Jump to content

Tryplet (FPL53) APO TS Photoline 80mm f/6 + skrzynka


Recommended Posts

A jednak ten dzień nadszedł: z racji przesiadki "oczko wyżej", z łezką w oku wystawiam na sprzedaż mojego małego refka - TS APO Photo Line 80mm f/6 (F=480mm), wraz z obejmami, vixenowym dovetailem i drewnianą skrzyneczką uszytą na miarę do tej tuby. Jestem pierwszym właścicielem, teleskop zakupiony dzięki uprzejmości Adama J. (jest tu taki....)

Do refraktora dodana została stopka szukacza (seryjnie nie ma jej) a do dovetaila dodana tuleja z gwintem 1/4" pod statyw fotograficzny. 

Wizualnie, w całej rozciągłości powiększeń które używałem - od 12x do 140x, teleskop daje świetne obrazy, często limitowane przez jakość okularu. Przy super-dużych powiększeniach pokazuje książkowe obrazy krążków dyfrakcyjnych. Co potrafi fotograficznie, pokazał na forum ostatnio kolega fizyk5 zdjęciem trypletu Smoka.

Optycznie / mechanicznie / kosmetycznie oceniam go na "99% jak nowy"

Wraz z tubą solidna, drewniana skrzynka / kufer wykonana ze sklejki, mieści tubę + diagonal 2" i może dwa małe okulary da się upchnąć. Na zdjęciach jest widoczny diagonal kwarcowy 2" GSO / Delta, który może być zakupiony dodatkowo w rozsądnej cenie. Do teleskopu mam oczywiście nadal fabryczne pudło tekturowe z piankowymi wkładkami, w którym teleskop jest wysyłany z TS w świat.

Teleskop co roku miałem ze sobą na Astrozlocie w Bukowcu, kilka osób zapewne go pamięta.....

 

Cena: 3000 zł

 

TS-APO-80-7.jpg

TS-APO-80-1.jpg

TS-APO-80-2.jpg

TS-APO-80-3.jpg

TS-APO-80-4.jpg

TS-APO-80-5.jpg

TS-APO-80-6.jpg

Edited by Marcin_G
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, apolkowski napisał:

Czy podałeś cenę, a ja jej po prostu nie potrafię zobaczyć?

Po edycji - już tak :)

Wszystko wskazuje na to, że w momencie pisania ogłoszenia teleskop był dla mnie bezcenny. (nie mylić z bezwartościowy....)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 12 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Haha
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
   • 238 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.