Skocz do zawartości

NGC 7027 | Newton 320/1500 - ASI290MM-C


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, HAMAL said:

500ms czyli 0,5sek :) 

Dobrze się wpisuje w te mądre dyskusje o czasach ekspozycji CMOSów. Z niecierpliwością czekam na podobne zdjęcie z CCD. Anybody?

@HAMAL spójrz na ten artykuł, bo wygląda na to, że w tak ekstremalnych warunkach ASI290MM działa nieliniowo, co wprowadza szum kwantyzacji.

Piękne zdjęcie i osiągi. Chapeau bas!

Edytowane przez RadekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RadekK napisał:

@HAMAL spójrz na ten artykuł, bo wygląda na to, że w tak ekstremalnych warunkach ASI290MM działa nieliniowo, co wprowadza szum kwantyzacji.

poczytam :)

 

50 minut temu, RadekK napisał:

Z niecierpliwością czekam na podobne zdjęcie z CCD. Anybody?

w 2013 męczyłem ją Atikiem Titan mono, tyle uzyskałem

Newton 270/1500 czasy po 12s.

ATC.png.236b19b744b7114e4560c0a09e7bf98d.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz poznałem tą mgławicę przed dwoma laty gdy Łukasz zaprezentował swoje niesamowite zdjęcie tego obiektu.

A teraz to jest miazga i naprawdę zastanawiam się jakby wypadło porównanie HAMAL vs HST, gdyby nasz kolega ze Szczecina umieścił swego Newtona 320/1500 na orbicie wraz z montażem jarzmowym uzbrojonym w żyroskopy....dobra poniosło mnie z tym montażem.

Super, uwielbiam takie nowatorskie prace.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 17:46, Tayson napisał:

No właśnie o to mi chodzi. Jak wygląda zdjęcie z hst w pełnej rozdzielczości. 

 

Myślę że fajne byłoby porównanie Twojego zdjęcia po upsize do hst. 

Tylko którego? HST zrobił kilka zdjęć NGC 7027.
Np. to:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/18/NGC7027_-_HST_-_Heic2011c.tif/lossy-page1-1764px-NGC7027_-_HST_-_Heic2011c.tif.jpg

 

albo to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/NGC_7027#/media/Plik:NGC_7027HSTFull.jpg

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HAMAL napisał:

Twoje przykłady to obróbki i interpretacje :)

 

Rozumiem, że Ty swojego w ogóle nie obrabiałeś i zamieszczasz surowe ekspozycje? :)

 

Ja ściągnąłem jedno ze zdjęć HST wykonane w 2019 roku z tej stronki:

https://mast.stsci.edu/portal/Mashup/Clients/Mast/Portal.html

 

Pokręciłem minimalnie levele w GIMPie bo obraz normalnie jest czarny.

I użyłem ImPPG z ustawieniami:

L-R: sigma:0.7 iterations:20

Unsharp: sigma: 1.3 amount:2.0

 

I wynik jest taki - w natywnej rozdzielczości, tylko crop:

ngc7027.png.53fe7d1aacc8cde5b148c7facbaf089f.png

 

I piszę to tylko z jednego powodu:
Jeśli mamy się porównywać do HST, to róbmy to z szacunkiem.

Bo czasami mam wrażenie, @HAMAL, że wynajdujesz jakieś najsłabsze, najstarsze zdjęcia HST i porównujesz swoje obrabiane godzinami zdjęcie do surowego pliku. Twoje zdjęcia są świetne, ich skala robi wrażenie, i na pewno opracowałeś doskonałą technikę obróbki. Pokazujesz rzeczy, których nikt nie pokazuje. Ale wobec HST zalecałbym wciąż pokorę.

 

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież my wszyscy porównując się do HST nie bierzemy jego naaajlepszych zdjęć i rozdzielczości, sprowadzamy je do naszego rozmiaru, a wielu dla wyrównania szans ( nie ja ) bluruje je dodatkowo. Częste komentarze do naszych prac w odniesieniu HST to kurtuazja, nikt nie traktuje ich dosłownie, zrozum to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Przecież my wszyscy porównując się do HST nie bierzemy jego naaajlepszych zdjęć i rozdzielczości, sprowadzamy je do naszego rozmiaru, a wielu dla wyrównania szans ( nie ja ) bluruje je dodatkowo. Częste komentarze do naszych prac w odniesieniu HST to kurtuazja, nikt nie traktuje ich dosłownie, zrozum to :)

 

 

Ty to wiesz, i ja to wiem. Ale nie każdy jest taki wnikliwy. Pamiętaj w jakich czasach żyjemy. 

 

Poza tym mój post jest kierowany głównie do @Taysona, to on chciał pełną rozdzielczość z HST.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.