Skocz do zawartości

Z ciekawości kupiłem najtańsze, chińskie bino...


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

... i okazało się, że jest całkiem dobre! Spodziewałem się, że kolimacja będzie rozjechana, a tu niespodzianka: nic nie trzeba poprawiać. Na razie testowałem tylko za dnia, bo wciąż się rozmijam z dobrą pogodą. I muszę powiedzieć, że nie żałuję zakupu. Rzeczywiście przy patrzeniu obuocznym widać więcej szczegółów, nawet w tym tanim sprzęcie z Aliexpress. 

Jedyny denerwujący problem to mocowanie okularów. Z okularami bez przewężenia na "nóżce" wszystko działa elegancko. Jednak obecnie większość okularów ma już takie przewężenie dopasowane do "klampingów", i wtedy nie można ich do końca wkładać, bo bino nie chwyci ich porządnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link:

https://pl.aliexpress.com/item/32785667708.html?spm=a2g0o.cart.0.0.760c3c00LwsI05&mp=1

 

Testowałem w Maku150 z różnymi parkami okularów SVBony 68/9, 68/20 i 62/23 . Z ciekawości wsadziłem tam też pojedyncze okulary:

- Vixen NPL 40deg/40mm - tutaj niestety niewielkie pole widzenia zostało jeszcze trochę zjedzone przez nasadkę

- z kolei Maxvision 82deg/14mm nie doznał uszczerbku w kwestii pola widzenia. 

- innych nie zdążyłem sprawdzić, bo musiałem awaryjnie zakończyć testy.

 

Jaka jest średnica przelotu? Nie mam pojęcia. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ikad85 napisał:

Może też wezmę na próbę...

A miałeś porównanie z innym bino np: SW, WO?

Nie, to moje pierwsze doświadczenia w tym względzie. Wcześniej tylko lornetki w temacie dwuocznych obserwacji.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzychb napisał:

Przecież to jest dokładnie to samo co Sky Watcher.... I nie ujmuj jej niczego opisując jako "no name" bo Sky Watcher jest dokładnie tym samym. Pominąłeś jednego pośrednika w postaci sklepu poza Chinami i masz ją taniej.... :like:  

Przekonałeś mnie...kupuje na próbę

Jak się pojawi WO to zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląda identycznie jak moja. Potwierdzam, jest spoko, a to mocowanie okularów z wyżłobieniem na tulei jest faktycznie kłopotliwe, bo się ruszają. Muszę znaleźć jakiś pomysł jak to obejść. Dołączone barlowy są nie najgorszej jakości, na początek wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę nasadkę bino 2 lata temu na Aliexpress do SCT 8". Egzemlarz, który do mnie dotarł był delikatnie mówiąc nieakceptowalny. Rozkolimowana w cholerę, krzywo przyklejony pryzmat, sporo luzów. Napisałem do dostawcy i o dziwo wysłał mi drugą sztukę, którą po dwóch tygodniach miałem u siebie. Było lepiej, chociaż przyznam, że wolałem jak przed laty sprawowała się zwykła, tania nasadka SW z polskiego sklepu, gdy miałem MAKa 127. Pewnie wszystko zależy egzemplarza, który się trafi, tak jak i u polskich dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobrychemik napisał:

Są śruby nie wyglądające na atrapy, jednak nie kręciłem nimi. Jak ostatnio wziąłem się za kręcenie śrubami w lornetce to skończyło się katastrofą :)

 

Dobrze się skończyło - zawsze jak Twój sprzęt trafia w moje ręce kończy się dobrze :)

Do mnie ta przemawia - przelot 28 mm (mój ES 24mm/68 ma diafragmę 27,2 mm)

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p11593_TS-Optics-1-25--Weitfeld-Binokularansatz-mit-30-mm-Prismen-fuer-Teleskope.html

 

Małym druczkiem: chcesz parkę Naglerów 16mm Małe i lekkie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ikad85 napisał:

Podobnie jak ja...

