Skocz do zawartości

Balkonowy Triplet Smoka


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Renioo napisał:

Czy to jakiś crop czy ten TS pokrywa całą ASI071?

 TSFlat2,5 - 2,5"-Bildfeldkorrektor ohne Brennweitenveränderung: Der Korrektor wird mit dem M68 Anschlussgewinde verschraubt. Der Arbeitsabstand ab dem M69-Anschlussgewinde des Flatteners ist 106 mm. Wir empfehlen den TSFlat2,5 für Kameras mit Vollformatsensoren.
 TSRed279 - 2"-Photoline-Reducer und Korrektor: Der 0,79fach-Korrektor reduziert die Brennweite des Apos auf 379 mm und erhöht die Lichtstärke von f/6 auf f/4,74. Der Reducer wird direkt an die 2"-Steckhülse geklemmt. Der Arbeitsabstand ab dem T2-Gewinde ist 61 mm. Wir empfehlen den Reducer für Kameras bis APS-C-Format-Sensoren. Für die Adaption einer DSLR-Kamera benötigen Sie zum Beispiel:
 TSRed379 - 3"-Photoline-Reducer und Korrektor: Dieser 0,79fach-Korrektor reduziert die Brennweite ebenfalls auf 379 mm und erhöht die Lichtstärke auf f/4,74. Der Arbeitsabstand ab dem M48-Gewinde ist 61 mm. Der Reducer wird mit dem M68 Anschlussgewinde verschraubt. Wir empfehlen den Reducer für CCD-Kameras mit größeren Sensoren und für DSLR-Kameras mit Vollformatsensoren.
W każdej z opcji (a także "na surowo" - bez dodatkowej optyki) pokrywa APS-C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny też jest dziabnięty, czerwień jest ogniskowana za blisko - zapewne kwestia kolimacji soczewek w celi, co z resztą widać - przyjrzyj się obrazom jasnych gwiazd - każda ma dwa ciemne "ramiona", na godzinie "12" i na "3". To chyba efekt zbyt mocnego ściśnięcia którejś z soczewek.

Ja swoim działam / działałem niemal tylko wizualnie i Księżycowo.

 

Czy dobrze widzę, że Twój reduktor jest wkręcony na gwint M63 w rurę wyciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_G napisał:

Lewy dolny też jest dziabnięty, czerwień jest ogniskowana za blisko - zapewne kwestia kolimacji soczewek w celi, co z resztą widać - przyjrzyj się obrazom jasnych gwiazd - każda ma dwa ciemne "ramiona", na godzinie "12" i na "3". To chyba efekt zbyt mocnego ściśnięcia którejś z soczewek.

Ja swoim działam / działałem niemal tylko wizualnie i Księżycowo.

 

Czy dobrze widzę, że Twój reduktor jest wkręcony na gwint M63 w rurę wyciągu?

Tak, dobrze widzisz.

Inny egzemplarz trochę lepiej rysował gwiazdki. Też go reklamowałem.

Zerknij na prawy górny róg zdjęcia.

 

Marcin_G napisał:   "Ja swoim działam / działałem niemal tylko wizualnie i Księżycowi."

Należy zatem przyjąć na wiarę, że Twój model jest pozbawiony wad.

 

128.jpg.2f30969ba972ca817106c59fd8ce75b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważałeś opcji nieosiowego zamontowania sensora? To ostatnie zdjęcie ma zdrowe obrazy gwiazd.

 

A co do mojego egzemplarza - nie wiem jak jest fotograficznie w rogu klatki, ale przy bardzo dużych powiększeniach wizualnie mam książkowe wręcz obrazy krążków dyfrakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment odpowiedzi ze sklepu:

Refraktor-Objektive haben unter der Tauschutzkappe mehrere Schrauben an der Linsenfassung. Diese Schrauben "halten " die einzelnen Linsen in der jeweiligen Position in der Fassung. Man kann bei einer verspannten Optik diese Schrauben minimal lösen, dann ist die Verspannung meist auch schon behoben.

 

Sie können versuchen, die Verspannung selbst zu lösen (also minimales lösen der Schrauben). Sollte das nichts bewirken, melden Sie sich bitte wieder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie nic nowego - sam walczyłem kiedyś z trypletem 100mm w ten sposób.

Poza tym taka rada udzielona przez sklep osobie bez doświadczenia to tylko pchanie się w niepotrzebne problemy.

A Ty próbowałeś? Założyć okular dający powiększenie około 150-200x i popatrzeć na pierścienie dyfrakcyjne oraz na obrazy przed- i zaogniskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.