Skocz do zawartości

Jesienna nocka, testowanie setapu.


Zybert

Rekomendowane odpowiedzi

 Z braku czasu zupełnie odstawiłem teleskop na bok, jednak ostatnio udało mi się trafić w pogodę i zarwać kawałek nocy.

Testy dotyczą spacecata powieszonego na SWSA. Materiał zbierałem jeszcze niezmodyfikowanym nikonem D610.

 

Galaktyka Andromedy: 5x2min (zestackowałem tylko i wyłącznie z braku laku :D) ISO3200

Veil: 43x1min ISO3200

Serce i Dusza: 112x1min ISO3200

 

W obróbce też próbuję swoich sił - na tą chwilę Pix i Lightroom. Z Sercem i Duszą trochę przegiąłem z wyciąganiem, wywaliłem gwiazdki w Veilu, bo nie mogłem sobie poradzić z dużymi gwiazdkami (pracuję nad tym). Najbardziej zadowolony jestem z Andromedy, mimo że strzeliłem tylko kilka klatek. Komentarze i podpowiedzi mile widziane :)

Pozdrawiam,

Kamil

 

Serce_i_Dusza_Cassiopei_ABE_RARE_ABE_ABE-5.jpg

starless VEIL Complex-2.jpg

M31_10min_SpaceCat_2_ABE-4.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Lightroom? Jaki jest cel ? Lajtruma, i innych cyfrowych "ciemni" kilka osób pisze że używa i regułą jest że zdjęcia są średnio obrobione.

Nie czepiam się pytam, bo chcę wiedzieć, tam nie ma moim zdaniem funkcjonalności które są przydatne w obróbce astrofotografii - nie jest to standard (poradniki, workfloły itd ;-). Nie szkoda materiału?

Skąd się wziął niebieski?

Bardzo fajna Andromeda! 

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Lightroom dlatego, że generalnie jestem fotografem i obrabiam w nim swoje zdjęcia. Najlepszym narzędziem jest to, które się najlepiej zna. Rozumiem zdziwienie, gdyż nie jest to Photoshop, do którego jest masa pluginów i wtyczek pod astrofotografię. Po prostu nie mam teraz czasu na zabawę w PSie, ogarniam sobie pomału Pixa korzystając w tym czasie z Lightrooma, bo nie uważam, że jest to zły program :)

Niebieski z kolei wziął się pewnie z kalibracji kolorów, nie jestem teraz w stanie dokładnie powiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.