Skocz do zawartości

Z ciekawości kupiłem najtańsze, chińskie bino...


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Alice napisał:

W tej cenie to już trochę przeginka...

I to jaka. Nie muszę chyba opisywać jaki byłem wściekły jak to się stało.

 

13 minut temu, dexter77 napisał:

To mnie zasmuciłeś :D Kupowałeś nowe ze sklepu czy od kogoś? Widziałem jakiś "rozbierany" egzemplarz na maniaku.

Nóweczka ze sklepu. Na początku wszystko było cacy ale po jakimś czasie zacząłem mieć problemy z kolimacją. Wtedy zauważyłem, że jedno z gniazd rusza się.

 

8 minut temu, MateuszW napisał:

A to nie jest kwestia dokręcenia jakiegoś imbusa? Chyba że chodzi o prowadnicę i to się wyciera?

Nie mam pojęcia, nie znam się na tym. Ale kolega, który odkupił ode mnie nasadkę naprawił to w pięć minut. Więc raczej był to drobiazg. Jednak za taką kasę nie powinien się przytrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy nasadki bino WO które są w Niemczech pochodzą z jakiejś innej dystrybucji niż te w Polsce? Cena w DE za samo bino bez okularów jest taka jak w PL z okularami i korektorem. Wizualnie produkt też wygląda inaczej:

 

PL:

1031124378_Zrzutekranu2020-10-5o15_00_26.png.bff523d7b16d2208310644648f03b51a.png

 

DE:

960574535_Zrzutekranu2020-10-5o14_58_46.png.1c4486a7f6ea1f68c89a3d3caf0e7457.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolak89 napisał:

Miałem tą nasadkę z aliexpress parę lat temu, wtedy stała za 410 zł. Moja przyjechała w stanie doskonałym, brak najmniejszego pyłka na optyce, kolimacja w punkt, ciągnąłem nim do 400x z jednym obrazem. Na start to fajny sprzęt ale po przesiadce na WO nie chciałbym już do niej wracać. Lepsza optyka, mechanika, w tej z aliego śrubki zaczęły rdzewieć po kilku miesiącach + niektóre trzeba było dokręcać. Największy minus to mocowanie okularów, tak jak wspomniano wyżej okulary z rowkiem mają przekichane :) 

Mam taką nasadkę. Kupiłem ponad dwa lata temu w Astrokraku. Kolimacja bez zarzutu, idealna. Jedynie to te clamping ringi są problemem w przypadku okularów z rowkiem. Chociaż mój egzemplarz dobrze trzyma kolimację nawet bez dociskania pierścieni. Dorobiłem do niej nawet nosek 2 cale z gwintami na filtry. Czekam teraz na WO kupione na sąsiedniej giełdzie. Sprawdzę co to za cudo niebawem.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego baadera i gniazda, które odpadło, z tego co widzę one są dokręcane i zdejmowane bez problemu, opisywali to tutaj:

https://www.cloudynights.com/topic/710299-baader-maxbright-ii-collimation/

 

Można je kupić też osobno i po przeróbce zamonotować do bino TS, WO etc.

Denis z Chorwacji na CN robi taki upgrade, planowałem wysłać do niego TS, ale koniec końców zmieniłem zdanie  : ) 

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

A czy producenci deklarują maksymalną masę okularu, który może być użyty bez znokautowania nasadki? Bo taki ortoskop to nic nie waży, a APM 12,5mm aż 550 g!

Do bino można wsadzić dowolnie ciężkie okulary pod warunkiem, że przymocowane do nich będą stosowne baloniki z helem - jednemu wystarczy mały kotek, inny wymaga sporego słonia. Jeśli przy okazji byłby to ES z argonem w środku to mamy w dwójnasób uszlachetnioną optykę (He, Ar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WO wkladalem bez problemu Morfeusze 17.5 mm, zapas oporu jest olbrzymi, można by jeszcze coś cięższe włożyć i to bez balonika.

Earthwin na przykład nie daje rady z taką wagą.

Maxbright I bez problemu, ma dwa poziomy oporu, mniej więcej od połowy IPD jest sztywny jak WO, od strony minimalnego ustawienia. 

Do SW najcięższe wkładałem tylko zoomy TV 8-24 mm, nie pamiętam żebym miał z nimi problem więc pewnie jakoś trzyma. 

