Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Migoczące kojarzą się ze słabym seeingiem :P Świecące jest neutralne, ale takie mało poetyckie :) 

 

To zostaje z deczko bardziej poetyckie: "błyszczące".

Osobom nie zarejestrowanym polecam klikanie napisu "cała aktywność" jeśli chcą się dowiedzieć o czym aktualnie ludzie piszą na forum.

Siema

 

ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta lista wszystkich forów, która teraz jest po prawej (w widoku "płynnym"), to nie mogłaby jednak być na dole czy gdzieś? Albo żeby chociaż dało się to zwinąć.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A czy ta lista wszystkich forów, która teraz jest po prawej (w widoku "płynnym"), to nie mogłaby jednak być na dole czy gdzieś? Albo żeby chociaż dało się to zwinąć.

 

^_^

https://userstyles.org/styles/190480/usuni-cie-listy-dzia-w-po-prawej-na-astropolis-pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A czy ta lista wszystkich forów, która teraz jest po prawej (w widoku "płynnym"), to nie mogłaby jednak być na dole czy gdzieś? Albo żeby chociaż dało się to zwinąć.

Po to między innymi mamy customową stronę główną i ona robi porządek z tą listą, ale jak napisano wcześniej - tymczasowo nasza strona jest wyłączona, a działa domyślna, w której to tak wygląda. Jak wróci nasza strona, to układ będzie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwierałem, tu i tam, spróbowałem robienia wpisów (bez zapisania) i wygląda, że działa ok. Czcionka wszędzie czytelna (poza "Wstaw inne media" - trochę rozjasnić, bo słabo widać w jasnym pokoju") - używam ciemnego motywu

Edytowane przez starry-night
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DawPi napisał:

Wprowadziliśmy pewne usprawnienia i wróciliśmy do poprzedniej strony głównej. 
Jest lepiej? 

 

 

Via Mozilla Firefox czytanie bez zameldowania jak i po oraz pisanie i edytowanie postów działa dobrze (jak dawniej).

 

God job :flower:

 

Siema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paether napisał:

Wydaje mi się, że naliczane są z opóźnieniem (2 dni?)

A dlaczego? Wcześniej ilość wyświetleń widoczna była na bieżąco. Przyznasz, że głupio wyglądają posty z odpowiedziami bez wyświetleń? ;)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam_Jesion Może przy okazji aktualizacji można było by coś zrobić z wyświetlaniem zdjęć - chodzi o to że po kliknięciu zdjęcie otwiera się w oknie dopasowanym do rozmiaru monitora a żeby otworzyć w rozdzielczości natywnej to trzeba kliknąć w zdjęcie ponownie tylko że potrzeba odczekać bliżej nieokreślony czas aby zamiast rozdzielczości natywnej naciśniecie po prostu nie zamknęło obrazka lub niekiedy przerzuciło nas do kolejnego - mnie to osobiście doprowadza do białej gorączki. Może można by to było zrobić jakoś bardziej deterministyczne podobnie jak to jest na bliźniaczych portalach:

 

image.png.d813aed4ddbd9f35bca49b3417793275.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, .zombi. napisał:

chodzi o to że po kliknięciu zdjęcie otwiera się w oknie dopasowanym do rozmiaru monitora a żeby otworzyć w rozdzielczości natywnej to trzeba kliknąć w zdjęcie ponownie tylko że potrzeba odczekać bliżej nieokreślony czas aby zamiast rozdzielczości natywnej naciśniecie po prostu nie zamknęło obrazka lub niekiedy przerzuciło nas do kolejnego - mnie to osobiście doprowadza do białej gorączki.

Faktycznie mogłoby to być bardziej deterministyczne. Ale prawidłowe zachowanie tego jest takie, że ma się otworzyć nowe okno - tak to zostało wymyślone. Ja osobiście uwielbiam tą właściwość, a nienawidzę takich przycisków w rogu, jak pokazałeś, które rozciągają zdjęcie nad forum - ogląda się to znacznie mniej wygodnie, a już szczególnie gdy chcesz porównać dwa zdjęcia - wtedy nowe karty to najlepsze co może być. Moim zdaniem nie powinno się zmieniać przyjętego mechanizmu, a jeśli już, to poprzedzić to ankietą, żeby wybrać rozwiązanie które ludzie preferują, ale poprawić błędy - jak najbardziej - czyli żeby otwieranie nowej karty działało od razu, jak było założone.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Faktycznie mogłoby to być bardziej deterministyczne.

Przecież to jest deterministyczne. Wystarczy wyjechać kursorem poza zdjęcie i po powrocie już mamy kursor z plusem, który otwiera zdjęcie w nowej karcie/oknie. Może nie jest to idealne rozwiązanie, całkiem skuteczne. Ewentualnie klikacie środkowym przyciskiem myszy i od razu macie zdjęcie w pełnej rozdzielczości w nowej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Iluvatar napisał:

Przecież to jest deterministyczne. Wystarczy wyjechać kursorem poza zdjęcie i po powrocie już mamy kursor z plusem, który otwiera zdjęcie w nowej karcie/oknie.

 

Faktycznie jest jak piszesz - nie wiem na ile znasz się na UX ale ja bym na Twoim miejscu tak tego rozwiązania nie bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, .zombi. napisał:

 

Faktycznie jest jak piszesz - nie wiem na ile znasz się na UX ale ja bym na Twoim miejscu tak tego rozwiązania nie bronił.

W ogóle się nie znam na UX. Po prostu zawsze otwierałem od razu zdjęcia w nowej karcie, więc obecne rozwiązanie mi nie przeszkadza. Zdecydowanie bardziej wolę coś takiego od rozwiązań, które widziałem na jakiejś stronie, tzn. nieważne jak klikniesz na zdjęcie, otwiera ci się ramka ze zdjęciem, z którego dopiero możesz je powiększyć. Drugie rozwiązanie może jest bardziej intuicyjne, ale uzyskanie tego samego efektu zajmuje więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.