Jump to content

M27 w większej skali

Recommended Posts

Ładnie, ale chciałeś krytykę ;) Tło w centrum kadru wydaje się bardziej brązowe niż po brzegach i dolna krawędź jest jaśniejsza niż reszta, coś z flatami? asi071 w zwykłej wersji i na usb 2.0 daje zauważalny amp glow u dołu, ale to chyba nie to?  

Na czym polega usztywnienie twojego newtona i jego wyciągu? mam 8" z tej samej serii i ciągle  z nim walczę i powoli cierpliwość się kończy ;)

3 minuty temu, MaciejW napisał:

Tło w centrum kadru wydaje się bardziej brązowe niż po brzegach i dolna krawędź jest jaśniejsza niż reszta, coś z flatami? asi071 w zwykłej wersji i na usb 2.0 daje zauważalny amp glow u dołu, ale to chyba nie to?  

To jest ampglow lub banding od kamery. Nie wiem dlaczego czasem dark nie odejmuje go dobrze. Kamerę mam zawsze podłączoną w trybie USB 3.0.

6 minut temu, MaciejW napisał:

Na czym polega usztywnienie twojego newtona i jego wyciągu?

Wymieniłem dovetail na taki z przekroju 20x160mm, długości ~600mm. Teleskop dostał nową celę LG, którą zaprojektował oraz wykonał Tomcio. Na obejmach po przeciwległej stronie jest drugi dovetail, który usztywnia całość. Przykręcony na 2x7 śrub M6. Wyciąg ( jeszcze) jest oryginalny.

• Like 1
12 minut temu, Marcinos napisał:

Wymieniłem dovetail na taki z przekroju 20x160mm, długości ~600mm. Teleskop dostał nową celę LG, którą zaprojektował oraz wykonał Tomcio. Na obejmach po przeciwległej stronie jest drugi dovetail, który usztywnia całość. Przykręcony na 2x7 śrub M6. Wyciąg ( jeszcze) jest oryginalny.

Pająk rozumiem oryginalny, bo mój to trochę wiotkie blaszki i też bym chętnie ich się pozbył

1 godzinę temu, Marcinos napisał:

Kolimacja też jeszcze nie była perfekt, więc gwiazdki jajowate.

Sam już przecież wiesz, co jest nie heja. ;) Pięknie wyszło! :) Poprawisz kolimację, zbierzesz więcej klatek i będzie żyleta.

Piękny setup posiadasz, szczególnie w zakresie montażu i niezłej kamerki. TS UNC w sumie też, ale jak widzę jest z nim jakaś walka. ;)

Edit.

Zapomniałem dopisać, że podobają mi się kolory w nie przesadzonej saturacji.

Edited by diver
  • Like 1
1 godzinę temu, Marcinos napisał:

Jak obejrzałem oryginalną celę tego teleskopu, to mi ręce opadły. Miałem pisać, że bez wymiany się nie obejdzie... :) .

2 godziny temu, alinoe napisał:

Warto na przyszłość oddzielić zdjęcia przynajmniej 1 linijką celem lepszej prezentacji. Poza tym jest moc!

Dzięks! Faktycznie, masz rację - zlewają się, zaraz to poprawię.

10 minut temu, gryf188 napisał:

Potężna moc , 37 minut i taki wynik , rób zdjęcia choćby z wadami a nie tylko testuj . 

To prawda- strumień fotonów jaki generuje 16" jest imponujący. Robię je od kilku miesięcy, ale na każdym widzę jakieś niedociągnięcia - głównie w postaci kolimacji lub ampglow. Jest progress więc postaram się czasem wrzucić coś czego nie będzie wstyd ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 119 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 236 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.