Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Sebastianus napisał:

Czym jest spowodowana taka sytuacja, że zdjęcie które w PS5 wygląda dynamicznie po umieszczeniu na forum wygląda jak "wyprane" i dopiero po kliknięciu kiedy otwiera się w oknie ma właściwe kolory?

forum nie umie w profile kolorów, zapisuj jako sRGB i wtedy będzie wyglądać zawsze i wszędzie dobrze.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, szuu napisał:

forum nie umie w profile kolorów, zapisuj jako sRGB i wtedy będzie wyglądać zawsze i wszędzie dobrze.

Kurde tyle czasu zastanawiałem się nad tym, że te zdjęcia na forum wychodzą mi taki mdłe hehhe

a to chodziło o srgb ;)

 

Dziękli szuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To chyba właściwy dział, więc zamieszczam propozycję dwóch wątków. Do rozważenia:

 

1. Pokaż co dziś kupiłeś do swojego setupu - bez foty się nie liczy.

 

oraz

 

2. Co dziś zrobiłeś przy swoim setupie/sprzęcie? Fotki mile widziane.

 

W tym drugim temacie nie chodzi a oto ,aby zamieszczać jakiejś fotorelacji ,tylko jedno lub dwa najważniejsze zdjęcia.

 

Tak tylko chciałem ...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sebastianus napisał:

To chyba właściwy dział, więc zamieszczam propozycję dwóch wątków. Do rozważenia:

 

1. Pokaż co dziś kupiłeś do swojego setupu - bez foty się nie liczy.

 

oraz

 

2. Co dziś zrobiłeś przy swoim setupie/sprzęcie? Fotki mile widziane.

 

W tym drugim temacie nie chodzi a oto ,aby zamieszczać jakiejś fotorelacji ,tylko jedno lub dwa najważniejsze zdjęcia.

 

Tak tylko chciałem ..

 

 

 

Nie ma najmniejszego problemu, żeby każdy kto coś kupił/zrobił założył swój osobisty temat (np. w dziale "Dyskusje o sprzęcie" albo "DIY/ATM/Arduino")

Da facto tak się już dzieje. Można założyć osobny wątek zbiorczy ale obawiam się że zaleje go fala offtopa ;) 

 

Poza tym takie tematy szybko stają się długie i trudno w nich nawigować czy wyszukiwać.

 

To moje dosyć krytyczne zdanie, może jednak istnieją argumenty o których jeszcze nie wiem, które przeważą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest oryginalny. Na kilku innych forach, niezwiązanych z astronomią, których jestem członkiem takie wątki istnieją i są bardzo popularne. Może tam ludzie bardziej wylewni są. Nikt nie robi off topów, wątek jest uporządkowany. Ktoś pisze post, że coś kupił lub zrobił i zamieszcza zdjęcie. Dostaje lajki lub serducha. Czasem ktoś o coś zapyta, ale zwykle na pw. Można wiele rzeczy podpatrzeć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Adam_Jesion jak próbuję dodać duży (w sensie wymiarów w pikselach, niekoniecznie w megabajtach) plik, to wywala mi błąd -200. Zakładam, że chodzi o to, że plik jest za duży i forum nie chce go przyjąć :( bo wersja zmniejszona wchodzi.

 

Kierowniku Prezesie kochany, czy nie dałoby rady zrobić tak, żeby jednak można było wrzucać na forum duże pliki?

 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne, że kiedy mam ustawione "Wyświetla tematy z 48 forów" (mam wyłączoną giełdę i sklepy) to i tak pokazuje mi tematy z giełdy? Dopiero kiedy zaznaczę, żeby pokazywało giełdę i sklepy i ponownie wyłączę tę opcje - to dopiero wtedy nie wyświetla mi tematów z giełdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do szału doprowadza mnie ograniczenie w wyszukiwarce, narzucające długie przerwy między wyszukiwaniami. Usiłując przewijać strony wyników non stop dostaję bana, ze za szysko kliknąłem, choć i tyak robię przerwy po kilka sekund, bo muszę przeglądąć treść.

Można coś z tym zrobić, bo to dewastuje funkcjonalność?

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pojawia mi się taki komunikat przy przechodzeniu ze strony głównej do wątku i odwrotnie:

 

Ta strona obecnie nie działa

Witryna astropolis.pl nie może obecnie obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

 

Po odświeżeniu ładuje się normalnie, jest to jednak nieco irytujące.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 6
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, warpal napisał:

Dzisiaj pojawia mi się taki komunikat przy przechodzeniu ze strony głównej do wątku i odwrotnie:

 

Ta strona obecnie nie działa

Witryna astropolis.pl nie może obecnie obsłużyć tego żądania.

HTTP ERROR 500

 

Po odświeżeniu ładuje się normalnie, jest to jednak nieco irytujące.

Mam to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.