Skocz do zawartości

M31 domowo-zlotowa.


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Materiał do M31 zbierałem częściowo z miejscówki, częściowo na zlocie. W trakcie przeglądania klatek wyszło, że miałem dużo lepsze niebo u siebie niż na zlocie tzn. zasięg podobny, ale przejrzystość na zlocie słabsza przez co luminancja wyszła bardziej spuchnięta. Miałem spore problemy z kolorem i gwiazdkami, pojawiła się też aberracja chromatyczna. Zestaw muszę wyposażyć w moduł ostrzenia bo po zmianie filtru ostrość się zmienia  i jak nie ma w polu jasnej gwiazdy to maska nie pomaga. Reszta mi się podoba. Ha muszę zebrać jeszcze raz i będę próbował dodać.
M31forum.thumb.jpg.46daf0c3b19a10ca096f877b92111293.jpg

ASI183MMPro + Canon 400/5.6
L 110x300s
RGB ok 20x180s na kanał
darki, biasy, bez flatów
 

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _Spirit_ napisał:

Class 4 - pozazdrościć.

Nie za wiele mi to mówi :icon_surprised: . Niebo miałem przeciętne i się pogarszało z roku na rok. Niedawno wymienili sodówki na LEDy przy głównej drodze i jest zdecydowanie lepiej. Może ten parametr się polepszył nawet. Mimo wszystko miasto nadal sieje i w kierunku południowym nie mam zbyt dobrych warunków.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Winter said:

Nie za wiele mi to mówi :icon_surprised: . Niebo miałem przeciętne i się pogarszało z roku na rok. Niedawno wymienili sodówki na LEDy przy głównej drodze i jest zdecydowanie lepiej. Może ten parametr się polepszył nawet. Mimo wszystko miasto nadal sieje i w kierunku południowym nie mam zbyt dobrych warunków.

Ja mam SQM 19.07 i class 6.

Nie narzekej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było uzbierać dużo materiału bo wyszło bardzo dobre zdjęcie z dobrym efektem przestrzenności i detalem, nawet coś tam widać na M110 . Podoba mi się też jak poradziłeś sobie z centrum galaktyki , jedynie te gwiazdki ,ale to już może być uroda tego obiektywu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Gwiazdki trochę skopane bo miałem problemy z prowadzeniem. Dodatkowo któryś z filtrów robi mi halo, chyba B. Po dekonwolucji chyba przepaliły im się środki. Do tego trzeba dodać nieumiejętność w obróbce i przepis na słabe gwiazdki gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marvaz napisał:

Ten obiektyw jest rewelacyjny do ptaszków, ale już pod niebem nie jest tak wesoło. :)

Na razie go sprawdzam bo byłem w jego posiadaniu. Jeżeli będzie się powtarzać sytuacja to kupię coś nowego o tej ogniskowej.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marvaz napisał:

kup jakiś refraktor o podobnej ogniskowej :)

I miej kolejny kłopot ;-)

 

Bardzo dobre jest to zdjęcie jak dla mnie. I nie tylko dla mnie pewnie.

Patrząc na całość - nie widzę powodu do jakichkolwiek opowieści na temat kształtu bądź niekształtu gwiazd.

Jedynie chyba z zazdrości albo samego faktu dowalenia się do czegoś...

a sorry jesteśmy w internecie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delaa napisał:

Patrząc na całość - nie widzę powodu do jakichkolwiek opowieści na temat kształtu bądź niekształtu gwiazd.

Jedynie chyba z zazdrości albo samego faktu dowalenia się do czegoś...

a sorry jesteśmy w internecie.... 

Ciekawa teoria :uhm: Nikt się do zdjęcia nie dowala i mam nadzieję że Darek również tak uważa bo sam zwrócił uwagę na ten problem . Ja uważam że zdjęcie jest bardzo dobre, gdyby zdjęcie było słabe sprawa gwiazd byłaby mało istotna , zresztą to tylko marginalna uwaga , to nie FB , to jest forum merytoryczne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, delaa napisał:

To nie teoria - to obserwacja - najważniejszy jest "kształt gwiazd" ;-)

Dyskutujemy o konkretnym zdjęciu i do niego się odnoszę. Czy napisałem zdjęcie jest słabe bo nie ma idealnych gwiazd? To była akurat marginalna uwaga , nie zmienia to faktu że gwiazdy są integralną częścią zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gryf188 napisał:

jedynie te gwiazdki ,ale to już może być uroda tego obiektywu .

Czy ja napisałem że napisałeś że to zdjęcie jest słabe ? Jak już tak idziemy w tego typu klimaty?

Heloł? - to jest hobby, to jest forum "o hobby"... 

 

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delaa Zaznaczyłem co jest nie tak ze zdjęciem w opisie dlatego, że mi to przeszkadza. Chciałbym mieć fajne gwiazdki, ale wyjściowo one są przeciętne, a przez proces obróbki jeszcze je pogorszyłem. 

Dodam jeszcze, że dla niektórych pewien poziom obróbki zdjęcia i jego poszczególnych elementów może być satysfakcjonujący, natomiast ktoś inny uzna że został popełniony błąd w sztuce i odpowiednio to skomentuje. W moim przypadku lubię zaznaczyć co mi nie odpowiada w mojej pracy. 

 

Wielkiej miłości między obiektywem canona a kamerką pewnie nie będzie i będę się rozglądał za inną optyką, ale jeszcze sobie protestuję ten zestaw. Mając ten obiektyw pod ręką szkoda by było nie spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Winter Oczywiście że tak - gonienie króliczka jest bardziej istotne niż jedzenie pasztetu z niego zrobionego.

Zdjęcie jest ponadprzeciętne. I jestem pewny na 100% że gdybyś o tym nie wspomniał nikt by nie zauważył ;-)

Taki mój bunt przeciwko ogólnej tendencji ... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.