Jump to content

[S] Astro-wyprz drobnych różności.


Recommended Posts

Hej,

w ramach jesiennych porządków nowego właściciela szukają:

 

(SPRZEDANY) 1. Panning clamp Sunwayfoto, którego używałem ze Star Adventurerem. Taki jak TU ale z dodatkową płytką mocującą.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 2. Przeciwwaga, która pomaga wyważyć np SCT gdy kamerki, przedłużki,  koła filtrowe, konwertery i inne klamoty ważą swoje.  Sam uchwyt długo używałem również do mocowania tubek wieszanych na Star Adveturerze. Taka jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 3. Nie otwarta, nowa przedłużka do pręta przeciwwagi w SkyGuiderze Pro. W seksownym kolorze prosto od William Optics. Taka jak TU.

Cena: 60 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 4. Nowiutki, nie używany mały dovetail z adapterem do lunetki polarnej do AZ-GTi ale do użycia również z innymi małymi montażami jak np. Star Adventurer. Taki jak TU.

Cena: 130 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 5. Kupiony kilka lat temu tu na Astropolis filtr H-alfa 8,5nm firmy Carl Zeiss z adapterem z 48mm na 49mm (co sprawia, że niestety nie da się go zamontować w typowych kołach filtrowych bo jest za wysoki ale pozwala na wkręcanie w noski 2" kamerek).  Na krawędziach zewnętrznych wytarta farba ale szkło czyste. Tu więcej danych od poprzedniego właściciela.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

6. Tripod Mount dla obiektywów Nikona 80-200 F2.8 AFS - umożliwia zamocowanie aparatu wraz z obiektywem na środku jego ciężkości.

Cena: 20 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

nikonmountring.thumb.jpg.c792491a6f992cccb79ce13bbcb2b698.jpg

 

(SPRZEDANY) 7. Lekki statyw Sky Watchera pod Star Adventurera lub AZ-Gti, z półeczką. Nieużywany ale nie mam oryginalnego kartonu. Fotkę mojej sztuki dodam na życzenie - na razie "fabryczna" w celach informacyjnych. Taki jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (13 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 8. SkyFi-USB - odkupiłem kiedyś tu na forum od innego użytkownika ale w tym samym momencie zrobiłem sobie miniPC sterujący całym setupem i nigdy nie użyłem. Po włożeniu baterii wciąż działa, stawia swoją sieć ale nie mam jak sprawdzić czy da się to jakoś zmusić do pracy (w teorii SkySafari ale chyba tylko na urządzeniach Apple). Link do strony z opisem: https://skysafariastronomy.com/products/skyfi/index.html.
Dla chętnego oddam za 40 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 


(SPRZEDANY) 9. Adapter do obiektywów Canon EOS na T2 do kamer CCD - użyty raz więc stan bardzo dobry. Taki jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

 

(SPRZEDANY) 10. Rigel Systems nFocus - ręczny sterownik  jak i interfejs USB - używałem z TS Photoline 80/480 z 2 calowym wyciągiem dopóki nie wymieniłem na DreamFocusera. Odkupiony tu na forum. Sterowniki mają problemy pod Windows10, ale w sumie udało mi się go skonfigurować tak, że Maxim  go widział. Ale częściej używałem opcji ręcznego ustawiania ostrości z Bahtinowem (ma płynną zmianę prędkości obrotowej i na pewno łatwiej i dokładniej ustawiać niż mikrofokuserem). To coś jak TU i TU. Więcej informacji i sterowniki TU.

Dla chętnego za 60PLN + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN)

 

 

(SPRZEDANY) 11. Statyw Manfrotto 055XPRO3. Kupiony 3 miesiące temu. Użyty raz.

Cena: 400 PLN + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN). Dla chętnego dorzucę Triopo RS-3 za 50 PLN.

 

(SPRZEDANY) 12. Głowica Triopo RS-3.

Cena: 65 PLN  + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN) - z pozycją 11.  50 PLN

 

 

 

 

 

Edited by Mik
[Update cen i sprzedanych pozycji]
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Bocian napisał:

Poproszę o filtr H-alfa. Jaki gwint ma przedłużka poz. 3?

Mała poprawka to przedłużka do SkyGuider Pro anie SkyTracker. Wg informacji z IOptrona to 3/8"

Edited by Mik
Link to post
Share on other sites

Pozycje 2, 5, ,7 w trakcie sprzedaży. Reszta dostępna (w międzyczasie doszły dwie nowe pozycje (8, 9).

Obniżka na pozycje

3. Przedłużenie (niestety nie pogrubienie) pręta baru do SkyGuidera Pro IOptrona. 60 PLN.

4. Mały dovetail z adapterem do lunetki polarnej do AZ-Gti ale i do innych małych montazy jak Star Adventurer lunb jego wersja mini. 150 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat, 15 PLN kurier inPost)

Edited by Mik
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, arek_ilawa_olsztyn napisał:

siodełko z ciężarkiem i statyw - dojechały, ten drugi w połączeniu z głowicą video to leciutki i  bardzo przyjemny zestaw pod lornetkę 20x80. wielkie dzięki! :)

 

Cieszę się, że dotarły. Dzięki za informację. 

Przy okazji pozycja 8. SkyFi USB w trakcie sprzedaży.

Edited by Mik
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 119 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 236 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.