Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy kotów (RedCat, SpaceCat itd...) Fokuser... Jak to działa?


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, delaa napisał:

^ Megainspirujące! Dobrze EAF ZWO współpracuje z tym? kurcze prawie tysiak ;-) za to pudełko. Jaki pasek pasuje w te ząbki na gumie ?- one mają raster 1 mm prawda ?

Jeśli dobrze odczytałem Twój zapis to..

..póki co ciężko odpowiedzieć na każde z Twoich pytań, gdyż jest to prototyp. Jak przetestuję i okażę się że działa na pewno całość udostępnię na forum. Podam parametry zębatek etc...

pk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście EAF wygląda elegancko i jest czerwony, ale  również spokojnie daje rady zwykły silnik krokowy, któremu co jasne trzeba zapewnić sterowanie.

Silnik krokowy, pasek GT3 i koło zębate, to koszt około 100zł.

 

50265707_scfocus.thumb.jpg.1a0a845f807c6338541c05108a0ef8d2.jpg

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ też właśnie rozpocząłem korespondencję w tej sprawie @apolkowski napisz coś więcej - może się jakoś zgramy jak chcesz mocować ? Jaki plan.

 

A tak z innej mańki... 

Jestem na wielu forach.

To jest jednym z nielicznych na których spotykałem osoby typu "wiem nie powiem"... ;-)

Nie osobistego.  I niekoniecznie o tym wątku mówię... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie do DreamFocusera projektuje @MateuszW Jeden wariant zakłada umieszczenie silnika pod Kotem po podniesieniu Kota na kostce dystansowej. Drugi wariant ma mieć silnik umieszczony z boku na blaszkach mocowanych do dovetaila. Rozmowy zaczęliśmy w czwartek. Finalizacja pewnie za około 2 tygodnie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr4d napisał:

Oczywiście EAF wygląda elegancko i jest czerwony, ale  również spokojnie daje rady zwykły silnik krokowy, któremu co jasne trzeba zapewnić sterowanie.

Silnik krokowy, pasek GT3 i koło zębate, to koszt około 100zł.

 

50265707_scfocus.thumb.jpg.1a0a845f807c6338541c05108a0ef8d2.jpg

Ten pasek pasuje idealnie w zęby focusera kota? 

 

Zabieram się do wesela kotka z qhy695a 

IMG_20201010_160126.jpg

IMG_20201010_160116.jpg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Kota+AF.

Garść linków - projekt zupełnie low-cost-owy - jest Ascom, jest temperatura, fajnie zrobione łączenie paska jak komuś nie pasuje.

druki:

https://www.thingiverse.com/thing:4092017

soft:

https://sourceforge.net/projects/arduinoascomfocuser/files/

video:

https://youtu.be/dg9NPVzu5ts

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem 3M 339mm 9mm Optibelt, bo akurat miałem koło zębate pod ten profil zębów.  Pasek M3 (HTD3M) ma wyższy ząb i choć skokiem  nie pasuje idealnie, ale według mnie i tak lepiej niż GT2, który to bardziej ślizgał się po pokrętle focusera Kota. 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok - w temacie fokusera - mam i ja ;-)

Wczoraj w nocy obudziłem się niechcący - patrzę coś widać. Dzisiaj mi mija termin ewentualnego zwrotu kota - a pierwszego światła nie było ;-) Więc 

trzeba było otworzyć okno ;-) na szybko 60 sec bez guide - bo szalał. Chyba nie jest źle co ? Rogi , krawędzie, środek 300% crop ostrzenie działa.

Mgła/Lotnisko(po co oni świecą w nocy jak nikt nie lata?)/Bortle 8-9. Już minimalnie zaczynam akceptować to szkło - a start mieliśmy że tak powiem "nienajlepszy" ;-) 

Czekam jeszcze na filtry i fragmenty wieży Eiffla które robi mi znany i lubiany @Tom-cio . I już...

aberasion.thumb.jpg.dd33253c01bc248c8a46643200faee81.jpg1603354692418.thumb.jpg.778da097eee50b88b93eb91c82e0a5d0.jpg

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.10.2020 o 10:31, delaa napisał:

Ok - w temacie fokusera - mam i ja ;-)

Wczoraj w nocy obudziłem się niechcący - patrzę coś widać. Dzisiaj mi mija termin ewentualnego zwrotu kota - a pierwszego światła nie było ;-) Więc 

trzeba było otworzyć okno ;-) na szybko 60 sec bez guide - bo szalał. Chyba nie jest źle co ? Rogi , krawędzie, środek 300% crop ostrzenie działa.

Mgła/Lotnisko(po co oni świecą w nocy jak nikt nie lata?)/Bortle 8-9. Już minimalnie zaczynam akceptować to szkło - a start mieliśmy że tak powiem "nienajlepszy" ;-) 

Czekam jeszcze na filtry i fragmenty wieży Eiffla które robi mi znany i lubiany @Tom-cio . I już...

aberasion.thumb.jpg.dd33253c01bc248c8a46643200faee81.jpg1603354692418.thumb.jpg.778da097eee50b88b93eb91c82e0a5d0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.