Pozdro

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje coś takiego dwucalowe bino? Masa byłaby makabryczna, ale możliwości nieograniczone: np. 2x ES 82/30 :)

 

Edit: Jednak trochę przesadziłem. Rozstaw oczu by wyszedł zbyt duży przy ES 82/30, ale szereg innych dwucalówek by pasował.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dobrychemik napisał:

A istnieje coś takiego dwucalowe bino? Masa byłaby makabryczna, ale możliwości nieograniczone: np. 2x ES 82/30 :)

 

Edit: Jednak trochę przesadziłem. Rozstaw oczu by wyszedł zbyt duży przy ES 82/30, ale szereg innych dwucalówek by pasował.

Ale tylko trochę. Do bino 2" (które jak wiecie być może, buduję....) z szerokokątnych okularów długooniskowych wchodzą tylko WO Swan i Baader Hyperion. No i jeszcze nieosiągalny niemal UO Konig MK-70, 

Od około 20 mm jest już lepiej, bo dochodzi cała plejada świetnych okularów, w tym Nagler 17mm, ES 18/82,  Vixen LVW 22 (Chomik, sprzedałeś go?) czy  ES 24/68

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dobrychemik napisał:

A istnieje coś takiego dwucalowe bino? Masa byłaby makabryczna, ale możliwości nieograniczone: np. 2x ES 82/30 :)

 

Edit: Jednak trochę przesadziłem. Rozstaw oczu by wyszedł zbyt duży przy ES 82/30, ale szereg innych dwucalówek by pasował.

Są: https://www.siebertoptics.com/SiebertOptics-2inchbinoviewers.html

A tak to wygląda z naglerami 22:

https://www.cloudynights.com/articles/cat/user-reviews/accessories/binoviewers/2-siebert-black-knight-binoviewer-r860

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartolini napisał:

Nie jest ani lekko ani tanio - z tych powodów idę drogą pana Matsumoto (albo lepiej napisać: pana Amiciego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartolini napisał:

Cena 2000$...  Trzeba poczekać, aż w Chinach będą to robić za 1/4 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcin_G napisał:

Ale tylko trochę. Do bino 2" (które jak wiecie być może, buduję....) z szerokokątnych okularów długooniskowych wchodzą tylko WO Swan i Baader Hyperion. No i jeszcze nieosiągalny niemal UO Konig MK-70, 

Od około 20 mm jest już lepiej, bo dochodzi cała plejada świetnych okularów, w tym Nagler 17mm, ES 18/82,  Vixen LVW 22 (Chomik, sprzedałeś go?) czy  ES 24/68

Mógłbyś się zdziwić :) Widziałem gościa co frezował obudowy ESów 30 mm żeby użyć ich w jakiejś giga lornecie, chyba nawet zrobionej na EMS. Frezowanie podobne do Oczu Wyraka 3x, nie pamiętam do ilu IPD zszedł ale dla niego było wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcin_G napisał:

Ale tylko trochę. Do bino 2" (które jak wiecie być może, buduję....) z szerokokątnych okularów długooniskowych wchodzą tylko WO Swan i Baader Hyperion. No i jeszcze nieosiągalny niemal UO Konig MK-70, 

Od około 20 mm jest już lepiej, bo dochodzi cała plejada świetnych okularów, w tym Nagler 17mm, ES 18/82,  Vixen LVW 22 (Chomik, sprzedałeś go?) czy  ES 24/68

Jak się trochę porozbiera to pasuje lepiej :)

https://www.cloudynights.com/articles/cat/articles/adapting-eyepieces-for-binoviewing-r3110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartolini napisał:

Zapewne są tacy, którzy gruby okular dają na frezarkę CNC, by "ogryźć" ze 2-3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin_G napisał:

Zamiast porozbierać, wolę dozbierać i kupić takie coś - za 4300$ mamy widzenie obuoczne 2" ORAZ dwa dobre APO.....

https://williamoptics.com/products/binocular/pegasus-binocular

To teraz porównaj ilość światła z klasycznym bino wsadzonym do newtona 16", co wyjdzie taniej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MateuszW napisał:

To teraz porównaj ilość światła z klasycznym bino wsadzonym do newtona 16", co wyjdzie taniej :P 

Mobilniej - Apobin, tniej - dobek. Jestem jednak pełne obaw jaki szeroki musi być to optyczny w nasadce bino, by nie zwinietować takiego Panoptica 41 przy światłosile f/4 lub f/4,5. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś zbuduje dobsona 16" z f/6,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.