Poluję na użyję WO, tylko co się pokażę od razu znika :original: 

Miałem zarówno SW, jak i WO.Pamiętam, że różnica w jakości obrazu, szczególnie pod względem transmisji to była przepaść, oczywiście ze wskazaniem na tę drugą. Dlatego polecam WO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na pewno są sprzęty zdecydowanie lepsze niż moja nowa zabawka. I zdecydowanie droższe. Póki nie patrzyłem przez te lepsze mogę cieszyć się tym co mam. Na razie tak musi pozostać, przyjemności trzeba sobie dawkować :)

@Marcin_Gco do naglerów i to od razu dwóch: musiałaby to być jakaś arcywyjątkowa okazyjna cena, bym zdecydował się na tak ekskluzywną parkę. Na razie mam inne priorytety, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdepnąłeś na niebezpieczną strefę, z której nie ma odwrotu, teraz koszty okularów x2 :D 

 

Ostatnio patrzyłem przez bino TS i WO, różnicy w obrazie nie widziałem, ale mechanika TS pozostawiała wiele do życzenia.

Miałem w dwóch  egzemplarzach takie luzy (możliwe, że wcale mi nie wymienili tylko wysłali ten sam):

 

W przypadku bino WO było widać, że jest lepiej wykończona, szczególnie gniazda. Cenowo wychodzi to samo jeśli sprzedamy parę okularów WO i korektor.

 

Obecnie zwróciłem do sklepu już drugą sztukę TS, kolejnych eksperymentów mam raczej dość i postawiłem na Baadera II.  Jak będzie to się okaże. 

 

ps. może komuś parkę 25? :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dexter77 napisał:

Obecnie zwróciłem do sklepu już drugą sztukę TS, kolejnych eksperymentów mam raczej dość i postawiłem na Baadera II.  Jak będzie to się okaże.

 Może być różnie. W moim Maxbright II jedno z gniazd okularowych także zaczęło się kiwać. Aż pewnej nocy, podczas obserwacji odpadło. Więc to, że sprzęt droższy nie musi oznaczać, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, w2097 napisał:

 Może być różnie. W moim Maxbright II jedno z gniazd okularowych także zaczęło się kiwać. Aż pewnej nocy, podczas obserwacji odpadło. Więc to, że sprzęt droższy nie musi oznaczać, że będzie lepiej.

To mnie zasmuciłeś :D Kupowałeś nowe ze sklepu czy od kogoś? Widziałem jakiś "rozbierany" egzemplarz na maniaku.

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą nasadkę z aliexpress parę lat temu, wtedy stała za 410 zł. Moja przyjechała w stanie doskonałym, brak najmniejszego pyłka na optyce, kolimacja w punkt, ciągnąłem nim do 400x z jednym obrazem. Na start to fajny sprzęt ale po przesiadce na WO nie chciałbym już do niej wracać. Lepsza optyka, mechanika, w tej z aliego śrubki zaczęły rdzewieć po kilku miesiącach + niektóre trzeba było dokręcać. Największy minus to mocowanie okularów, tak jak wspomniano wyżej okulary z rowkiem mają przekichane :) 

 

5 minut temu, w2097 napisał:

 Może być różnie. W moim Maxbright II jedno z gniazd okularowych także zaczęło się kiwać. Aż pewnej nocy, podczas obserwacji odpadło. Więc to, że sprzęt droższy nie musi oznaczać, że będzie lepiej.

Ciężko uwierzyć :) te gniazda podejrzewam, że są demontowalne jak to u Baadera, mam nadzieję, że nic sobie nie uszkodziłeś? Bez kitu, słabo to czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, w2097 napisał:

W moim Maxbright II jedno z gniazd okularowych także zaczęło się kiwać. Aż pewnej nocy, podczas obserwacji odpadło.

A to nie jest kwestia dokręcenia jakiegoś imbusa? Chyba że chodzi o prowadnicę i to się wyciera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.