele z oferty DO jest "NA ZAMÓWIENIE".Wirtualna oferta. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak  w DO jest średnio 60 % drożej niz w USA ,żadna łaska.Takie ceny są efektem monopolu dystrybucji  WO na naszym rynku.Czekam na dystrubutora(nawet jak by to był Uniwersał) z b."przyjaznymi" cenami. :Salut:

 

Kto ci płaci za te "wierszówki"?

 

PORÓWNAJ NASZE CENY Z CENAMI INNYCH DYSTRYBUTORÓW W EUROPIE!

 

Dlatego jest drożej ponieważ prowadzimy business w Europie. Nie my decydujemy o systemie podatkowym w UE.

 

P.S. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USA) są położone w Ameryce Północnej. Jest to inny kontynent, który oddziela od Europy Ocean Atlantycki.

 

Grzegorz

Delta Optical

http://www.deltaoptical.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO jest też monopolistą jeśli chodzi o Vixena. Porównaj więc Michale ceny okularów latnanowych

tej firmy w USA i w DO. Też wyjdzie Ci 60%?

 

Odbiegamy od tematu, bo nie o to tu chodzi. Wszyscy zgadzamy się co do tego, że większa ilość

dystrybutorów jakiegokolwiek sprzetu jest dla nas klientów lepsza. Bardzo więc ucieszyłbym się

gdyby w Polsce pojawił się kolejny dystrybutor WO czy Vixena. Nie chaciałbym jednak, zeby stosował on przy swoim wejściu na rynek takie metody jak zrobił to Astrokrak.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oświadczenie.

 

Celem przedstawienia faktów takimi jakimi są w rzeczywistości informujemy:

 

Obecnie czekamy na oficjalną odpowiedź z WO w sprawie price listy i zatwierdzenia nas lub nie jako drugiego dealera WO na Polskę (nikt tu nie mówi o

wyłączności)

Do czasu przyjścia tej odpowiedzi nie będziemy odpowiadać na żadne pytania w tej materii bo jak widzę budzi to tylko niezdrowe i niepotrzebne emocje, do tego czasu powstrzymujemy się od jakichkolwiek komentarzy tej sprawie.

 

z poważaniem

 

Zespół Astrokrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci płaci za te "wierszówki"?

 

PORÓWNAJ NASZE CENY Z CENAMI INNYCH DYSTRYBUTORÓW W EUROPIE!

 

Dlatego jest drożej ponieważ prowadzimy business w Europie. Nie my decydujemy o systemie podatkowym w UE.

 

P.S. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USA) są położone w Ameryce Północnej. Jest to inny kontynent, który oddziela od Europy Ocean Atlantycki.

 

Grzegorz

Delta Optical

http://www.deltaoptical.pl

Uderz w stół.... Dobrze wiesz że nikt mi nie płaci.TO TY nie zwracałeś moich pieniędzy ( 899zł. dobrze wiesz).Przesyłkę kurierem dostarczyliście błysk, ale Yukon był tragiczny i natychmiast go odesłałem.Przed zakupem kontakt email i tele. był doskonały.Ale po mojej rezygnacji zaczął się koszmar.Cały czas uparcie DO twierdziła że Yukona nie otrzymała.Dopiero 1.5 MIESIĄCA OD ZAKUPU, po formalnej interwencji na Poczcie nagle pieniązki i Yukon sie odnalazły.TO PRZESTROGA DLA INNYCH.Dla tego mój stosunek do DO zawsze już taki pozostanie. ZERO ZAUFANIA. Jak będą w Waszej ofercie WO takie relacje cen jak w przypadku Vixena przyjdę z pieniedzmi w zębach.ALE NIGDY NIE KUPIĘ W DO WYSYŁKOWO. :Salut: Michał

Edytowane przez Michał T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

do AK - czy WO czasem nie wydało już oświadczenia ?

 

to co robicie to kpina w zywe oczy...

