Skocz do zawartości

NGC 7027 | Newton 320/1500 - ASI290MM-C


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Istne jaja! Człowiek z Newtonem 320 jest w stanie pokusić się o rywalizację z HST. Co prawda wyraźnie przegrywa, ale w stylu godnym pozazdroszczenia. Hamal, Twoja droga bardziej do mnie przemawia niż popularne, bajecznie kolorowe obrazki. Gratuluję efektu.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Z jednego jestem dumny, nieskromnie :) pamiętacie wymiataczy od G1 Mayyal II http://www.astrosurf.com/pixiel/astroqueyrasmission2016G1english.htm

 

Oni mają taką NGC 7027 i to jakim sprzętem :)

 

Ostatnio w poszukiwaniu wiedzy na to wpadłem i właśnie byłem lekko zawiedziony. Niby większy piksel, ale z drugiej strony jaka rozdzielczość samej tuby. Ja nawet nie zbliżę się aperturowo do Ciebie, ale zobaczymy na co pozwoli mi 254/1000 :D f/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja plasuje się "detalicznie" pomiędzy Hamalową a tą z Francji ;)

W tym roku też próbowałem ją naświetlić z większą aperturą ale wyszła kicha bo nie trafiłem w warunki. To jest straszne maleństwo.

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz83 napisał:

Moja plasuje się "detalicznie" pomiędzy Hamalową a tą z Francji ;)

W tym roku też próbowałem ją naświetlić z większą aperturą ale wyszła kicha bo nie trafiłem w warunki. To jest straszne maleństwo.

Czekam na Twoją nową dla porównania :) A przy okazji, co z M57 ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

Czekam na Twoją nową dla porównania :) A przy okazji, co z M57 ? :) 

Dywanik pewnie dopiero w przyszłym roku :) 

M57 - się robi, trochę jeszcze dozbierałem na zlocie. Paliłem ją na raty od maja - teraz obróbka, tylko trochę mi się nie chce bo mam ponad 20000 klatek....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowok76 napisał:

Łoooo w morde.... aż się nie chce wierzyć że to z Polski. Taki detal przy tej skali ? Szok . Gratulacje.

 

Musisz gdzieś opisać procedurę składania :-)

Tu Was zaskoczę, znowu Registax 5.1 :) moim zdaniem najlepszy program do takiej astrofotografii a mam i znam ich kilka :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Ile % HST jest zmniejszone, aby zalignowac do Twojego?

No właśnie to jest 1 do 1 :) z tego https://hla.stsci.edu/cgi-bin/display?config=ops&image=hst_06119_45_wfpc2_f814w_pc&size=1000,1000&izoom=1.000000&detector=PC&aperture=PC1&title=06119_45 PC F814W (combined) NGC7027

 

a ile powyższe oddaje natywnej skali, nie wiem. Na lewo jest Zoom to 0,25, Zoom to 0,5, Zoom to 1, ale czy 1 to natywna skala :uhm:

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.