 

 

Michał.T

 

gratuluje januszowego podejścia do sprawy, ale chciałbym ci zwrócić uwagę, że ten wątek tyczy się zupełnie innego problemu, nikt ci nie zabrania i nie zabraniał opisania swojej przygody z DO w miejscu gdzie jest jego przeznaczenie czyli w dziale DO, swoje uwagi cenowe możesz również tam umieścić.... wogóle ton twojej wypowiedzi i zgryzliwe uwagi wobec konkurencji AK odbieram wyłącznie jako próbę tego co zrobił janusz - zdyskredytowania DO jako konkurencji AK !

 

i jeszcze coś dla porównania i równowagi:

 

astro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AK - czy WO czasem nie wydało już oświadczenia ?

 

to co robicie to kpina w zywe oczy...

Michał.T

 

gratuluje januszowego podejścia do sprawy, ale chciałbym ci zwrócić uwagę, że ten wątek tyczy się zupełnie innego problemu, nikt ci nie zabrania i nie zabraniał opisania swojej przygody z DO w miejscu gdzie jest jego przeznaczenie czyli w dziale DO, swoje uwagi cenowe możesz również tam umieścić.... wogóle ton twojej wypowiedzi i zgryzliwe uwagi wobec konkurencji AK odbieram wyłącznie jako próbę tego co zrobił janusz - zdyskredytowania DO jako konkurencji AK !

 

i jeszcze coś dla porównania i równowagi:

 

astro.jpg

Przeczytaj dobrze post DO który cytowałem.Leżało mi to na wątrobie od sierpnia 2004 ale odpuściłem.Zostałem sprowokowany.To była moja odpowiedż(na wypadek gdy Byś nie czytał ze zrozumieniem) :Salut: Michał

Edytowane przez Michał T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie.

Obecnie czekamy na oficjalną odpowiedź z WO w sprawie price listy i zatwierdzenia nas lub nie jako drugiego dealera WO na Polskę (nikt tu nie mówi o

wyłączności)

 

Cieszy to, ze wreszcie oficjalnie przyznales, ze jednak poprzednia deklaracja "oficjalnosci" nie byla prawda! W rozumieniu tego oswiadczenia nie widze tylko przeprosin za oszczerstwa, a przede wszystkim userow tego forum i konkurencji. Czy to takie trudne? Gdyby nie agresywna postawa PiotraC prawdopodobnie ten watek wygladalby inaczej.

 

Mysle, ze kazdy ma nadzieje, ze WO przyzna drugiego dealera, jednak z tego co mowia (i co robia na swiecie) bylo to niemozliwe od samego poczatku, o czym zapewne sam dobrze wiesz.

 

Po tym jak mnie potraktowala firma Astrokrak i jej adwersarze gratulacje juz nigdy nie przejda mi przez gardlo, nawet jak w koncu ublagacie WO - czego moge zyczyc wszystkim klientom. To juz jest oczywiscie tylko moja sprawa osobista. Wczesniej w sprawach AK staralem sie zawsze byc obiektywny, o czym Janusz wie, bo niejedna sprawe "przez telefon zalatwil", ale po tych wydarzeniach taki juz raczej nigdy nie bede.

 

Moj osobisty honor i szacunek dla samego siebie nie pozwala mi przebywac w takim "tawarzystwie".

 

Za jeden mail, za jedno pytanie po latach tworzenia tego forum nazwano mnie manipulatorem, szpiegiem, itp. I to w dobrej wierze, ale kasa i komercja zawsze musi byc gora. Dla pewnych ludzi nie ma swietosci, zasad, honoru. Jest gra, polityka, czysty zysk... Mam naprawde znacznie powazniejsze zajecia, niz ulegac emcjom i dawac soba manipulowac przez nie do konca "czystych graczy".

 

Zlozylem swoja dymisje - odchodze. Dosyc tych rynsztokowych zagran. Kazdy ma swoja granice i mam nadzieje, ze chociaz to uszanujecie.

 

Mam nadzieje, ze wkrotce spotkamy sie znowu.

Pozwolicie, ze ostania rzecza jaka jako administrator zrobie, to zamkne ten watek. Skonczmy z emocjami. Kogo interesuje astronomia niech przejdzie do innych watkow, a kogo interesuje polityka i komercja niech poszuka sobie innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.